Fokus na fantazję

Fokus na fantazję

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Wyobraźnia artysta często znajduje odzwierciedlenie w malarstwie pełnym dynamizmu, opartym na radykalnym podejściu do kompozycji, przeczącemu klasycznej harmonii. Rezultatem tego są intrygujące obrazy i grafiki. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.

13 września, 19:00, Galeria POPART

Artystka specjalizuje się w pejzażach z architekturą w tle. Obraz przybrał ciekawą formę poprzez zaburzenie perspektywy i połączenie tytułowego przypływu z krajobrazem. Kompozycja buduje dynamiczny i ekspresyjny nastrój, co dodatkowo wzbogaca intensywna kolorystyka.

Natalia Nasada - Wojtal, Przypływ

13 września, 20:30, Galeria Kontrowersyjna

Oryginalna pozycja swoją formą nawiązująca do komiksu lub ilustracji z książek graficznych. Delikatnie używając koloru, artysta stwarza nastrój nieuchwytnej tęsknoty, pragnienia ucieczki przed natłokiem słów i informacji. Obraz ma harmonijną kompozycję z ciekawym rysunkiem postaci i przedmiotów. Nie stroni również od groteski i gorzkiego humoru w przypadku widocznych na ścianie portretów. Stylizacja przedstawiona na obrazie została w ciekawy sposób uwspółcześniona. Pozycja ta będzie niezwykle wyróżniała się na tle innych obrazów i elementów wnętrza.

Andrzej Sznejwejs, Oranżeria 2021

13 września, 21:00, SDA Bydgoszcz

Artystka na swój sposób przedstawiła ciało skąpane słońcu, w epicentrum świata, łącząc błogość wakacji i totalnego lenistwa. Obraz zatrzymuje tęsknotę za wakacjami, słońcem i latem. Swoją kolorystyką i radosnym nastrojem wniesie dużo energii do każdego pomieszczenia. Poprzez swoją formę i atrakcyjną kompozycję będzie świetnym pomysłem na prezent.

Justyna Frąckiewicz, Błogo, 2021 r.

14 września, 19:30, Galeria Akwarium

Grafikę cechuje oryginalność przetworzonego motywu i wysoki poziom warsztatu artysty. Tomasz Poznysz pracuje, łącząc znajomość technologicznego warsztatu dawnych mistrzów i mistrzyń ze współczesną wyobraźnią, która bez wątpienia jest ogromna i pozwala na swobodną zabawę motywami i stylami. Pozycja przypadnie do gustu w szczególności osobom lubiącym niecodzienną interpretację i oryginalne podejście do tematu.

Tomasz Poznysz,Triumph of the baroque,2013

15 września, 19:00, Yegorov Gallery

Portret Jana Matejki ze względu na swoją formę przypadnie do gustu nie tylko miłośnikom malarza. Artysta połączył na obrazie charakterystyczne cechy swojego malarstwa z klasycznym motywem. Specyficzne plamy, linie i kształty dodają obrazowi wyjątkowości i urozmaicają strukturę. Napis upodabnia obraz do plakatu i uwspółcześnia.

Grzegorz Kufel, Jan, 2020

15 września, 21:00, Paint Gallery

Kolejny przykład ciekawego portretu, a właściwie aktu, który poprzez swoją formę ma nieco upiorny charakter. Przedstawiona na obrazie postać, która na pierwszy rzut oka wyraźnie przypomina człowieka, upodobniona została do lalki tudzież marionetki. Szczątkowe fragmenty ciała pozwalają na całościowy ogląd postaci, natomiast widoczne linie i nicie budują abstrakcyjny szkielet. Z pewnością nikt nie przejdzie obojętnie obok powieszonego na ścianie obrazu Tomasza Bednarskiego.

Tomasz Bednarski, Nieskończoność

16 września, 19:00, Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny

Klasyczny wątek martwej natury potraktowany mało klasycznie, jak na czasy, w których tworzył malarz. Artysta zainteresowania formalne i realistyczny temat łączył z koloryzmem, co zaowocowało wypracowaniem własnego, indywidualnego stylu. Ciekawe i luźne potraktowanie tematu perspektywy i nawarstwienie przedmiotów w kadrze różnicuje intensywna kolorystyka. Pozycja warta zainteresowania ze względu na autora i kompozycję.

Hrynkowski Jan (1891-1971), Martwa natura z arbuzem, lata 60-te XX w.

16 września, 19:30, Black Art

Kaczanowski operuje symbolami oraz ograniczoną paletą barw. Minimalistyczne w formie obrazy podkreślają charakterystyczny styl wypracowywany latami. Swoimi obrazami artysta często porusza temat osamotnienia i pustki. Ludzie namalowani z miłością w ulotnej ciszy i w kontrapunkcie do zgiełku dnia powszedniego.

Witold-K ( Kaczanowski Wit ) ( 1932 ), Praca z cyklu "People", 1962

16 września, 21:00, Galeria Xanadu

Intrygujące zestawienie dwóch form samolotów, realistycznej i abstrakcyjnej. Samolot F35 zwany supersamolotem w takiej formie, na tle pięknego, intensywnego nieba prezentuje się bardzo atrakcyjnie wizualnie. Będzie dobrze prezentował się m.in. w pokoju młodego miłośnika technologii i maszyn powietrznych.

Andrzej Zujewicz, F35, 2020

17 września, 19:30, Art In House

Malarz świadomie odrzuca realistyczne wykończenie anatomicznych fragmentów kompozycji. Na początku zwracamy uwagę na ruch postaci i szarpanie smyczków oraz spływającą na nich niebieską kurtynę, która oddziałuje także na odbiorcę. Oryginalny sposób ujęcia gry muzyków to owoc wnikliwej obserwacji koncertów orkiestry symfonicznej.

Cyprian Nocoń, Preludium, 2021

19 września, 20:30, Galeria Plac Zamkowy

Alfred Lenica zaliczany jest do czołowych reprezentantów polskiej awangardy. Pod koniec lat 50. XX wieku wypracował własną rozpoznawalną formułę charakteryzującą się połączeniem wpływów taszyzmu, ekspresjonizmu, surrealizmu, informelu i drippingu. Wielowarstwowa kompozycja wirujących plam i kształtów utrzymana w zdecydowanie zgaszonej gamie barwnej posiada konotacje surrealizujące.

Alfred LENICA (1899-1977), Kompozycja

keyboard_arrow_up
+