Malarskie opowieści

Malarskie opowieści

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Prawdziwa, pełna prostych rytuałów codzienność może inspirować do tworzenia niezwykłych dzieł. Podobnie dzieje się w przypadku natury, która nieustannie dostarcza artystom wspaniałych tematów. Różnorodność współczesnego i dawnego malarstwa jest ogromna, co sprawia, że każdy z nas może znaleźć dla siebie obraz idealny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.09 lutego, 19:00, Warszawski Dom Aukcyjny

Henryk Kuna był jedną z najbarwniejszych postaci artystycznego świata międzywojnia. Artysta zajmował się głównie rzeźbą portretową, a jego doświadczenie przekładało się na ciekawe realizacje malarskie i rysunkowe, takie jak prezentowany portret. W czasie wojny tworzył akwarele, często o tematyce martyrologicznej.

Henryk KUNA (1879-1945), Dziewczyna , 1944

10 lutego, 18:00, Rempex

Artysta był nazywany malarzem Tatr. Po początkowych sukcesach w okresie studiów cieszył się nadal dużym wzięciem, malując sceny rodzajowe z Podhala oraz pejzaże tatrzańskie. Ciekawym aspektem jest faktura oraz sposób malowania i tworzenia perspektywy. Obraz ma swój urok dzięki kolorystyce i dopieszczeniu szczegółów.

Sylweriusz SASKI (1864-1954), Chata pod lasem, 1924

10 lutego, 18:30, Galeria Vratislavia

Ciekawe połączenie obrazu z kolażem, w którym kluczowe role odgrywają kolor i wzory. Elementy vintage wykorzystane w kompozycji przyciągają uwagę i zaciekawiają. Obraz może pasować do wielu wnętrz, zarówno jako dodatek do konkretnego wystroju, ale także jako zabawa z formą jak i stylem. Będzie też świetnym prezentem dla młodszych wielbicieli sztuki.

Natalia Kudryavtseva, (ur.1973) "Wspaniały aromat"

10 lutego, 19:00, Sopocki Dom Aukcyjny

Artysta skupiał się w swojej twórczości na m.in. Precyzyjnym rysunku postaci. Jego obrazy odznaczały się staranną fakturą i wyraźnymi kontrastami. Praca jest realistyczna, niepozbawiona emocji, a postać ciekawie zakomponowana.

Stanisław Gibiński (1882 Rzeszów – 1971 Katowice), Przy strumieniu

10 lutego, 19:30, Rempex

Henryk Waniek jest malarzem surrealistą. Prace artysty są niezwykle charakterystyczne, przez co rozpoznawalne. Komponuje on swoje symetryczne i koncentryczne obrazy z różnorodnych magicznych i surrealistycznych atrybutów. Obraz jest pełen alegorii i metafor, co czyni go interesującym dla odbiorców.

Henryk WANIEK (ur.1942 Oświęcim), Bez tytułu, 1979

11 lutego, 19:00, Dom Aukcyjny DNA

Piękna propozycja dla poszukujących magii w malarstwie. Bajkowa kompozycja, aczkolwiek niepozbawiona realistycznych elementów, z którymi odbiorcy mogą się utożsamić. Ciekawy pomysł i wykonanie. Obraz jest bardzo optymistyczny i pozytywny w odbiorze, będzie świetną ozdobą do sypialni lub nawet pokoju dziecięcego.

Alicja Kogut "W dobrym sąsiedztwie"

11 lutego, 19:30, Black Art

Ciekawa interpretacja klasycznego motywu martwej natury. Artysta przeniósł punkt ciężkości na kompozycję oraz grę świateł i cieni. Blat z cytrynami wygląda, jakby lewitował, co daje interesujący, fotograficzny efekt.

Włodzimierz Terechowicz ( 1933 ), Martwa natura z cytrynami

13 lutego, 22:00, Stricte

Przykład oryginalnego abstrakcyjnego ujęcia pejzażu miejskiego. Obraz jest bardzo nowoczesny w swojej formie i znakach. Widać przemyślaną zabawę kolorem i kompozycję kadru. Praca, która sprawi, że wnętrze zyska na różnorodności i charakterze.

Nina Zielińska-Krudysz, Zachód słońca w miejskich brudach, 2020r.

11 lutego, 21:00, Galeria Xanadu

Artystka sięgnęła po wdzięczny temat portretu dziecięcego, który w ostatnim czasie w realistycznej formie pojawia się stosunkowo rzadko. Minimalistyczne tło i proste zestawienia kolorystyczne wyeksponowały postać, na którą zwraca uwagę także rysunek.

Elwira Kańczugowska, Hania, 2009

13 lutego, 16:00, Dom Aukcyjny Adam's

Intrygująca, minimalistyczna kompozycja wybitnego polskiego malarza. W połączeniu z piękną ramą praca będzie niezwykłą ozdobą dla każdego fana klasyki. Warto zwrócić uwagę na piękny rysunek kwiatów i modulowanie światłocieniem, co w technice pastelu nie jest łatwe.

Leon Wyczółkowski ,"Bukiet róż"

13 lutego, 17:00, Sopocki Dom Aukcyjny

Przepiękny portret wykonany w duchu malarstwa romantycznego, lecz o wyraźnym zabarwieniu sentymentalnym, realistycznego malarstwa biedermeierowskiego. Świetna jakość, wspaniały warsztat malarski i słaba dostępność dzieł artysty przesądzają o dużej wartości obrazu.

Louis Friedrich Sy (1818-1887), Dwoje dzieci na tle dworku w Sopocie, 1845 R.

13 lutego, 19:30, Galeria Akwarium

Artysta uprawiał głównie malarstwo marynistyczne, znany jest również z pejzaży Kaszub. Szczególnie upodobał sobie tematy morza i Gdyni. Doświadczenie w tworzeniu tego rodzaju pejzaży sprawia, że zarówno kompozycja, jak i wykonanie są bardzo atrakcyjne dla odbiorcy, w szczególności ceniącego klasyczne formy malarskie.

Henryk Baranowski ,(1932-2005),Rybacy z Rewy

keyboard_arrow_up
+