Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane

Imperium świateł

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Nie byłoby dzieła sztuki bez światła, które ma ogromny wpływ na twórczość artystów. W niektórych pracach jest on szczególnie widoczny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.



27 października, 19:30, Galeria Xanadu

Motyw ulotności czasu od wieków zajmuje artystów. Tomasz Mrozowski przedstawił go charakterystycznym gestem postaci umieszczonej w delirycznej przestrzeni. W wyniku fuzji świetnego warsztatu malarskiego z ciekawą koncepcją powstała emocjonująca praca.

Tomasz Mrozowski, Tempus fugit, 2020

27 października, 21:00, SHOT GALLERY

Interesująca fotografia artystyczna, aczkolwiek przedstawiająca konkretny fragment rzeczywistości. Fotograf w intrygujący sposób skadrował ujęcie, co dało malarski, nieco abstrakcyjny efekt. Dla osób preferujących fotografie od malarstwa np. we wnętrzach zdjęcia Marka Sanaka będą świetną propozycją.

Marek SANAK, CONTEMPLATIO XXXIII

27 października, 21:30, 101 Projekt

Artystka dołożyła wszelkich starań, żeby obraz miał atrakcyjną kolorystykę. Różne odcienie niebieskiego tworzą piękne wzory w marmurkowym stylu. Dodała do tego ciekawą koncepcję dyrygenta tytułowych fal, spod którego ręki wychodzą różnorodne desenie.

Patrycja Kruszyńska-Mikulska, Dyrygent fal, 2020

28 października, 18:00, Warszawski Dom Aukcyjny

Ludwik Maciąg był wybitnym malarzem koni, które uwielbiał i przez całe życie zgłębiał swoją pasję, którą było jeździectwo. Warto zwrócić uwagę, jak niesamowicie realistycznie artysta przedstawił umaszczenie i szczegóły anatomiczne.

Ludwik Maciąg (1920-2007), Szkice konia

28 października, 19:00, Mazowiecki Dom Aukcyjny

Wioleta Rzążewska ma niezwykłą umiejętność nowoczesnego przedstawiania minionych epok. Charakterystyczne cechy ubioru i wystroju zdradzają inspirację konkretnym okresem historycznym, ale cała kompozycja jest wykonana w bardzo twórczy sposób. Jest to nietuzinkowy pomysł na przedstawienie codziennych sytuacji jak spotkanie w kawiarni.

Wioleta Rzążewska, Przy kawie

29 października, 19:00, Krakowski Dom Aukcyjny

Twórczość Liberskiego bywała kojarzona z pop – artem z powodu plakatowości i komiksowości przedstawianych kompozycji. Charakterystyczna cecha twórczości artysty, czyli gruby kontur, sprawia, że klasyczne gatunki malarskie, jak martwa natura nabierają oryginalnego kształtu.

Benon LIBERSKI (1926-1983), "Martwa natura z wazonem" (1977)

29 października, 19:00, Damma

Twórczości tego francuskiego malarza o nieprzeciętnym umyśle nie trzeba nikomu przedstawiać. Prace artysty mówią same za siebie. Takimi wspaniałymi litografiami Toulouse – Lautrec przyczynił się do rozwoju nowoczesnego plakatu i grafiki.

Henri De Toulouse-Lautrec (1864-1901), Madame, 1968

29 października, 19:00, Artessia Dom Aukcyjny

Piękna grafika autorstwa niesamowitego artysty. Jan Norblin trafił do Polski dzięki Adamowi Czartoryskiemu i dokumentował życie w Polsce, zarówno arystokracji, jak i biedoty. Inspirował się twórczością Rembrandta, w jego pracach są widoczne wyraźne cechy stylu holenderskiego.

Jan Piotr Norblin de la Gourdaine (1745-1830), Ecce Homo

29 października, 22:30, Galeria Ether

Niezwykle atrakcyjny pejzaż pod względem kolorystyki i ujęcia. Żywe kolory będą świetnym dopełnieniem wnętrza, a kompozycja przyciągnie uwagę odbiorców.

Jakub Podlodowski, "Widok na Cagnes sur Mer z ogrodów Reniora"

31 października, 19:00, Galeria POPART

Kolejny, oryginalny pomysł na przedstawienie klasycznego tematu, jakim jest pejzaż miejski. Pokazana z lotu ptaka Bolonia zyskała geometryczną, typowo architektoniczną formę, co w połączeniu ze stonowaną kolorystyką dało ciekawy rezultat.

Magdalena Mędzkiewicz, Bolonia

keyboard_arrow_up