Malarska opowieść

Malarska opowieść

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Każde z dzieł sztuki to inna, piękna opowieść. Warto poznać każdą z nich i wybrać tę, która najbardziej porusza nasze emocje. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.

Magdalena Barczyk-Kurus, Cosmos II z cyklu Intymność światła, 2022
10 sierpnia, 19:30, Galeria Xanadu

Artystka przetwarza zagadnienie światła w bardzo oryginalny sposób. Z jednej strony obraz nawiązuje do kosmosu, planetarnego wiru, galaktyki i czarnej dziury. Z drugiej natomiast, każda kolejna warstwa farby została rozjaśniona, budując piękny światłocień, istną drogę świetlną. Stworzenie takiej kompozycji wymaga niezwykle rozwiniętej wyobraźni i zaawansowanego warsztatu.

Magdalena Barczyk-Kurus, Cosmos II z cyklu Intymność światła, 2022

Tomasz Sętowski (ur. 1961, Częstochowa), 'Znalezisko'
11 sierpnia, 18:00, DESA Unicum

Twórczości artysty nie trzeba już zbytnio nikomu przedstawiać. Tomasz Sętowski jest wybitnym przedstawicielem realizmu magicznego. Obraz jest pełen znaczeń, symboli oraz nawiązań. Zachwyca nie tylko wspaniałym wykonaniem, ale także możliwością daleko idącej interpretacji i głębokiej analizy. Warto przyjrzeć się pięknym detalom, wspaniale wymodelowanej wodzie oraz dnu morskiemu. Pozycja ta będzie cudowną ozdobą każdego wnętrza.

Tomasz Sętowski (ur. 1961, Częstochowa), "Znalezisko"

Krystyna RUMINKIEWICZ, Taka jedna ornamentowa, 2022 r.
11 sierpnia, 19:00, NEXT - Aukcje Sztuki

Krystyna Ruminkiewicz specjalizuje się w klimatycznych kobiecych portretach. Artystka często sięga do motywów secesyjnych, ornamentów, kwiatów. Prezentowany obraz został również wzbogacony o ornament. Wzory w oryginalny sposób są naturalnym przedłużeniem włosów modelki, idealnie wpisując się w całą kompozycję. Interesujący dobór kolorów łączy się z tłem i widoczną po lewej stronie kolumną, która urzeczywistnia przedstawioną scenę. Klasyczny portret z nutą abstrakcji będzie pasował do wielu miejsc i wystrojów.

Krystyna RUMINKIEWICZ, Taka jedna ornamentowa, 2022 r.

Wojciech Kossak (1856 Paryż - 1942 Kraków), 'Noc listopadowa', 1898
12 sierpnia, 18:00, DESA Unicum

Wojciecha Kossaka zawsze interesowało malarstwo historyczne, a szczególnie tematy związane z Polską. W swoich obrazach, co jest także widoczne w „Nocy listopadowej”, często gloryfikował żołnierzy, podkreślając ich upór i odwagę. Doskonale opanował sztukę malowania koni, nawet w przypadku, gdy nie są one na głównym planie. Każdy detal obrazów artysty zachwyca swoim realizmem i dokładnością.

Wojciech Kossak (1856 Paryż - 1942 Kraków), "Noc listopadowa", 1898

Bożena Sieczyńska (ur. 1975, Wałbrzych), Szczęście 6, 2022
13 sierpnia, 18:00, DESA Unicum

Bardzo ciekawie poprowadzona plama, zbudowała całą kompozycję. Intensywna biel, wybijająca się na pierwszy plan plus ciekawa faktura plamy sprawiają, że od obrazu trudno oderwać wzrok. Artystka z jednej strony stworzyła cykl przeżywania przez modelkę emocji szczęścia z drugiej natomiast, dzięki kilku planom i pozom widzimy swego rodzaju cykl życia. Intrygującym zabiegiem jest także zawieszenie sceny w nieprzedstawiającym tle, wyrwanie jej z realistycznego porządku.

Bożena Sieczyńska (ur. 1975, Wałbrzych), Szczęście 6, 2022

STAROWIEYSKI Franciszek, - Szkice plakatów + życiorys - lata 80
15 sierpnia, 21:00, Antykwariat Skalite

Franciszek Starowieyski był znany ze swoich niesamowitych, ekspresyjnych rysunków. Upodobania artysty do fantastyki i makabry sprawiają, że rysunki te, nawet namalowane w wolnej chwili, od niechcenia są prawdziwymi dziełami sztuki.

STAROWIEYSKI Franciszek, - Szkice plakatów + życiorys - lata 80

keyboard_arrow_up
+