Hasior, Stryjeńska, Brzozowski, Matisse: Klasycy w Art in House

Hasior, Stryjeńska, Brzozowski, Matisse: Klasycy w Art in House

Klasycy malarstwa przejmują dom aukcyjny! Wszystko rozstrzygnie się 12 kwietnia (piątek) o 19:30 w czasie II Aukcji Klasyków Współczesności w Domu Aukcyjnym Art in House przy Al. Jerozolimskich 107 w Warszawie. Serdecznie zapraszamy do licytacji osobistej, telefonicznej oraz za pośrednictwem Internetu.

Kim są „Klasycy Współczesności”, których dzieła zgromadziliśmy w niniejszym katalogu? Dla nas to artyści o ugruntowanej pozycji na rynku artystycznym, dojrzali w swojej twórczości, świadomi autorskiego gestu malarskiego. Zobaczcie ich prace w naszym katalogu pod adresem https://www.artinhouse.pl

Polska Sztuka Współczesna na Aukcji w Art in House
Pierwszą grupę tworzą nazwiska „kultowe”, funkcjonujące w przestrzeniach muzealnych oraz powszechnej świadomości odbiorców sztuki, takie jak Władysław Hasior, jeden z pionierów asamblażu w Polsce; Jan Berdyszak, artysta poruszający problem związku przestrzeni z obiektem; Edward Dwurnik, twórca cyklu o miastach polskich oraz zmultiplikowanych tulipanów; Tadeusz Brzozowski, malarz skupiony na kwestii materii płótna, Andrzej Strumiłło, jeden z członków słynnej Grupy Samokształceniowej; czy Rafał Olbiński, mistrz polskiego plakatu.

Grafiki i rysunki Stryjeńskiej, Berezowskiej, Brzozowskiego
W katalogu znajdziecie Państwo również plansze Zofii Stryjeńskiej przedstawiające polskie stroje ludowe, kompozycje stworzone tuszem na papierze przez Tadeusza Brzozowskiego oraz Maję Berezowską, litografie Henriego Matisse’a, rysunki Ryszarda Grzyba i Tymona Niesiołowskiego.

Tomasz Kostecki – rekordzista Nowej Sztuki
Na kwietniowej aukcji pojawią się w również artyści z grupy tych klasyków, których twórczość czerpie garściami z tradycji artystycznej: Tomasz Kostecki, Krzysztof Kopeć, Jan Bonawentura Ostrowski, Eugeniusz Gerlach, Beata Murawska, Waldemar Marszałek oraz Jacek Lipowczan; po raz pierwszy pojawią się na aukcji m.in. Jacek Pałucha, Alina Sibera, Joanna Sierko-Filipowska oraz Martta Węg.

Wszystkie prace będzie można zobaczyć na żywo w siedzibie Art In House przy Al. Jerozolimskich 107, w czasie wystawy od 4 kwietnia do dnia aukcji, pn-pt w godz. 9:00 – 18:00.

Zapraszamy do zapoznania się z całym katalogiem oraz regulaminem aukcji pod adresem https://www.artinhouse.pl

keyboard_arrow_up
+