Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane

Inspiracja w sztuce

Inspiracja w sztuce

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Artyści, tworząc, czerpią z wielu źródeł. Nas również może to zachęcić do rozwijania kreatywności i szukania inspiracji w różnych rejonach życia. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.

Eliza Ostojska (ur. 1978), W stronę słońca, 2022
14 listopada, 19:30, Pragaleria

Ciekawy portret, szczególnie pod względem doboru kolorów. Artystka połączyła rysunkowe, wręcz kreskówkowe wątki z realistycznym wizerunkiem ciała. Kompozycja prezentuje się atrakcyjnie wizualnie i będzie świetnie pasować do nowoczesnego wnętrza.

Eliza Ostojska (ur. 1978), W stronę słońca, 2022

Teresa Kluszczyńska, Pasaż, 2021
14 listopada, 20:30, Avantgarden Galeria & Dom Aukcyjny

Klimatyczny i niezwykle ciepły obraz. Nastrojowość to główna cecha tej kompozycji, która przemawia do widza swoim optymizmem i wywołuje sentyment. Pomimo deszczowej pogody przedstawiona scena oddziałuje pozytywnie i zachwyca swoim wykończeniem.

Teresa Kluszczyńska, Pasaż, 2021

Luiza Los-Pławszewska ( 1963 ), Miasto ze snów III, 2020
15 listopada, 19:00, Black Art

Artystka tworzy charakterystyczne pejzaże z różnych zakątków świata. Warto przyjrzeć się ciekawej technice nakładania farby, budowania architektury i kształtowania przestrzeni. Wielość kolorów i różnorodność elementów sprawia, że obraz zatrzymuje odbiorcę na dłużej i na pewno szybko nie znudzi się właścicielowi.

Luiza Los-Pławszewska ( 1963 ), Miasto ze snów III, 2020

Anna RACZKOWSKA (1963), Scena przed karczmą
15 listopada, 19:00, Galeria Plac Zamkowy

Artystka maluje obrazy, wykorzystując techniki historyczne- temperę jajową, jak również technikę olejno-żywiczną. Dzięki temu mają coś w sobie z malarstwa dawnych mistrzów. Interesująca scena przedstawia zarówno życie codzienne, jak i rozrywkowe przyjemności. Forma i piękny światłocień świadczą o zaawansowanym warsztacie artystki.

Anna RACZKOWSKA (1963), Scena przed karczmą

Aleksandra Prusinowska, Jabłoń 15/15
15 listopada, 19:00, ToTuart

Używane przez artystkę środki wyrazu odwołują się do techniki kolażu. Wykorzystanie do stworzenia tej grafiki techniki linorytu było strzałem w dziesiątkę. Kolorowe drzewo wygląda jak żywcem wyjęte z psychodelicznego snu, filmu fantasy lub animacji. Kompozycja zawiera tyle kolorów i wzorów, że z daleka praca może uchodzić za abstrakcję.

Aleksandra Prusinowska, Jabłoń 15/15

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926), Lipy w Krechowie, 1914
16 listopada, 18:00, Rempex

Dla miłośników klasycznego pejzażu obraz jednego z najwybitniejszych polskich malarzy scen rodzajowych to prawdziwa gratka. Artysta przyjął ciekawą perspektywę, uwypuklając znaczenie i siłę natury względem ludzi i zwierząt. Drzewa wyraźnie królują nad otaczającym je otoczeniem, wręcz „wychodząc” poza obraz.

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926), Lipy w Krechowie, 1914

Lix Flair, Habilitation
19 listopada, 12:00, Rynek Sztuki

Oryginalna kompozycja, mająca w sobie coś z malarstwa Hieronima Boscha. Artysta wykreował własny, fantastyczny świat, dbając o ciekawą tematykę, różnorodną kolorystykę i dopracowane detale. Warto przeanalizować obraz po kolei przyglądając się poszczególnym postaciom, gdyż co chwilę można dostrzec coś interesującego.

Lix Flair, Habilitation

Jacek Jan Tarnowski,Zen,2022
20 listopada, 19:30, Galeria Akwarium

Bardzo minimalistyczna kompozycja, która przypadnie do gustu wytrawnym koneserom sztuki. Czasami niewiele potrzeba, żeby przykuć uwagę i zatrzymać ją na dłużej. Obraz zachwyca genialnymi przejściami kolorystycznymi, przemyślaną kolorystyką, a kulisty element jest nie tylko punktem zaczepienia, ale także wpisuje się w estetykę zen.

Jacek Jan Tarnowski,Zen,2022

keyboard_arrow_up