Advanced search Advanced search
34

Louis Hottot, Zegar stojący "Rêveuse", II poł. XIX w.-pocz. XX w.

add Your note
Estimations: 280 - 303 EUR

Zegar stojący "Rêveuse" (Marzycielka) autorstwa Louisa Hottota, II poł. XIX w.-pocz. XX w.

Zegar wykonany z cynkalu patynowanego na brąz, umieszczony na podstawie z ciemnego marmuru. Rzeźba wykonana przez Louisa Hottota przedstawia rozmarzoną kobietę w pozycji stojącej, w luźnej, długiej suknii z odsłoniętymi ramionami, opartą łokciami o postument, opleciony liśmi i przykryty swobodnie układającą się materią. U stóp kobiety wyrzeźbiony kwiat. W postumencie umieszczona jest tarcza zegara, zdobiona ręcznie malowanym motywem kwiatowym. U stóp podstumentu, pod tarczą zegara jest wyrzeźbiona lira i gałązka dębu (?). Z drugiej strony zegara figurka niedużego putto ze skrzydłami, wyciągającego przed siebie dłoń z kiścią winogron (?). Tarcza zegara chroniona osłoną ze szkła. Plakietka na przodzie rzeźby tuż nad marmurową, z napisem: "REVEUSE Par Hottot".

Stan bardzo dobry, lekkie przybrudzenia, minimalne ubytki w patynie. W komplecie klucz do nakręcania zegara.

Francja, II poł. XIX w.-pocz. XX w.

Wymiary:

- wysokość: 45 cm,

- podstawa: 29 cm (szerokość) x 19 cm.

Louis Hottot był francuskim rzeźbiarzem, żyjącym w latach 1834-1905.

Auction
VARIA Auction
30 March 2019 CET/Warsaw
Start price
233 EUR
Estimations
280 - 303 EUR
Hammer price
275 EUR
Hammer price without Byuer's Premium
233 EUR
Overbid
118%
Views: 174 | Favourites: 0
Auction

Art Maniac

VARIA Auction
30 March 2019 CET/Warsaw
Lots bidding

All lots are listed to bid

Buyer's premium
Not less than 0 PLN for this lot
OneBid does not charge additional fees for the bidding.
Bid increments
  > 5
  100

Terms and Conditions
About the Auction
About the Seller
Art Maniac
Contact
Art-Maniac Piotr Skiba
ul. Jarzębinowa 18
95-100 Zgierz
+488502091694
See similar