Advanced search Advanced search
5

Roman Owidzki (1912-2009), PRZENIKANIA, 1963 r.

add Your note
Estimations: 6 977 - 9 302 EUR
technika własna/papier, karton, 58,5 x 93,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 63. R Owidzki
sygnowany, datowany i opisany na na odwrocie: R.OWIDZKI. | IX : X - 1963 r. | 58 1/2 cm x 96 1/2 cm | napis: OSTROŻNIE! | góra oraz nalepka Centrum Biura Wystaw Artystycznych w Warszawie i Muzeum w Tel Avivie z wystawy Artitsto Polonaise Contemporary

WYSTAWIANY:
- 37 artistes polonais contemporains, Musée de Tel Aviv, Pavillon Helena Rubinstein, X-XI 1965

LITERATURA:
- 37 artistes polonais contemporains,[ kat.wystawy], Musée de Tel Aviv, Pavillon Helena Rubinstein, Tel Awiw 1965, poz. 76 (repr.czarno -biała)

Roman Owidzki brał udział w wystawie „37 polskich artystów” w Tel Awiwie w 1965 roku obok takich twórców jak Tadeusz Kantor, Stefan Gierowski, Jerzy Nowosielski, Jerzy Tchórzewski, Jan Lebenstein i in. Była to niezwykle ważna wystawa biorąc pod uwagę kontekst polityczny(nowo powstałe państwo Izrael, Polska Rzeczpospolita Ludowa i lata 60). Na tej właśnie wystawie prezentowany był obraz „Przenikanie”. Artysta studiował na warszawskiej ASP w latach 1935-1939. Profesor na Wydziale Malarstwa macierzystej uczelni. Pedagog i teoretyk sztuki. Na warszawskiej ASP w latach 1956-1983 prowadził Pracownię Kompozycji Brył i Płaszczyzn (od lat 70. pod nazwą Pracownia Wiedzy o Działaniach i Strukturach Wizualnych).
Auction
Contemporary Art Auction
08 December 2018 CET/Warsaw
Start price
5 581 EUR
Estimations
6 977 - 9 302 EUR
Hammer price
Views: 76 | Favourites: 0
Auction

Antiqua et Moderna

Contemporary Art Auction
08 December 2018 CET/Warsaw
Lots bidding

All lots are listed to bid

Buyer's premium
OneBid does not charge additional fees for the bidding.
Bid increments
  300 000

Terms and Conditions
About the Auction
About the Seller
Antiqua et Moderna
Contact
Antiqua et Moderna Dom aukcyjny i galeria
ul. Freta 19
00-227 Warszawa
+48 228315472