Bogactwo świata sztuki

Bogactwo świata sztuki

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Na rynku pojawia się coraz więcej sztuki młodej i aktualnej. Najmłodsze pokolenie artystów podbija dziś polski rynek, ale artyści z dużym dorobkiem artystycznym także nie mają powodów do zmartwień. Kolejny tydzień wypełnią aukcje zarówno młodej, współczesnej, jak i dawnej sztuki. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.29 czerwca, 21:00, Pragaleria

Iwona Birenbaum tworzy charakterystyczne martwe natury, które oddziałują na nasz wzrok żywymi, energetycznymi kolorami i cienkim, kontrastowym konturem. W tym przypadku klimat obrazu jest spokojny i harmonijny, przenosi nas w krajobraz słonecznej Grecji, będzie również idealnym wyborem do nowoczesnego lub minimalistycznego wnętrza.

Iwona Birenbaum (Sacharz), Martwa natura z gruszkami, 2017

30 czerwca, 19:30, Galeria Xanadu

Masianis zajmuje się również grafiką, co przekłada się na jego obrazy. Warto docenić niezwykłą wyobraźnię artysty w połączeniu ze świetnym warsztatem, wrażliwość na detal o fakturę. Sytuacja przedstawiona na obrazie jest bardzo dopracowana, realistyczna, a zarazem magiczna i odrealniona dzięki tematyce.

Andrzej Masianis, Księga puszczy, 2020

01 lipca, 18:00, Rempex

Kolejny przykład martwej natury, tym razem wykonany akwarelą. Wyczółkowski był wybitnym reprezentantem nurtu realistycznego w polskiej sztuce, jednakże miał w swojej twórczości okres fascynacji impresjonizmem. W tym obrazie widać wpływy obu tych nurtów. Piękne, szlachetne kolory i gra światłocieniem tworzą bardzo elegancką kompozycję.

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936), Róże w szklanym wazonie, 1920

W większości zimowych pejzaży autorstwa artysty wartość szczególną posiada śnieg, a raczej sposób jego przedstawienia. Na tym obrazie bez wątpienia wysuwa się na pierwszy plan. Pokazany w różnych formach i miejscach, dzięki różnym odcieniom przybrudzonej bieli jest bardzo realistyczny. Również dzięki ciekawym odcieniom artysta oddał grubość pokrywy śnieżnej i zadbał o ciekawe zakomponowanie krajobrazu.

Julian FAŁAT (1853-1929), Zima w Nieświeżu

01 lipca, 19:30, Pragaleria

Bardzo ciekawa artystka, której prace są rzadko spotykane na aukcjach. Warto przyjrzeć się ciekawej perspektywie i kompozycji. Sama tematyka nasuwa skojarzenia z marzeniem sennym i skłania ku przypisywanemu czasem twórczości Anto realizmowi magicznemu.

Maria ANTO (1937-2007), Eksplozja w katedrze

01 lipca, 19:30, Rempex

Stefan Gierowski w ostatnich dziesięciolecia swojej twórczości wykorzystuje możliwości intensywnych i emocjonalne oddziałujących kolorów. Tworzy na swoich płótnach kolorem pewien układ przestrzenny. Dzięki użyciu akwareli na obrazie widać ciekawe przejścia koloru, które zdynamizowały kompozycję, a pozostawienie niewielkich, pustych obszarów pozwala na uniknięcie przesytu jedną barwą.

Stefan GIEROWSKI (ur. 1925), Kompozycja pomarańczowa, 1990

02 lipca, 19:00, Agra-Art

Ciekawie przedstawiony motyw Atlasa dźwigającego na barkach cały świat. W tym przypadku artystka na obrazie namalowała kobiety, co jest interesującą metaforą życia i wspólnoty. Na uwagę zasługuje kompozycja, połączenia kolorystyczne i detale. Lekko geometryczne twarze kobiet i strzeliste sylwetki odbijają się, tworząc wizerunek tańczącej baletnicy, zupełne przeciwieństwo ciężkiego zadania, jakie tak naprawdę wykonują postacie na obrazie.

Rusiecka Małgorzata, RAZEM UDŹWIGNIEMY CIĘŻAR, 2020

03 lipca, 19:00, NEXT - Aukcje Sztuki

Przykład typowego motywu malowania z natury. Zasługujący na uwagę, dzięki wybraniu interesującego kadru, który ciekawi pomimo tradycyjnego tematu. Zróżnicowanie faktur, kolorów i odcieni tworzy przyjemne otoczenie dla modelki, której nagość idealnie wpasowała się w kompozycję, wyglądając bardzo naturalnie.

Piotr PACHECKI, Akt, 2019 r.

04 lipca, 12:00, Rynek Sztuki

Dużym atutem obrazu jest kompozycja i zestawienie poszczególnych elementów. Drzewa w świetle zachodzącego słońca wyglądają bardzo wyraziście, zarówno one, jak i postacie w łódkach wytwarzają magiczny, nieco mroczny klimat, który idealnie ociepla słońce.

Mariola Świgulska, Mistyczne porozumienie

04 lipca, 19:30, Art In House

Obraz idealny dla miłośników art deco i malarstwa Tamary Łempickiej, Ciężko uniknąć takiego porównania ze względu na motyw i stylistykę. Wykonanie jest dużą zaletą pracy, także unowocześnienie stylistyki malarstwa okresu art deco, wybranie planu ogólnego i graficzne wykończenie sprawił, że obraz jest niezwykle nowoczesny i interesujący w swojej formie.

Tomasz Kostecki, Kobieta i żółty mercedes, 2020

keyboard_arrow_up
+