Bohaterowie (nie)jednego obrazu

Bohaterowie (nie)jednego obrazu

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Tworzone przez współczesnych, ale nie tylko, malarzy obrazy często przedstawiają wizerunki kobiet, pejzaże i naturę. Wdzięczne malarskie tematy dzięki talentowi i inwencji twórczej potrafią zaskoczyć. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.12 stycznia, 21:00, Galeria Maya

Bardzo ciekawa pozycja łącząca w sobie współczesny wymiar sztuki i malarstwa z antycznymi nawiązaniami. Wkomponowanie postaci w intrygujące tło było oryginalnym zabiegiem, a zgaszona kolorystyka subtelnie podkreśla jej sensualność i cielesność.

Krzysztof Cieślak, Skene

13 stycznia, 19:00, Sopocki Dom Aukcyjny

Romantyczny i subtelny obraz o charakterystycznej dla twórczości artystki tematyce i kolorystyce. Pięknie i realistycznie wymodelowana woda i roślinność są dobrym kontrastem dla fantastycznych bohaterów przedstawionej sceny.

Joanna Sierko (ur. 1960 Białystok), Staw, 1995 r.

15 stycznia, 19:00, NEXT - Aukcje Sztuki

Tematyką obrazów Magdaleny Kępki często jest architektura gorącego południa. Prace artystki cechuje niezwykle wysoki poziom realizmu, co sprawia, że wyglądają niczym fotografie. Piękna kolorystyka i gra świateł to ogromne atuty obrazu, które zwracają uwagę odbiorcy.

Magdalena KĘPKA, Cypryjski zaułek, 2020 r.

15 stycznia, 19:30, Art In House

Obraz wyraźnie nacechowany emocjonalnie, stopniowo odkrywający przed odbiorcą swoją fabułę. Zaskakująco uniwersalny i emblematyczny, zachwyci wielu i stanie się intrygującą ozdobą.

Iwona Wojewoda, Bez tytułu, 2017

16 stycznia, 18:00, Yegorov Gallery

Artystka niesamowicie dokładnie oddała szczegóły i detale kompozycji wybranego fragmentu owocu. Piękna kolorystyka, fotograficzna dokładność i kadrowanie sprawiają, że pozycja będzie oryginalnym wyborem do wnętrza lub prezentem.

Patrycja Kruszyńska-Mikulska, Watermelon, 2020

17 stycznia, 19:00, Warszawski Dom Aukcyjny

Sidorowicz malował portrety i sceny rodzajowe, ale przede wszystkim był wspaniałym pejzażystą, którego obrazy były nastrojowe, oddające klimat i światło zapadającego zmierzchu. Warto zwrócić uwagę na skromny motyw, często zaniedbanej wsi polskiej.

Zygmunt SIDOROWICZ (1846-1881), Pejzaż z chatami

17 stycznia, 22:00, Stricte

Interesujący pomysł na abstrakcję, której elementy swoimi kształtami nawiązują do plam po kawie. Z jednej strony obraz pozostaje abstrakcją malarską, jednakże zawiera w sobie realistyczne elementy ludzkiej codzienności.

Katarzyna Fiejka, Zapach kawy, 2019r., akryl na płótnie, 40 x 80 cm, sygn.na odwrociu

Obraz będzie wspaniałym elementem dekoracyjnym wnętrza, pasującym do wielu stylów. Czyste, nasycone kolory i głębokie tło są doskonałym drugim planem dla pięknej pajęczyny z kropel rosy, która sprawia, że obraz prezentuje się wyjątkowo.

Beata Mura, Rose, akryl na płótnie, 100 x 100 cm, sygn. p.d róg Ryś 2020

15 stycznia, 19:00, NEXT - Aukcje Sztuki

Interesująca kompozycja o rozbudowanej warstwie konceptualnej. Ciekawe połączenie piękna z chłodem i bólem. Niecodzienne podejście do tematu kobiecego portretu i wizerunku.

Anita Zofia SIUDA, Androidia, 2020 r.

17 stycznia, 19:00, Warszawski Dom Aukcyjny

Jeden z charakterystycznych dla twórczości artysty pejzaży morskich i nokturnów. Artysta skupił się na oddaniu charakteru krajobrazu, zwracając baczną uwagę na światło i kolorystykę.

Soter JAXA - MAŁACHOWSKI (1867 - 1952), Nokturn, 1933

keyboard_arrow_up
+