Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane

Magiczne światło wyobraźni

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Po raz kolejny w ofertach aukcji pojawia się kilkadziesiąt obrazów artystów fascynujących swoją wyobraźnią. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.



21 września, 19:30, 101 Projekt

Ciekawe kolory dodają uroku, wydawałoby się zwyczajnej scenie, którą uchwycił malarz. Jest w tym obrazie coś z malarstwa dawnych mistrzów, co jeszcze bardziej zwraca na niego uwagę.

Błażej Tomczak, Basia i Sofi, 2016

22 września, 19:30, Galeria Xanadu

Po raz kolejny pojawia się obraz artysty, który zachwyca połączeniem wspaniałego warsztatu i niezwykłej wyobraźni. Tym razem Masianis wziął na warsztat interpretację motywu mitologicznego bałtyjskiej bogini, który przetworzył według swojej wizji.

Andrzej Masianis, Laima Bałtyjska bogini płodności, 2020

23 września, 17:00, Rempex

Piękny portret młodej kobiety w równie pięknej oprawie. Będzie niezwykle stylowym elementem wnętrza. Warto przyjrzeć się tej pozycji, gdyż niska cena wywoławcza i przede wszystkim wykonanie rekompensuje brak wiedzy na temat autora dzieła.

Artysta nieokreślony, XIX w., Portret młodej kobiety

23 września, 19:00, Sopocki Dom Aukcyjny

Praca młodego, polskiego artysty jest interesującą społeczną i kulturową interpretacją nowoczesnego Nowego Jorku. Widoczna jest osobista refleksja na temat zaobserwowanych sytuacji. Forma, perspektywa i technika wykonania jest równie ciekawa, pasuje do tematu i charakteru miasta.

Łukasz Kamiński, Nowy i stary Nowy Jork, 2019-2020

23 września, 19:00, Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny

Prace Srzednickiego pojawiają się na aukcjach stosunkowo rzadko, a szkoda, bo artysta uczył się warsztatu od najlepszych – m.in. Władysława Skoczylasa. Zaowocowało to świetnym warsztatem, szczególnie w przypadku litografii, w której elementy abstrakcyjne łączą się z figuratywnością. Plusem tej litografii jest również interesująca kolorystyka.

Srzednicki Konrad, Nurek, 1960

23 września, 19:30, Pragaleria

Artystka znalazła pomysł na oryginalne przedstawienie aktu. Minimalizm kompozycji świetnie kontrastuje z intensywnymi, ciepłymi barwami, które budują nastrój obrazu. Pojawiający się na ścianie cień modelki jest ciekawym zabiegiem, będącym częścią gry ze światłem, które podjęła artystka.

Kinga Trzepla (ur. 1984), Akt, 2013

24 września, 18:00, Galeria Do Środka

Warto zaznajomić się z ciekawą estetyką twórczości artysty. Obrazy Kufla zawierają w sobie elementy typowe dla graffiti, sztuki street-artu oraz klasycznego malarstwa. To oryginalne połączenie daje rezultat w postaci charakterystycznych, interesujących prac.

Grzegorz Kuffel

24 września, 19:00, Damma

Grube warstwy farby, którymi artysta „wyrzeźbił” obraz są charakterystyczne dla Ratajczyka. Rozświetla je światło, budując strukturę kompozycyjną i architektoniczną przedstawionej sceny. Jest to oryginalne, przykuwające uwagę potraktowanie tematu pejzażu.

Grzegorz Ratajczyk (Ur.1960), Jeruzalem przy Złotej Bramie, 2011

26 września, 17:00, Sopocki Dom Aukcyjny

W grafikach Stryjec często przeplatał motywy biblijne i postacie fantastyczne z krajobrazami Gdańska. Interesującymi elementami są przedstawione po bokach sceny i postacie. Całość wygląda prawie jak średniowieczna ilustracja, aczkolwiek forma jest także podobna do komiksu. Po raz kolejny widać ciekawe przełożenie pomysłu na realizację.

Ryszard Stryjec (1932 Lipniszki k. Lidy-1997 Gdańsk), Jednorożec II, 1989 r.

27 września, 19:30, Galeria Akwarium

Po raz kolejny Adam Swoboda w swojej twórczości igra z logicznym porządkiem. Robi to z pomocą dobrego warsztatu, dużej wyobraźni i pięknych kolorów. Klimat obrazu buduje pojawiające się prawie zawsze w twórczości artysty morze i elementy z nim związane.

Adam Swoboda,Hydro zagadka Wysp Owczych,2019

keyboard_arrow_up