Liczy się każdy szczegół

Liczy się każdy szczegół

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Wydają się żmudne i błahe, a jednak często to właśnie detale świadczą o wartości danego obrazu i kunsztu malarskim jego twórcy. Zachęcamy do przyglądania się obrazom nie tylko z daleka, ale również z bliska, co doskonale umożliwia oglądanie sztuki online, przy akompaniamencie dobrej dokumentacji fotograficznej. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.07 lipca, 21:00, Pragaleria

Obraz zachwyca ekspresją gestu, żywą i kolorystyką. W pracach artysty, tak jak tutaj często pojawiają się elementy figuratywne. Proces powstawania dzieła jest równie ciekawy, jak rezultat. 27 czerwca na scenie Muszli Koncertowej w Parku Praskim Wasiński przez trzy godziny malował na płótnie o wymiarach 200 x 300 cm, na oczach publiczności zgromadzonej na żywo oraz przed ekranami komputerów.

Jan Jubaal Wasiński, bez tytułu, 2020

07 lipca, 21:30, 101 Projekt

Przedmiot interesujący w każdym detalu, wyjątkowa ozdoba, która z pewnością wzbudzi zachwyt obdarowanej osoby. Lusterko będzie wspaniałym prezentem dla miłośniczki antyków, ale także dla każdego, kto ceni piękne przedmioty.

okrągłe lusterko toaletowe w miedzianej oprawie, 1 poł XX w.

08 lipca, 19:00, Agra-Art

Konstanty Mackiewicz w swojej bogatej i bardzo różnorodnej twórczości nawiązywał do kilku kierunków z I połowy XX wieku tworząc abstrakcje, ale również martwe natury i pejzaże. Ten obraz to przykład charakterystycznego typu pejzażu malowanego przez Mackiewicza zarówno jeśli chodzi o kadr, jak i kolorystykę. Drzewa, fragment lasu lub jeziora były częstym motywem w twórczości artysty. Na uwagę zasługują detale, ciekawe wykończenie i faktura liści oraz realistycznie oddana tafla jeziora.

Mackiewicz Konstanty, PEJZAŻ Z JEZIOREM

Nazywana pierwszą damą sztuki multimedialnej w Polsce Izabella Gustowska stworzyła cykl Względne cechy podobieństwa w momencie szukania własnej tożsamości, odnosząc swoje prace do odczucia niejednorodności świata. Stworzyła w ten sposób wielowątkowe dzieło, dzięki zabawie fotografią i malarstwem. Jest to jeden z bardziej rozbudowanych i ważniejszych cykli w twórczości Gustowskiej.

Gustowska Izabella, WZGLĘDNE CECHY PODOBIEŃSTWA XII, 1980

08 lipca, 19:00, Sopocki Dom Aukcyjny

Wojciech Fangor w swojej twórczości przeszedł od okresu realizmu do abstrakcji. Z wczesnego okresu twórczości malarza pochodzą pejzaże i martwe natury, które mogą być zaskoczeniem dla osób, które znają go wyłącznie z dzieł z nurtu op-art. Nieczęsto zdarza się okazja do zakupu prac artysty wykonanych w takim stylu.

Wojciech Fangor (1922 Warszawa - 2015 tamże), Martwa natura

W latach 40. Jarema zaczęła interesować się przedstawianiem rzeczywistości w swoich obrazach. Robiła to przy pomocy zwartych form, nawiązujących do świata organicznego. W ten sposób nie tylko nie oddalała się od abstrakcji, ale także wykorzystywała swoje doświadczenia związane z rzeźbą. Dzięki takim zabiegom obraz, tak jak ten nabierał wielowątkowego wymiaru. Postacie na obrazie lekko stapiają się z tłem, dodatkowo trzymają coś, co kształtem przypomina instrumenty muzyczne, ale równie dobrze mogą być to inne obiekty, które służą za kamuflaż lub przykrycie.

Maria Jarema (1908 Stary Sambor - 1958 Kraków), Bez tytułu, lata. 40. XX w.

12 lipca, 22:00, Bohema Nowa Sztuka

Artysta w obrazie porusza tematykę społeczną i obyczajową. Dzięki grze w szachy, w ciekawy sposób łączy różne wątki historyczne, zbierając przy jednym stole antycznego Rzymianina, postacie z epoki średniowiecza, muzykantów, rycerzy zakonnych (co znamienne stojących z boku) i innych wojowników oraz nawiązuje do niewolnictwa i różnic na tle rasowym. Dodatkową zaletą jest kolorystyka i zestawienie barw.

Juliusz Lewandowski "Martwy", Gracze, 2019

keyboard_arrow_up
+