Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane

Czas to sztuka

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Sztuką warto delektować się powoli, szczególnie tą dobrą. Spędzone przez artystów godziny przed płótnem, owocują niesamowitą wędrówką, której ścieżką można podążać bardzo, bardzo długo. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.

E. Michrowski, Łazienki
01 sierpnia, 21:00, Rynek Sztuki

Klasyczny pejzaż mający ciekawy wymiar, w metaforycznym, jak i dosłownym znaczeniu. Artysta wybrał ciekawe do sportretowania miejsce, przyciągające uwagę odbiorcy. Kompozycja dzieli się w pewien sposób na trzy fragmenty, co dynamizuje tak statyczne ujęcie. Obraz będzie wspaniale prezentował się w wielu wnętrzach.

E. Michrowski, Łazienki

Karolina Janczy, Kawa
02 sierpnia, 20:00, Paint Gallery

Karolina Janczy wykorzystała zwykłą, codzienną czynność do stworzenia kompozycji skupionej na detalu. Unikając nadmiernego realizmu, rozmyła kadr, skupiając się na światłocieniu, wyraźnych kontrastach i klasycznych zabiegach. Dzięki temu prostota pokazanej sceny nie jest banalna.

Karolina Janczy, Kawa

Piotr Olszówka, Onion Art nr 6, 2022
04 sierpnia, 19:00, Yegorov Gallery

Artystyczna, realistyczna wariacja na temat jednego przedmiotu. Artysta postarał się o ciekawą kompozycję, wykorzystując budowę warzywa i kontrastując je z eleganckim materiałem i kolorem tła. Niecodziennie podejście do tematu martwej natury.

Piotr Olszówka, Onion Art nr 6, 2022

Krzysztof Cander, Martwa natura, lata 60 XX w.
05 sierpnia, 19:00, Jagiellońska 1

W odróżnieniu od poprzedniej, minimalistycznej kompozycji tutaj kadr jest dosyć ściśnięty, kompozycja otwarta. Z jednej strony przedmioty i kolory są stonowane i codzienne, z drugiej jest w nich coś egzotycznego. Ornament u góry obrazu współgra z ciekawym pomysłem pobrudzenia lekko tła. Kompozycja wydaje się nieco płaska, ale za to awangardowa i nieoczywista.

Krzysztof Cander, Martwa natura, lata 60 XX w.

Joanna Mieszko, Sopot II, 2022
06 sierpnia, 19:30, Art In House

Joanna Mieszko czerpie od najlepszych, inspirując się m.in. malarstwem Edwarda Dwurnika. Powiększa jednak nieco kadry i kumuluje dużą przestrzeń w obrębie kompozycji. Warto wytężyć wzrok i zwrócić uwagę na detale, doceniając niezwykłą, czasochłonną i precyzyjną pracę artystki.

Joanna Mieszko, Sopot II, 2022

Szczerzyński Roman, Cementownia Goleszów
07 sierpnia, 20:00, Galeria Szyb Wilson

Industrialne budynki są bardzo inspirującym tematem dla malarzy. Ich konstrukcja i otoczenie sprawiają, że można wykonać naprawdę ciekawą kompozycję. W szczególności w minimalistycznym lub wręcz przeciwnie przytulnym i przepełnionym bibelotami pomieszczeniu obraz będzie prezentował się oryginalne i zwracał na siebie uwagę.

Szczerzyński Roman, Cementownia Goleszów

Anna van Brussel, Areopolis, 2022
07 sierpnia, 20:30, Avantgarden Galeria & Dom Aukcyjny

Piękny, klimatyczny pejzaż greckiego miasteczka. Artystka wybrała mały fragment napotkanej rzeczywistości i pokazała nam, tak jak ją widzi. Realizm miesza się z bajkowym odtworzeniem poszczególnych elementów, sugerując wyraźną inwencję twórczą. Ciekawe faktury poszczególnych elementów są niezwykle różnorodne, tworząc jednak spójną mieszankę.

Anna van Brussel, Areopolis, 2022

keyboard_arrow_up