Ciesz się sztuką w swoim domu

Ciesz się sztuką w swoim domu

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Przychodzi taki moment, gdy przychodzi do nas chęć kupna oryginalnego obrazu, czy grafiki, które wprowadzą w nasze wnętrze nową energię i odmienią wystrój. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.

07 czerwca, 20:30, Galeria Kontrowersyjna

Artysta, będąc od zawsze pod wielkim wrażeniem malarstwa realistycznego z dużą ilością detali, stara utrzymać swoje dzieła w podobnym tonie. Obraz jest ciekawym przedstawieniem popularnego motywu snu, jego forma i kompozycja w abstrakcyjny sposób wizualizują śniącego w zawieszeniu człowieku, jego stan na pograniczu jawy i snu.

Paweł Kosior "Śpiący" 2017r

08 czerwca, 21:00, Libra

Postacie są umieszczone na obrazie centralnie, artystka zabudowywała obrazy od centrum do brzegów, dekorując każde wolne miejsce obszaru. Charakterystycznymi elementami malarstwa Gawłowej widocznymi na obrazie są intensywne kolory i biała, płaska twarz postaci. Kompozycje obrazów, sprawiają, że twórczość artystki silnie wyróżnia się na tle innych artystów naiwnych.

Katarzyna Gawłowa, Krakowskie wesele

09 czerwca, 19:00, Fundacja Stalowa

Niesamowity mariaż antyku i nowoczesności. Takie ustawienie przedmiotów mogło mieć miejsce w dowolnej przestrzeni, aczkolwiek centralna kompozycja, obecność kolumny oraz charakterystyczne ustawienie na niej banana i minimalizm przywodzą na myśl antyczne dekoracje. Dzięki dopracowanym detalom i dbałości o szczegóły obraz jest ciekawy i ma mocny wydźwięk. Będzie oryginalnym uzupełnieniem wielu wnętrz.

Profesor Jarosław Łukasik, 1961, Martwa natura zakodowana

10 czerwca, 19:00, Libra

Obraz artystki przywodzi na myśl najpiękniejsze wakacje na południu Europy. Niesamowita kolorystyka, w szczególności dominujący kolor niebieski pięknie rozświetlają i dynamizują kompozycję. Obraz będzie się doskonale prezentował we wielu wnętrzach i z pewnością przyciągnie uwagę.

Luiza LOS-PŁAWSZEWSKA ur. 1963, Nim dopłyną goście, 2021

10 czerwca, 20:00, Galeria Vratislavia

Praca przedstawia charakterystyczny styl malarstwa artysty, w szczególności aktów. Interesującym wątkiem jest połączenie postaci z jej atrybutem, zegarem, który jest związany z tytułem pracy. Uwagę zwraca także faktura płótna, która staje się dodatkowym elementem tła. Warto zauważyć, że zegar przedstawia abstrakcyjny format czasu i jest jego abstrakcyjną personifikacją.

Paweł Grabowski, "Dzisiaj"

11 czerwca, 19:00, NEXT - Aukcje Sztuki

Klasyczny portret z nutą ekstrawagancji. Warto zwrócić uwagę na niesamowite połączenie różnorodnych wzorów i kolorów, które nie jest przytłaczające. Piękna, żywa i ciepła kolorystyka, oryginalne kontury oraz dopracowanie detali pokazują świetny warsztat artystki i jej dużą wyobraźnię. Obraz będzie wspaniałym pomysłem na prezent.

Krystyna RUMINKIEWICZ, Taka jedna zapatrzona na Fridę, 2018 r.

11 czerwca, 19:30, Art In House

Niezwykle oryginalny pejzaż. Artystka zastosowała ciekawy zabieg, w którym zgeometryzowała otoczenie, podkreślając rysunek postaci i detale. Warto zwrócić uwagę na interesujące cienie postaci, które również mają ciekawy rysunek. Piękna, miejscami dosyć pastelowa kolorystyka wspaniale wpisuje się w sielskość krajobrazu.

Marta Bilecka, Perfect Evening 4, 2021

11 czerwca, 22:00, Bohema Nowa Sztuka

Przykład ciekawego podejścia do tematu pejzażu i architektury. Ogromną siłą obrazu jest kolorystyka i światłocień, które budują przestrzeń i klimat. Ciekawe kadrowanie, które dynamizuje kompozycję, podkreśla geometryczne kształty i ostrość krawędzi budynków, którą można aż poczuć przez płótno. Wrażenie nieskończoności kompozycji potęguje tajemniczy nastrój obrazu.

Roman Maciuszkiewicz, Z cyklu Miasto Różne, 2015

13 czerwca, 17:00, Agra-Art

Niesamowitych obrazów Zdzisława Beksińskiego nie trzeba nikomu przedstawiać. Zyskują one coraz większą popularność, co nie zdziwi ze względu na świetny warsztat artysty i ogromną wyobraźnię. Obrazy Beksińskiego przyciągną uwagę każdego.

Beksiński Zdzisław, RS, LATA 80. XX W.

13 czerwca, 19:00, Galeria POPART

Artystka w ciekawy sposób ujęła sylwetkę motyla, którego skrzydła przywodzą na myśl m.in. liść lub strukturę gąbki. Intensywne połączenie kolorystyczne dodatkowo podkreśla ten oryginalny wzór na skrzydłach i jest kluczem do zwrócenia uwagi odbiorcy.

Barbara Bielecka - Woźniczko, Z cyklu Motyle II

13 czerwca, 19:00, Agra-Art

Jeden z charakterystycznych autoportretów Jacka Malczewskiego. Jest to jeden z ulubionych tematów malarskich artysty, który portretował siebie z niespotykaną u innych malarzy częstotliwością. O wspaniałym warsztacie i wartości obrazów mistrza nie trzeba nikogo przekonywać.

Malczewski Jacek, AUTOPORTRET Z WIOSNĄ, 1911

13 czerwca, 21:00, Avantgarden Gallery

Gratka dla miłośników motywu mandali. Piękny obraz, z otwartą kompozycją, która zwraca uwagę na jego środek. Centralny punkt obrazu będący silnym kontrastem idealnie współgra z resztą. Wzór mandali jest bardzo różnorodny i dopracowany, z ciekawym wykorzystaniem motywów astralnych.

Joanna Buszko, MANDALA, 2021

13 czerwca, 22:40, Stricte

Obraz przedstawia bardzo filmowy kadr, gdzie historia jest budowana przez główną bohaterkę, tajemniczą kobietę. Minimalizm środków podkreśla tajemniczy i mistyczny nastrój obrazu. Nagość postaci jest dodatkowym, sterylnym elementem tej układanki, w której każdy fragment zwraca uwagę i może być interpretowany inaczej.

Agnieszka Koncka, Bez tytułu, 2018r.

keyboard_arrow_up
add