Abstrakcja, a może klasyczne malarstwo?

Abstrakcja, a może klasyczne malarstwo?

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Decyzję podejmijmy w zgodzie z własnym gustem, a nie modą. Dzięki dużemu wyborowi dostępnych dzieł sztuki możemy swobodnie dobierać interesujące nas dzieła i dowolnie zmieniać koncepcje. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.

20 kwietnia, 20:00, Galeria Vratislavia

Pejzaż, który będzie idealnie pasował do większości wnętrz. Klasyczny pejzaż, atrakcyjny w formie i wykonaniu. Oprócz klasycznej kompozycji posiada również elementy, które czynią go unikatowym i interesującym – przykładowo dolna część obrazu.

Paweł Grabowski, "Wenecja"

21 kwietnia, 18:00, Rempex

Piękna scena rodzajowa z klasycznie poprowadzoną kompozycją. Warto zwrócić uwagę na dynamiczny rysunek koni i emocjonalnie dopracowane postacie. Zróżnicowany pierwszy plan i rozmyte tło świadczą o dopracowaniu obrazu w każdym detalu i przemyślanej koncepcji. Atrakcyjna, chociaż spokojna kolorystyka również idealnie wpisuje się w klimat obrazu.

Jan KONARSKI (XIX/XX w.), Jadą wozy

21 kwietnia, 18:00, Agra-Art

Obraz, który spodoba się m.in. miłośnikom impresjonizmu i postimpresjonizmu. Autor to węgierski artysta, któremu największą sławę przyniosło malarstwo portretowe oraz rodzajowe, zajmował się także ilustratorstwem. Żywa i optymistyczna kolorystyka urozmaici wnętrze, ale także pomoże w wyciszeniu się.

Illencz Lipòt (Leopold), NA ŁĄCE

21 kwietnia, 19:00, Libra

Zbigniew Makowski był niezwykle oryginalnym polskim artystą. Odwoływał się do swobody skojarzeń, pozornie rozluźniał kompozycję obrazów, która jednak zawsze była starannie przemyślana. Artysta w ciekawy sposób przedstawił motyw labiryntu i Ariadny.

Zbigniew MAKOWSKI (1930 - 2019), Te quaerens Ariadna, 1996

21 kwietnia, 19:30, Pragaleria

Kolejny przykład klasycznego pejzażu, ale w nowoczesnej formie. Niezwykła, żywa kolorystyka unowocześnia kompozycję, tworząc atrakcyjny obraz, zwracający na siebie uwagę wielu odbiorców.

Pervin Ece Yakacik Leczycki (ur. 1991), 21 cows, 2020

21 kwietnia, 19:30, Rempex

Interesujący obraz z silnie uteatralizowaną kompozycją. Obraz można interpretować przy pomocy kilku widocznych motywów. Jednym z ciekawszych jest maska, która powstała z abstrakcyjnego rysunku przedstawionych głów. Z obrazu biją silne emocje pomimo „kamiennych” twarzy bohaterów.

Stasys EIDRIGEVICIUS (ur. 1949), Głowy, 1993

21 kwietnia, 21:00, Galeria Xanadu

Ciekawy obraz ze stosunkowo rzadko pojawiającym się motywem pustyni. Artystce udało się oddać klimat gorącego i słonecznego pejzażu. Zaletą jest także atrakcyjna i nietypowa kolorystyka, a namalowana postać różnicuje kompozycję i plany oraz przyciąga uwagę.

Jolanta Kitowska, Going to Petra, 2020

22 kwietnia, 19:00, Dom Aukcyjny DNA

Artysta na potrzeby swojego malarstwa utworzył termin pejzaż figuratywny, będący kanwą przekazu oraz uprzedmiotowieniem człowieka w otaczającej go rzeczywistości. Na obrazie w ciekawy sposób przyciąga uwagę odbiorcy do różnych kwestii, które zawarł w kompozycji. Postacie na obrazach artysty są oryginalnie wkomponowane i warto zwrócić uwagę na ich wykonanie.

Piotr Smogór, "Kurort"

22 kwietnia, 19:30, Black Art

Oryginalna kompozycja i forma obrazu przyciąga dużą uwagę. Obraz świadczy o ogromnej wyobraźni artysty i z pewnością będzie wspaniałą ozdobą każdego wnętrza. Kolorystyka i geometryczne formy przywodzą na myśl sztukę dawną lub awangardę i konstruktywizm.

Witold-K ( Kaczanowski Leszek Wit) ( 1932), Podróż 2020

23 kwietnia, 19:00, Jagiellońska 1

Piękna, fioletowa kolorystyka, która w ciekawy sposób koresponduje z motywem natury i konkretnie postaciami łabędzi. Forma obrazu sprawia, że najpierw widzimy abstrakcyjną formę urwiska, a później zwracamy uwagę na oryginalny rysunek łabędzi.

Wojciech Zytkiewicz (ur. 1963 r.), Wieczór nad urwiskiem - Łabędzie, 2020 r.

25 kwietnia, 19:00, Galeria Plac Zamkowy

Obraz o oryginalnej, kolażowej strukturze. Artysta zbudował ciekawą narrację przy pomocy różnorodnych motywów. Warto zwrócić uwagę na świetny warsztat artysty i wyczulenie na detale. Intrygujące połączenie motywów, czasem do siebie niepasujących.

Iwo Birkenmajer, Próba odbudowania świata

keyboard_arrow_up
+