Kolor i malarski gest

Kolor i malarski gest

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Dzięki różnorodnej kolorystyce i szerokiemu wachlarzowi umiejętności malarskich współcześni artyści śmiało dryfują pomiędzy przeróżnymi konwencjami, inspirując się najnowszymi tendencjami w sztuce światowej. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.

22 marca, 19:30, 101 Projekt

Biorąc pod uwagę tytuł obrazu „Metro w Mediolanie” artystka w ciekawy, abstrakcyjny sposób podjęła temat krajobrazu miejskiego. Siłą namalowanej sceny jest kolorystyka i ciekawa perspektywa. Obraz przyciągnie uwagę wielu osób i będzie dobrym urozmaiceniem wnętrza.

Natalia Kozarzewska, Metro w Mediolanie, 2021

23 marca, 19:30, Galeria Xanadu

) Niesamowita kolorystyka, w szczególności świetnie poprowadzone przejścia tonalne po raz kolejny sprawiają, że obraz zwraca na siebie szczególną uwagę. Dopracowany i ciekawy rysunek ptaków zwraca uwagę i kontrastuje z minimalistycznym tłem, co sprawia, że obraz z pewnością stanie się ważnym lub wręcz centralnym elementem wystroju.

Adam Piotr Rutkowski, Z cyklu Wildlife - W9, 2021

24 marca, 19:00, Libra

Marek Włodarski, a właściwie Henryk Streng w swojej twórczości wyraźnie nawiązuje do Légera i Chagalla. Tuż przed wybuchem II wojny w malarstwie Włodarskiego nasiliły się tendencje abstrakcyjne, chociaż artysta nie zerwał całkowicie ze sztuką przedstawiającą. Powojenna twórczość Włodarskiego jest ściśle związana z Warszawą, gdzie od początku zaangażował się w nurt awangardowych przemian. Warto zaznajomić się z życiorysem i malarstwem artysty.

Marek WŁODARSKI (1898 - 1960), Dom wśród kwiatów

24 marca, 19:30, Pragaleria

Interesująca pozycja, łącząca w sobie elementy figuratywne i abstrakcyjne. Postacie wyłaniają się z abstrakcyjnego i różnorodnego tła, co w połączeniu z dopracowaną mimiką i emocjonalnością silnie oddziałuje na odbiorcę. Z przedstawionych wizerunków bije magnetyzm, który tworzy niesamowity nastrój.

Anna Sandecka-Ląkocy (ur. 1970), Never ever..., 2021

25 marca, 19:30, Black Art

Atrakcyjna pozycja dla miłośników stylu i twórczości Jerzego Dudy-Gracza. Grafika prezentuje większość charakterystycznych cech jego malarstwa. Artystę uznaje się za jednego z największych satyryków w polskim malarstwie końca XX wieku.

Jerzy Duda-Gracz ( 1941 - 2004), Józefowi Chełmońskiemu , 1979/2021

26 marca, 19:30, Art In House

Obraz przedstawia rzadko spotykany motyw w malarstwie współczesnym, czyli muzeum, a raczej jego wnętrze i ekspozycję. Warto zwrócić uwagę nie tylko na fantastyczny światłocień i kolorystykę, ale także realizm w oddaniu rzeczywistości i architektury.

Mateusz Maliborski, Muzeum XXIX, 2016

27 marca, 17:00, Sopocki Dom Aukcyjny

Niezwykle interesująca pozycja. Prace Józefa Szajny nieczęsto pojawiają się na aukcjach. To o nim, w roku 1989 podczas Biennale Sztuki w brazylijskim Sao Paulo, krytycy mówili, że jest jednym z pięciu największych artystów XX wieku. Szajna światowy sukces odniósł jako twórca teatralny, aczkolwiek był także autorem interesujących prac malarskich.

Józef Szajna (1922 Rzeszów - 2008 Warszawa), Interwał, 1985

28 marca, 20:00, Galeria Mabello

Ogromną zaletą obrazu jest jego niezwykły nastój. Artystce udało się, przy pomocy kolorystyki i światła wytworzyć nostalgiczną i łapiącą za serce scenę. Obraz pięknie wkomponuje się w wystrój wielu wnętrz, również pokoju dziecięcego.

Milena Chmielewska, Teatrzyk,

keyboard_arrow_up
+