Architektura nostalgii

Architektura nostalgii

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Atmosfera, jaką wytwarza dany obraz, jest niezwykle istotna i zachęca do poszukiwań dzieła idealnego, które będzie rezonowało z naszymi uczuciami. Wybrane prace z pewnością wzbudzą w odbiorcy szereg intensywnych emocji. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.01 lutego, 19:00, FACE TO FACE ART

Jednym z najczęściej powracającym motywów w malarstwie Niesiołowskiego był akt ujęty we wnętrzu. Praca pokazuje, jak wytrawnym akwarelistą operującym rozlewną plamą barwną był artysta. Jedną z zalet jest również korzystna cena wywoławcza w stosunku do renomy i jakości prac przedstawiciela formistów.

Tymon Niesiołowski, Akt leżący

Kolejna piękna akwarela, która podkreśla świetny warsztat malarski artysty. Nie jest to łatwa technika, aczkolwiek to właśnie ona była ulubioną Nehringa. Piękna kolorystyka, idealnie wyważone ciemne i jasne plamy, tak aby kompozycja była wyrazista.

Maciej Nehring, Pejzaż z łódką

02 lutego, 19:00, FACE TO FACE ART

Fantastyczne obrazy artystki przepełnione są metaforami i znaczeniami, a także pewną dozą melancholii. Jest to przykład twórczości, której charakterystyczny styl jest nie do podrobienia. Oniryczne nawiązania i nostalgiczna, przydymiona kolorystyka działają na odbiorcę uspokajająco, zachęcając jego umysł do wędrówki po poszczególnych fragmentach kompozycji.

Sabina Maria Grzyb, Rozmowy nocą, 2019

03 lutego, 19:30, Pragaleria

Ciekawa i wyrazista kolorystyka rzadko stosowana przez artystę. Henryk Opałka był mistrzem jednej z najtrudniejszych technik graficznych, jaką jest litografia. Bezkres przyrody i motyw drogi zachęca do kontemplacji, wyraziste kreski przyciągają uwagę do najmniejszych detali.

Henryk OPAŁKA (1929-2018), Na wschód od Edenu, 1990

Artystka zastosowała interesującą formułę, dzięki której powstała wyrazista kompozycja. Prosty zamysł i minimalizm dały ciekawe efekty. Dynamika obrazu jest wysoka dzięki tłu, a rysunek postaci w centralnym punkcie jest niecodzienny, zwraca uwagę swoją formą i wykonaniem. Bardzo atrakcyjna praca, gdzie klasyczny motyw został nowocześnie zinterpretowany.

Weronika LIPKA, XX / XXI w., Akt

05 lutego, 19:00, NEXT - Aukcje Sztuki

Krajobrazy Magdaleny Kępki są tak charakterystyczne i atrakcyjne, że cieszą się coraz większą popularnością. Artystka znowu wzięła na warsztat architekturę i przyrodę południowej Europy wspaniale oddając jej klimat i cechy szczególne. Piękna, ciepła kolorystyka nastraja niezwykle optymistycznie, a niemal fotograficzna dokładność imponuje.

Magdalena KĘPKA, Calle Jose Bravo, 2020 r.

Obraz ma w sobie coś z dawnego malarstwa, aczkolwiek kolorystyka i forma są bardzo nowoczesne. Takie połączenie sprawdzi się w wielu wnętrzach. Ciekawym pomysłem było użycie zieleni jako dominanty kolorystyczne zarówno w formie, jak i treści przekazu. Warto zwrócić uwagę na niestandardową perspektywę i modelowanie światłocieniem.

Paweł PISKOZUB, Zielony koń, 2021 r.

keyboard_arrow_up
+