Couchette coach - wystawa grupy Skład Doczepiony w Galerii Xanadu

W Galerii Xanadu trwa wystawa zbiorowa członków nieformalnej grupy twórczej Skład Doczepiony zatytułowana "Couchette coach"! Wernisaż odbył się 6 października 2017 r. Wystawa potrwa do 22 października 2017 r.

Na wystawie prezentowane są prace 10 członków grupy: Arkadiusza Andrejkowa, Mateusza Beźnica, Anny Białowąs, Daniela Białowąsa, Marka Haby, Dariusza Jędrasiewicza, Tomka Mistaka, Sylwestra Stabryły, Jakuba Strzeleckiego, Joanny Szostak. Współkuratorem wystawy jest Tomek Mistak. Pokazane zostały przede wszystkim prace malarskie, z wyjątkiem Anny Białowąs, która prezentuje nastrojowe, czarno-białe fotografie i Jakuba Strzeleckiego, który oprócz obrazów, tworzy także ciekawe warsztatowo grafiki. Działalność członków Składu Doczepionego jest niezwykle zróżnicowana, każdy z nich reprezentuje inną formę ekspresji i inną stylistykę. To nie aspekty formalne są tym, co ich łączy, lecz przede wszystkim towarzyskie i środowiskowe. Skład Doczepiony to grupa kilkunastu artystów pochodzących z Rzeszowa, Radomia, Starachowic i Sanoka, skupionych wokół Sanockiej Galerii BWA. Grupa bez formalnego statutu i o dość płynnym składzie. Mają jednak już na koncie kilkanaście wspólnych wystaw - pierwsza miała miejsce w 2011 r. na dworcu kolejowym, we wnętrzu niezupełnie przeznaczonym do prezentacji sztuki, więc trochę na doczepkę. Stąd pochodzi nazwa formacji, która ma na koncie także kilka wspólnych plenerów oraz wiele innych działań o charakterze tyleż efemerycznym, co spontanicznym. W sumie kilka lat wspólnej historii.

O trunki podczas wieczoru otwarcia wystawy zadbały marki Chivas i Lutzville, nie zabrakło również kulinarnych specjałów serwowanych przez szefa kuchni Cuisine Chic Daniela Michała Szmidta, który przez 15 lat zbierał doświadczenie w zagranicznych restauracjach takich jak Noma. Partnerami wystawy są Artinfo.pl, Wnętrza 3D, OneBid, Cuisine Chic Catering, Lutzville oraz Chivas.

Wystawę można oglądać do 22 października 2017 r. od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-19:00 i w soboty w godz. 11:00-16:00.

Galeria Xanadu

Powrót