Czy rzeczywiście mniej znaczy nudniej?

Czy rzeczywiście mniej znaczy nudniej?

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Obrazy w stylu minimalistycznym to piękny dodatek do domu, który doskonale uzupełni aranżację nowoczesnego wnętrza. Nie chodzi tutaj tylko o obrazy powstałe w nazwanym tak nurcie, ale o kompozycje bazujące na kilku elementach lub połączeniach intensywnych kolorów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.

17 marca, 18:00, Rempex

Józef Szermentowski był jednym z prekursorów realizmu w nurcie malarstwa pejzażowo-rodzajowego w sztuce polskiej. Obraz ze względu na swoje niewielkie wymiary zachwyca dokładnością i dopracowaniem detali. Interesujący efekt dała ciepła plama światła wydobywająca się z domu. Warto zwrócić uwagę na ramę i to jaką kompozycję tworzy razem z obrazem.

Józef SZERMENTOWSKI (1833-1876), Nokturn

17 marca, 19:00, Libra

W twórczości Marka Włodarskiego widoczne są wpływy Légera i Chagalla. Interesował go prymitywizm formy, kult przedmiotu, precyzja w określaniu jego kształtu, a także niechęć do estetyzowania. Tematyka i sposób jej pokazania są bardzo ciekawe, w szczególności dla miłośników tego rodzaju sztuki.

Marek WŁODARSKI (1898 - 1960), Rysunek anatomiczny, 1933

17 marca, 19:00, Galeria Stalowa

Atrakcyjny obraz dla poszukujących klasycznych, stonowanych dzieł. Z pewnością będzie pasował do wielu wnętrz, podkreślając ich charakter, nie zakłócając przy tym reszty elementów otoczenia. Ciekawa jest także faktura i widoczne pociągnięcia pędzla.

Czesław Piotr Szczepański (ur. 1953), Magnolie, 2017

17 marca, 19:30, Rempex

Główną zaletą obrazu są jego kompozycja i kolorystyka. Niesamowity efekt dało użycie brokatowych farb, które przebijając przez nałożoną w konkretnej formie warstwę, tworzą nowoczesne i unikatowe połączenie.

Ilona Irmina IWAŃSKA (ur. 1959), Galaktyczna noc, 2009

19 marca, 19:00, NEXT - Aukcje Sztuki

Artystka w malarstwie poszukuje głębi i trójwymiaru powstających form, a także struktur charakterystycznych dla jej twórczości. Odważne łączenie kolorów, zmiany rytmów – światła i cienia, jak i dekoracyjna technika własna to główne cechy jej obrazów, które intensywnie przyciągają uwagę odbiorcy.

Marta DUNAL, Sparkling Structure, 2020 r.

19 marca, 19:30, Art In House

Kolejny przykład niesamowitego malarstwa Pauliny Zalewskiej. Tym razem obraz nie tylko ma cechy charakterystyczne dla twórczości artystki, ale ma też w sobie silną nutę stylistyki vintage i retro. Po raz kolejny ciekawy efekt przyniosło zaznaczenie obecności dwóch intensywnych kolorów.

Paulina Zalewska, Bałtyckie szprotki, 2015

20 marca, 16:00, DESA Kraków

Włodzimierz Tetmajer był przyrodnim bratem Kazimierza. Malował głównie sceny rodzajowe, przedstawiające często folklor wsi podkarpackich. Tworzył także polichromie, w których łączył motyw ludowy z secesyjną stylizacją. Warto przyjrzeć się łagodnym przejściom tonalnym oraz zróżnicowaniu ostrości tła i pierwszego planu.

Włodzimierz Tetmajer, Żniwo w Bronowicach

20 marca, 19:00, Galeria Plac Zamkowy

Artyście udało się zbudować ciekawy klimat obrazu. Kompozycja wymaga od odbiorcy zastanowienia się nad koncepcją dzieła i jego wymową. Z pewnością w wielu przypadkach stanie się głównym elementem, silnie zwracającym uwagę.

Andrzej Żurański, Urodzinowy Trolejbus (2020)

20 marca, 20:00, Galeria Plac Zamkowy

W okresie drugiej wojny światowej większość obrazów artystki uległa zniszczeniu. W 1957 roku powstały ostatnie obrazy figuralne jej autorstwa, malarka później zajęła się sztuką abstrakcyjną. Obok rygoru geometrycznych konstrukcji cechuje je wysmakowana kolorystyka oraz miękka, malarska faktura.

Maria Ewa Łunkiewicz-Rogoyska (1895-1967), Kompozycja (1957)

20 marca, 22:00, Galeria Do Środka

Praca zachwyci fanów hiperrealizmu. Perfekcja i precyzja w odwzorowaniu rzeczywistości zwraca uwagę odbiorcy od pierwszych chwil. Minimalizm kompozycyjny oraz dobre połączenie kolorystyczne podbijają fantastyczny efekt.

Sara Rokicka

21 marca, 19:00, Agra-Art

Obrazy Zakrzewskiego przekazują jego stany emocjonalne, są rozliczaniem się z samym sobą. Artysta wykorzystuje także alternatywne metody malarskie, takie jak chlapanie farbą czy wyraźne ślady kredek. Ciekawa technika sprawia, że obraz niemal wibruje przed oczami widza.

Zakrzewski Włodzimierz, JABŁONNA, 1969

keyboard_arrow_up
+