Koniostworki oraz inne opowieści Grzegorza Skrzypka

Koniostworki oraz inne opowieści Grzegorza Skrzypka

Wystawa malarstwa w Domu Aukcyjnym Art in House

Stare podania mówią o krwiożerczym plemieniu Psiogłowych, słowiańskich wąpierzach czy wilkołakach; czy jednak ktokolwiek słyszał o sympatycznie brzmiących koniostworkach? Te oraz inne nieboskie stworzenia przedstawi nam Grzegorz Skrzypek na swoich surrealistycznych płótnach w czasie wystawy w Domu Aukcyjnym Art in House.

Wystawa potrwa do 21 marca; można ją oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 18:00. Ekspozycja prac Grzegorza Skrzypka zachwyci szczególnie tych dorosłych, którzy na świat nie przestali patrzeć oczami dziecka: w baśniowy klimat postaramy się wprowadzić również poważnych i statycznych widzów. Zachęcamy do nawiązania niezwykle ciekawych znajomości z koniostworkami, rasą długonogich czy damą z gronostworkiem; być może okażą się one na tyle wartościowe, iż zabierzecie swoich nowych przyjaciół do domu...

Grzegorz Skrzypek to artysta urodzony w 1970 roku w Sosnowcu. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom z malarstwa sztalugowego uzyskał w pracowni profesora Włodzimierza Kunza, zaś aneks z rysunku w pracowni profesora Sławomira Karpowicza. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków i dąbrowskiej grupy artystycznej „GOŁONÓG”. Nauczyciel rysunku i malarstwa w Zespole Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej. Tworzy cykle pastelowych i olejnych martwych natur i pejzaży, malarskie i rysunkowe przedstawienia „KONIOSTWORÓW” oraz cykle portretów i karykatur.

Szalony świat „KONIOSTWORÓW” to wyskakujące z wyobraźni artysty kompozycje, na których czasem samotnie, czasem w stadach przedstawione są pełne dźwięku, ruchu i formy istoty zamknięte w swych intymnych światach. Grzegorz Skrzypek wzbudza duże zainteresowanie galerii sztuki oraz prezentuje swe obrazy na aukcjach sztuki w domach aukcyjnych. Prace artysty znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Zapraszamy!
Koniostworki i inne niestworzone opowieści. Wystawa prac Grzegorza Skrzypka
Wystawa: 12 – 21 marca 2019, pn – pt, 9:00-18:00 w tym samym miejscu


Powrót
keyboard_arrow_up
add