Advanced search Advanced search
40

Zestaw porcelanowych talerzyków deserowych z Limoges, Francja

add Your note
Estimations: 9 - 12 EUR

Zestaw 6 porcelanowych talerzyków deserowych z Limoges

Błękitno-białe talerzyki, zdobione motywami kwiatowymi. Pierwsza połowa XX w.

Porcelana z Limoges, sygnatura na spodzie talerzyka ("PORCELAINES PALLAS / LIMOGES / FRANCE"). Stan dobry, lekkie ślady upływu czasu.

Wymiary:

średnica: 19 cm.

Historia produkcji porcelany w Limoges sięga połowy XVIII w., kiedy w pobliżu miasta Limoges odkryto złoża kaolinu. W 1769 r. król Ludwik XV wykupił złoża i uczynił z produkcji porcelany królewski przywilej. Od tego czasu porcelana jest produkowana w Limoges niemal nieprzerwanie - za wyjątkiem okresu Rewolucji francuskiej - aż do dnia dzisiejszego. W 2017 r. Unia Europejska przyznała porcelanie z Limoges status chronionego oznaczenia geograficznego.

Porcelana z Limoges słynie z doskonałej jakości - od wyjątkowej bieli samej porcelany poprzez finezyjne zdobienia.

Manufaktura Porcelaines Pallas została założona w Limoges w 1927 r.

Auction
VARIA 2 auction
21 July 2019 CEST/Warsaw
Start price
7 EUR
Estimations
9 - 12 EUR
Hammer price
no offers
Item is not available any more
Views: 51 | Favourites: 0
Auction

Art Maniac

VARIA 2 auction
21 July 2019 CEST/Warsaw
Lots bidding

All lots are listed to bid

Buyer's premium
OneBid does not charge additional fees for the bidding.
Bid increments
  > 5
  100
  300
  3 000

Terms and Conditions
About the Auction
About the Seller
Art Maniac
Contact
Art-Maniac Piotr Skiba
ul. Jarzębinowa 18
95-100 Zgierz
+488502091694