Letnie inspiracje

Letnie inspiracje

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Lato w pełni w związku z tym trwa w najlepsze czas wakacyjnych wyjazdów i poszukiwania inspiracji w odległych zakątkach świata. Polecamy także szukać inspiracji w ciekawych i oryginalnych dziełach sztuki. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.

12 lipca, 19:30, 101 Projekt

Obraz artysty urzeka różnorodną kolorystyką oraz ciekawą formą. Pejzaż Watykanu w wykonaniu Piotra Rembielińskiego nabrał niesamowitego klimatu i uroku. Malarz wydobył nie tylko jedną z głównych atrakcji miasta, jaką jest bazylika, ale także zwrócił uwagę na inne aspekty. Obraz może stać się silnym akcentem w wystroju wnętrz, w szczególności w stylu minimalistycznym.

Piotr Rembieliński, Watykan, 2019

Twórczość artystki koncentruje się na emocjach dotyczących obrazów. Artystka stale poszukuje nowych form wyrazu, eksperymentując ze strukturą. Oryginalne i frapujące zestawienia barwne, często skoncentrowane wokół jednego koloru oraz minimalistyczna kompozycja tworzą ciekawą formę wizualną. Patrząc na obraz, bardzo łatwo jest przenieść się myślami w rejony letnich krajobrazów morskich.

Agnieszka Brzezińska, Pływaczki, z cyklu „Siostry”, 2021

12 lipca, 21:00, Stricte

Ciekawy przykład współczesnego, realistycznego pejzażu. Artysta czerpie inspiracje z poprzednich stylów i epok, zachowując uniwersalny charakter przedstawienia. Warto zwrócić uwagę na szczegóły i faktury, które bardzo dopracowane świadczą o szerokim warsztacie artysty i wyczuleniu na detale.

Grzegorz Olejniczak, Czerwcowa łąka, 2021r.

Kompozycja obrazu prezentuje interesujący kadr, widok miasta. Artystka, aby urozmaicić obraz wykorzystała, ciekawe zabiegi w postaci m.in. rozmycia drugiego planu. Dzięki temu elementy na pierwszym planie będące popularnymi zabytkami Pragi są jeszcze mocniej podkreślone. Oryginalnym sposobem jest również zastosowane przez artystkę przedstawienie ulicy i przechodniów. Pozycja nie tylko dla miłośników Czech i Pragi, ale także dla chcących urozmaicenia mieszkania lub biura.

Alina Maslakova, Praga, 2021r.

14 lipca, 19:30, Pragaleria

Obraz przedstawia charakterystyczne cechy twórczości artysty. Warto przyjrzeć się sposobowi obrazowania miasta oraz fotograficznej wręcz dokładności. Niezwykle oryginalny pejzaż, który wzbudzi uwagę wielu odbiorców.

Piotr Zawadzki (ur. 1971), Metropolis. New York Summer, 2021

Niezwykle urokliwe przedstawienie zieleni. Dużą zaletą obrazu jest piękna, nasycona kolorystyka oraz ciekawa kompozycja. Tajemniczości dodaje mroczna tafla wody oraz oryginalnie wymodelowany światłocień.

Piotr Grzechowski (ur. 1986), Po drugiej stronie boku, 2021

14 lipca, 22:00, Bohema Nowa Sztuka

Widok na rezydencję wybudowaną przez księcia Alberta Cieszyńskiego, syna Augusta III, króla Polski w postaci grafiki może stać się dobrym pomysłem na prezent. Pozycja łączy w sobie pejzaż i dokumentację historyczną. Artysta zadbał o szczegóły przedstawienia.

B. F. Leizel, Widok na pałac i park Scoonenbergh, Augsburg, po 1784 r.

keyboard_arrow_up
add