Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane

Atrakcyjny wybór

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu.

W nadchodzącym tygodniu miłośnicy sztuki będą mieli wyjątkową okazję, by wzbogacić swoje kolekcje o niezwykłe dzieła, które pojawią się na prestiżowych aukcjach. Na liście ofert znajdziemy zarówno klasyczne obrazy uznanych mistrzów, jak i współczesne prace artystów, którzy zdobywają coraz większe uznanie na międzynarodowej scenie.  


Paulina Rychter (ur. 1982, Gdańsk), 'Skok', 2024
Poniedziałek, 28 października, DESA Unicum

Artystka tworzy graficzne prace, lubi mocno zdefiniowane kształty i żywy kolor. Prezentuje minimalistyczne podejście do kompozycji, geometryczne elementy nie rzadko bywają nanoszone z szablonu. Minimalistyczny styl pracy świetnie wpisze się w nowoczesny wystrój zarówno wnętrza mieszkalnego, jak i biura.

Paulina Rychter (ur. 1982, Gdańsk), "Skok", 2024

Tomikichirō Tokuriki (1902-2000), Góra Fuji - odległy widok ze stacji Shinshū Kiyosato, 1939/1940
Poniedziałek, 28 października, Galeria Bohema

Ten drzeworyt japoński autorstwa Tomikichirō Tokuriki, przedstawiający Górę Fuji z odległej perspektywy stacji Shinshū Kiyosato to wyjątkowa okazja dla miłośników sztuki, zwłaszcza japońskiego pejzażu i estetyki drzeworytniczej. Góra Fuji, symbol Japonii, uchwycona na tym drzeworycie, ma duże znaczenie kulturowe i emocjonalne dla Japończyków oraz miłośników japońskiej sztuki na całym świecie.

Tomikichirō Tokuriki (1902-2000), Góra Fuji - odległy widok ze stacji Shinshū Kiyosato, 1939/1940

Alfred Wierusz-Kowalski (według), Wesoła przejażdżka
Wtorek, 29 października, ArtKrak

Dynamika sceny — ruch koni, śmiech i zadowolenie pasażerów oraz żywa sceneria — wskazują na biegłość Wierusza-Kowalskiego w oddawaniu emocji i ruchu. Tego typu tematyka była bardzo ceniona zarówno w Polsce, jak i za granicą, ponieważ Wierusz-Kowalski często przedstawiał życie codzienne w sposób poetycki i pełen emocji.

Alfred Wierusz-Kowalski (według), Wesoła przejażdżka

Svitlana Ulka, Zima, 2024
Wtorek, 29 października, Xanadu Galeria i Dom Aukcyjny

Centralną postacią jest kobieta w białej sukni, która może symbolizować zimę jako porę roku – czystą, spokojną, ale jednocześnie pełną życia. Zima to temat, który jest bliski wielu osobom. To uniwersalne przesłanie emocjonalne przemawia do szerokiego grona odbiorców. Stonowana kolorystyka pozwala na łatwą aranżację, a jednocześnie obraz będzie centralnym punktem, który przyciąga uwagę.

Svitlana Ulka, Zima, 2024

Model statku
Środa, 30 października, Bertolami Fine Art

Model statku z kolekcji "La Vecchia Marina di Roma" to wyjątkowy przedmiot, który zachwyci każdego miłośnika historii morskiej i żeglarstwa. Drewniane elementy, starannie odwzorowane maszty, takielunek i olinowanie odzwierciedlają kunszt dawnych rzemieślników. Taki model statku może stanowić doskonałą ozdobę każdego wnętrza – zarówno biura, jak i domu. Jego klasyczny wygląd dodaje charakteru i elegancji.

Model statku

Albert Lipczinski (1876 Lebork - 1974 Sopot), Cyganka, 1938 r.
Środa, 30 października, Sopocki Dom Aukcyjny

Albert Lipczinski był znanym polsko-brytyjskim malarzem, cenionym za swoje portrety i realistyczne przedstawienia postaci. W obrazie „Cyganka” można dostrzec subtelne przejścia barw i faktury, które oddają naturalność przedstawienia. Wyraziste pociągnięcia pędzla w połączeniu z miękkimi konturami postaci dają wrażenie głębi i bogactwa kompozycji. Temat Cyganki w sztuce często symbolizował wolność, niezależność i tajemniczość.

Albert Lipczinski (1876 Lebork - 1974 Sopot), Cyganka, 1938 r.

Dwa wazony | Delft, Holandia | XVIII wiek
Czwartek, 31 października, Einszwei Gallery

Para dekoracyjnych naczyń pochodzi z XVIII-wiecznych warsztatów w Delft, kiedy to tamtejsza produkcja ceramiczna przodowała w wytwarzaniu fajansu, naśladującego chińską porcelanę. Znana z delikatnego malarstwa i stosowania bogatych kolorów ceramika z Delft łączy w sobie motywy europejskie i orientalne, co jest również widoczne w tych wazonach. Wazony są bogato zdobione kwiatowymi wzorami, które obejmują typowe barokowe motywy kwiatów i ptaków, podczas gdy pokrywy naczyń są zwieńczone figurami smoków lub mitologicznych zwierząt. Kolorystyka obejmująca odcienie niebieskiego, czerwonego, zielonego i żółtego jest charakterystyczna dla tego stylu.

Dwa wazony | Delft, Holandia | XVIII wiek


keyboard_arrow_up