Mistrzowie umiaru

Mistrzowie umiaru

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Umiar jest pojęciem intuicyjnym, w sztuce oznacza wyczucie, gdzie jest granica eksperymentu dla artysty. Poniższe prace są dowodem na to, że wyraźna i oryginalna kompozycja może iść w parze z zachowaniem złotego środka. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.23 listopada, 19:30, Pragaleria

Atrakcyjna paleta barwna przyciąga uwagę do ciekawej kompozycji, w której przeplatają się ze sobą elementy abstrakcyjne i figuratywne. Na obrazie artyście udało się połączyć swoją wizję z przekazem emocji i interesującą ideą oryginalnego pejzażu.

Mariusz Drabarek (ur. 1979), Wczasy, 2020

24 listopada, 19:00, FACE TO FACE ART

Temat wesel krakowskich był częstym motywem w twórczości Jerzego Kossaka. Jerzy wraz z ojcem podróżował po dworach, gdzie portretował tamtejsze ziemiaństwo. Dzięki temu potrafił doskonale oddać klimat tamtejszych czasów i portretował sceny z życia w sposób bliski odbiorcy.

Jerzy Kossak, Wesele krakowskie, 1934

24 listopada, 21:00, NEXT - Aukcje Sztuki

Paweł Porada tworzy oryginalne, wyraziste portrety. W swoich pracach łączy mocny kontur i plamy ze zdecydowanymi, określonymi kształtami. Intensywne kolory, niestandardowe w przypadku klasycznych portretów plus technika wykonania dają rezultat w postaci nowoczesnej formy przedstawienia ludzkiego wizerunku.

Paweł PORADA, Zaloty, 2020 r.

24 listopada, 21:30, 101 Projekt

Przykład martwej natury, która poprzez swoją formę jest bardzo współczesna i będzie pasowała do wielu nowocześnie urządzonych wnętrz. Artystka stworzyła kompozycję pięknie współgrających ze sobą poziomych i pionowych linii oraz obłych kształtów ograniczając się do kilku barw.

Iwona Birenbaum, Martwa natura, 2020

25 listopada, 19:00, Ogród Nadziei

Praca najważniejszej przedstawicielki nurtu sztuki ziemi w Polsce. Artystce bliska jest tematyka ekologiczna, którą wykorzystuje w swoich pracach. Często pracuje również z krajobrazem oraz wykorzystując znalezione, naturalne materiały, jak tutaj - kiełkujące ziarna tworzące własną, organiczną architekturę .

Teresa Murak (ur. 1949), W szczelinach rzeczywistości „ZIARNO”, 1976

25 listopada, 19:00, Piękna Gallery

Kompozycja Marty Kochanek wygląda jak połączenie skończonego i niedokończonego rysunku. Ciekawym aspektem jest numerowanie, które przywodzi na myśl kolorowanki, w których należy połączyć ze sobą kropki. Oryginalny pomysł i ciekawe wykonanie.

Marta Kochanek-Zbroja, Winyl, 2020

26 listopada, 19:30, Polski Dom Aukcyjny

Piękny portret autorstwa ucznia Jana Matejki. Wodzinowski tworzył żywiołowe i radosne obrazy, malowane mocnymi pociągnięciami pędzla i żywą paletą barw.

Wincenty WODZINOWSKI (1866 Igołomia k. Miechowa - Kraków 1940), Portret kobiety, 1919

26 listopada, 19:30, Pragaleria

W swoim malarstwie Ewa Zawadzka często podejmuje temat surowej bryły, tworząc proste, monumentalne pejzaże. Warto zwrócić uwagę na niesamowicie dokładne i precyzyjne odwzorowanie rzeczywistej faktury materiału i wpływ światłocienia na kompozycję.

Ewa Zawadzka (ur. 1950), bez tytułu, z cyklu: "Materia Ciszy", 2016

27 listopada, 19:30, Art In House

Charakterystyczne portrety artystki mają w sobie coś z klasycznych, renesansowych dzieł. Dzięki ciekawej, zróżnicowanej fakturze, która jest wyraźnie zaznaczona na płótnie, obraz zachowuje nowoczesną formę.

Mira Skoczek-Wojnicka, Niebieski turban II, 2020

28 listopada, 16:00, Yegorov Gallery

Przykład niefiguratywnej twórczości Edwarda Dwurnika. Artysta ograniczył się do gry kolorami i dodaniu jedynie lekkich kresek, które informują nas o pejzażowym charakterze dzieła oraz zaznaczeniu fakturą i kolorem obecności nagietków w dolnej części obrazu.

Edward Dwurnik, Nagietki, 2018

28 listopada, 17:00, Sopocki Dom Aukcyjny

Wspaniały, klasyczny pejzaż autorstwa malarza często uwieczniającego wizerunki Warszawy. Obrazy artysty niesamowicie dokładnie oddają szczegóły budynków i krajobrazu, w tym przypadku dodatkowo zachwyca kolorystyka.

Władysław Chmieliński (1911 Warszawa – 1979 tamże), Pałac Łazienkowski w Warszawie, ok. 1935

28 listopada, 19:00, Sopocki Dom Aukcyjny

Poprzez symbole i elementy fantastyki artysta skłania swoją kompozycją ku refleksji. Dzięki perfekcyjnemu warsztatowi obraz jest nieskazitelny, surrealistyczny i zachwycający, w swojej formie przypomina senne marzenie przeniesione na płótno.

Ryszard Rosiński (ur. 1956), Nostalgia, 2016

keyboard_arrow_up
+