Czysta abstrakcja!

Czysta abstrakcja!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Sztuka abstrakcyjna narodziła się w XX wieku i do dziś uważana jest za jeden z ważniejszych kierunków w sztuce plastycznej, który warto doceniać i podziwiać. Obrazy abstrakcyjne często wychodzą poza obszar płótna, rozgrywając się przede wszystkim głęboko w odbiorcy. Są zapisem wrażeń i emocji, czasami połączonych z konkretnymi, figuratywnymi elementami. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.

28 lutego, 22:00, Stricte

Abstrakcja.Dowolność formy i wypowiedzi w sztukach plastycznych.Wolność na płótnie, na obrazie.Czyste szaleństwo barw.Zapraszamy do zakupu prawie pięćdziesięciu znakomitych prac z tematu Abstrakcji.
Duże formaty wybranych dzieł stanowić mogą nie tylko świetną inwestycję ale doskonałą dekorację w Państwa wnętrzach.
Bożena Tarasiewicz, Abstrakcja, akryl na płótnie, 80 x 80cm, sygn.na odwrociu

Bożena Tarasiewicz, Abstrakcja

15 lutego, 19:30, 101 Projekt

Abstrakcyjne obrazy artystki charakteryzuje świetnie dobrana kolorystyka i intrygująca faktura. Również zakomponowanie przestrzeni na obrazie połączeniami barw i centralnym punktem jest imponująca. Artystka obrazami wyraża swoje emocje, świat efemeryczny, czasami niezrozumiały i nieuchwytny, ale piękny w swojej formie.

Marta Dunal, Red structure 3, 2020

16 lutego, 19:00, FACE TO FACE ART

Charakterystyczne obrazy Roberta Krężlaka przyciągają uwagę przede wszystkim rysunkiem postaci oraz pokazaniem ciał ludzkich poprzez kolorowe plamy, interesujące w swojej formie i przeznaczeniu. Tło kompozycji świetnie współgra z koncepcją obrazu, który z pewnością będzie zwracał uwagę odbiorcy.

Robert Kręźlak, Fly away, 2020

16 lutego, 19:30, Galeria Xanadu

Obraz artystki jest ciekawą malarską interpretacją tematu maski i refleksji nad relacją między maską a twarzą. Kolory i faktury zostały interesująco dobrane, widać intuicyjne kreowanie się wyobraźnią i oryginalny zamysł. Intensywne barwy dodadzą energii wnętrzu, a kompozycja przyciągnie uwagę odbiorcy.

Aleksandra Modzelewska, Maska czy twarz S4 25, 2021

17 lutego, 19:00, Piękna Gallery

Ostatnie projekty artysty dotyczą pracy z dokumentami archiwalnymi, historią kultury wizualnej ZSRR i współczesnej Białorusi. Pokazane na obrazie elementy w ciekawy sposób obrazują podejmowane tematy. Niezwykle dokładny rys techniczny oraz przybrudzenie dodają oryginalności i w faktyczny sposób łączą się z rzeczywistymi materiałami i budynkami.

Uladzimir Hramovich, Bez tytułu, 2015

19 lutego, 19:30, Art In House

Interesująca kompozycja łącząca w sobie elementy abstrakcyjne z figuratywnymi. Obraz jest niezwykle estetyczny zarówno pod względem kompozycji, jak i wykonania. Motyw Wenecji, maski i karnawału został ciekawie pokazany. Figura kobiety, główny motyw twórczości artysty również został zaznaczony na kilka sposobów.

Andrejus Kovelinas, Venetian Roses, 2020

20 lutego, 17:00, Sopocki Dom Aukcyjny

Malowane przez artystę fantastyczne wizje są podziwiane i rozpoznawane na całym świecie. Warto zwrócić uwagę na wspaniały warsztat malarski i rysunkowy oraz niezwykłą dbałość o detale. Wszystkie prace artysty mają swój klimat i wzbudzają wiele emocji. Rysunek jest ciekawą propozycją nie tylko dla miłośników książek i literatury, aczkolwiek będzie dla nich świetnym pomysłem na prezent.

Jacek Yerka (ur. 1952), Nocne lektury, 2011

20 lutego, 20:00, Galeria Szyb Wilson

Oryginalna i przyciągająca uwagę kompozycja, w szczególności dla entuzjastów abstrakcji. Interesujące połączenie materiałów, faktur i kolorów sprawia, że obraz jest bardzo dynamiczny, dodatkowo podkreśla to ciemne tło. Będzie świetnym uzupełnieniem wielu wnętrz i sprawdzi się w wielu pomieszczeniach.

Hanna Zebrowska, Bez tytułu

21 lutego, 19:00, Antykwariat u Nilsa

Malarstwo Krystyny Cękalskiej jest bliskie kulturze polskiego koloryzmu. Obrazy odzwierciedlają niesamowitą wyobraźnię artystki, która w oryginalny sposób przedstawiała momenty z życia codziennego. Wizerunki kobiet, a przede wszystkim wyraz ich twarzy są niezwykłe, oryginalne i pełne emocji.

Krystyna Cękalska, Kobiety 1

keyboard_arrow_up
+