Historie niedopowiedziane

Historie niedopowiedziane

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Rekonstruowanie znaczeń przekazywanych przez zewnętrzne cechy dzieła jest niezwykle fascynującym zadaniem. Tym ciekawszym, im bardziej skomplikowana jest kompozycja, z którą mamy do czynienia. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.

20 lipca, 19:30, Galeria Akwarium

Twórczość artysty charakteryzuje się różnorodnością, ze względu na szeroki wachlarz tematyczny oraz techniki. Większość prac artysty, co widać na obrazie Rewa, jest bardzo nastrojowa i charakteryzuje się doskonałą harmonią barwną. Klasyczny pejzaż, który sprawdzi się w wielu wnętrzach.

Henryk Baranowski(1932-2005),Rewa

20 lipca, 21:00, Kwadrat Art

Niezwykle ciekawe połączenie tematu natury i kobiecości. Obraz ma bardzo ciekawą kompozycję i formę, zwraca uwagę nie tylko bogatą kolorystyką. Warstwa wizualna podkreśla warstwę konceptualną, która otwiera wiele dróg interpretacji.

Eliza Różowicz, Siła kobiety siła natury 2021

22 lipca, 20:00, Galeria Vratislavia

Artysta przez lata wypracował charakterystyczny styl, który zdobył wielu miłośników. Jednymi z bardziej widocznych cech twórczości artysty są wyrazista faktura i wyraźna inspiracja malarstwem rosyjskim. Obraz prezentuje świetny warsztat techniczny oraz niezwykłą kreatywność Langowskiego. Jego atrakcyjna forma i kompozycja sprawią, że odbiorcy będą mogli się w niego wpatrywać z zaciekawieniem, podobnie jak czynią to postacie na obrazie.

Marek Langowski, "Zimowa galeria "

23 lipca, 19:00, Jagiellońska 1

Artystka w swoich pracach odwołuje się do subiektywnego postrzegania rzeczywistości. Nieraz surowego, złapanego w danej chwili, zniekształconego przez nasz umysł. Malarstwo Agaty Fogtman w bardzo współczesny sposób pokazuje otaczającą nas rzeczywistość. Zatrzymane kadry przyciągają uwagę swoją formą i techniką, zaangażowaniem autorki w oddanie emocji towarzyszącym namalowanej scenie.

Agata Fogtman, 19 New Year, 2019 r.

24 lipca, 17:00, Dom Aukcyjny Ostoya

Warto zwrócić uwagę na użyte przez artystę odcienie, w szczególności koloru żółtego. Malarz perfekcyjnie wykorzystał kolorystykę obrazu do wymodelowania kompozycji światłocieniem. Zatarte kontury dodają tajemniczości i budują klimat, w szczególności wokół postaci pasterza.

Jan KLĘPIŃSKI

25 lipca, 20:00, Galeria Szyb Wilson

Interesująca pozycja, którą docenią w szczególności miłośnicy sztuki współczesnej i młodej sztuki. Praca łączy w sobie elementy grafiki, malarstwa oraz rzeźby. W różnorodnej twórczości artysty przejawia się połącznie energetycznej i żywiołowej ekspresji formalnej z oryginalną warstwą konceptualną.

Krzysztof Skarbek, Tancerz leci nad Manhattanem

25 lipca, 22:00, Gabinet Sztuki

Większość prac Stratanowskiego przedstawia pejzaże, martwą naturę i portrety. W 1932 roku Stratanowski podjął studia malarskie w Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Moskwie, które ukończył w 1937 roku. Praca wyróżnia się pośród innych dzieł artysty, który specjalizował się w dość statycznym malarstwie portretowym.

Maksymilian Stratanowski, Biathloniści, XX w.

keyboard_arrow_up
add