Julia Kowalska - Blaknę. Wystawa indywidualna w Galerii Xanadu

Galeria Xanadu zaprasza na pierwszą wystawę indywidualną Julii Kowalskiej zatytułowaną "Blaknę"! Wystawa trwa w dniach 10-31 października 2017 r. w siedzibie galerii na ul. Hożej 51 w Warszawie - można ją oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-19:00 i w soboty w godz. 11:00-16:00.

Dotychczas Julia Kowalska prezentowała swoje intrygujące, wielkoformatowe prace malarskie głównie pojedynczo, na Aukcjach Młodej Sztuki. Jej malarstwo od dłuższego czasu budzi nieustające zainteresowanie kolekcjonerów - w dużej mierze wynika to z niezwykle młodego wieku artystki, która dopiero zdała na Akademię Sztuk Pięknych, ale przede wszystkim z intrygującego, z jednej strony kameralnego i niezwykle osobistego, a z drugiej odważnego charakteru jej prac. To także malarstwo świetne warsztatowo. Julia operuje bardzo ograniczoną, ale wysmakowaną gamą barwną, z rzadka posługując się mocniejszymi akcentami. Nie boi się także gry ze światłocieniem, który nigdy nie jest jednak dominujący. Jej twórczość jest jednocześnie wyciszona i przykuwająca uwagę. Na wystawie w Xanadu, choć może bardziej właściwym określeniem jest pokaz, można zobaczyć aż 6 płócien artystki. Składają się one w spójną całość – to malarstwo, które charakteryzuje bardzo specyficzny, indywidualny styl, który artystka w konsekwentny sposób rozwija. Julia Kowalska w tym roku rozpoczyna studia na wydziale malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych – można się tylko domyślać w jakim kierunku będzie dalej ewoluowała jej sztuka, być może będzie to kierunek zupełnie odmienny.

Partnerami wystawy są Artinfo.pl, Wnętrza 3D, OneBid, Lutzville, Cuisine Chic.

Julia Kowalska (ur. 1998 r.) jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych im. Józefa Brandta w Radomiu. Dyplom ze specjalizacji ceramika artystyczna pod kierunkiem Aleksandry Dobrowolskiej w 2017 r. Obecnie studentka Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Laureatka wielu nagród w konkursach artystycznych, m.in.: Grand Prix w VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Ekslibris, pierwiastek antyczny w twórczości Jacka Malczewskiego" (2015); Nagroda Dyrektora Wydziału Urbanistyki i Konserwacji w Zamościu w dziedzinie malarstwa (2015); wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym “Wariacje na temat twórczości Ignacego Witkiewicza” (2015); Nagroda Prezydenta Miasta Radomia w kategorii osobowość za szczególne osiągnięcia artystyczne (2015); I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "W stronę fantazji i wyobraźni" dedykowanym Zdzisławowi Beksińskiemu (2016); III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Ekslibris, Bajki, Baśnie i Legendy Polskie" (2017). W 2016 r. zajęła 51. miejsce w rankingu młodych polskich artystów Kompas Młodej Sztuki. Autorka indywidualnej wystawy prac malarskich i rysunkowych w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu. Udział w wielu wystawach pokonkursowych: Figury Ciała (2014); Portret Rodzinny (2013); Pejzaż Ludzki (2012); Biennale autoportretu oraz w wystawie zbiorowej organizowanej w Parlamencie Europejskim w Brukseli przez Biuro Poselskie Julii Pitery (2017).

Galeria Xanadu

Powrót