Advanced search Advanced search
81

Janusz Skowron, Akt, 2013

add Your note

Janusz Skowron, Akt, 2013

Janusz Skowron, Akt, 2013

Pastel i akwarela na papierze, 30 x 23 cm,

Sygnowana i datowana "JS 2013" w prawym dolnym rogu. Praca została zaprezentowana w Galerii Roi Doré na wystawie Janusza i Artura Skowronów "Whispers & Shadows" (23 lipca-12 września 2015, Paryż).

Zakup od artysty.

Janusz Skowron urodził się w 1958 r. w Kolbuszowej. Od 1989 mieszka w Nowym Jorku, USA. W Polsce studiował w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, gdzie w 1983 uzyskał dyplom w pracowni litografii u prof. Danuty Kołwzan- Nowickiej. Jest m.in. współzałożycielem lubelskiej „Galerii KONT” (1978), nowojorskiej Shtooka Gallery (2006) i założycielem galerii A.R (2013). Od 2007 do 2017, organizował ekspozycje w artystycznej kawiarni Starbucks (125 pokazów). W 2008 współorganizator i uczestnik międzynarodowej wystawy „Entropy of Art”. W USA jest członkiem międzynarodowej multimedialnej grupy artystycznej EMOTIONALISM (od 1999), artystą nowojorskiej New Century Gallery, Instytutu- PIASA i członkiem Rady Dyrektorów Instytutu Piłsudskiego. Brał udział w ponad dwustu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą (Polska, USA, Francja, Niemcy, Dania, Węgry, Chiny, Korea Południowa). W Stanach Zjednoczonych był wielokrotnie komisarzem wystaw i promotorem sztuki polskiej. Uprawia malarstwo, grafikę, rysunek i fotografię.

Auction
Emigrant art auction
09 June 2019 CEST/Warsaw
Start price
603 EUR
Hammer price
no offers
Item is not available any more
Views: 27 | Favourites: 0
Auction

Art Maniac

Emigrant art auction
09 June 2019 CEST/Warsaw
Lots bidding

All lots are listed to bid

Buyer's premium
OneBid does not charge additional fees for the bidding.
Bid increments

Terms and Conditions
About the Auction
About the Seller
Art Maniac
Contact
Art-Maniac Piotr Skiba
ul. Jarzębinowa 18
95-100 Zgierz
+488502091694
See similar

Kusyak Ivan

timer 20 days

Kusyak Ivan

timer 20 days

Kusyak Ivan

timer 20 days

Kusyak Ivan

timer 20 days
Customers who bought the works of this artist also bought