Nastrój się na wiosnę!

Nastrój się na wiosnę!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Wiosna to idealny czas na zmianę wystroju wnętrza. Wystrój mieszkania może zmienić nawet mały dodatek, który można postawić na stole w jadalni. Warto jednak pomyśleć o czymś większym i bardziej kreatywnym, co odmieni wygląd pomieszczenia, nada mu klimat i wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.

29 marca 2021, Mazowiecki Dom Aukcyjny

Interesująca pozycja nie tylko dla miłośników Chopina i muzyki klasycznej. Warto zwrócić uwagę na ciekawie wkomponowaną pięciolinię, która łagodzi surowe i ostre kształty głowy. Dzięki wspomnianej wcześniej surowości formy i użytej porcelanie rzeźba ma nowoczesny charakter.

Stanisław Brach, Chopin, 2019

29 marca 2021, Pragaleria

Ilustracje autorstwa Julitty Karwowskiej-Wnuczak będą wspaniałym prezentem dla dzieci i młodzieży. Będą świetnym uzupełnieniem wystroju pokoju dziecięcego. Biorąc pod uwagę warsztat artystki i renomę jej twórczości zadowolą każdego miłośnika ilustracji książkowej.

Julita KARWOWSKA-WNUCZAK (ur. 1935), "Noc Kota Filemona" - Ilustracja - strona 2

30 marca 2021, Galeria Vratislavia

Artysta był znanym i cenionym pejzażystą. W okresie międzywojennym jego delikatnie zamglone pejzaże, malowane pod wpływem Jana Stanisławskiego, były wysoko cenione i cieszyły się dużym powodzeniem. Na obrazie widać ogromną rolę światła w budowaniu kompozycji i nastrojowości dzieła.

Teodor ZIOMEK (1874-1937), Pejzaż zimowy

30 marca 2021, Mazowiecki Dom Aukcyjny

Obraz łączy w sobie cechy klasycznego realizmu z abstrakcyjnymi formami. Artystka w ciekawy sposób wykorzystała niebieską barwę i zbudowała przy jej pomocy interesującą narrację. Mocnym punktem obrazu jest intrygująca plama o kształcie linii papilarnych oraz hipnotyzujący wzrok psa.

Natasha Lyapkina, Rajski ptak, 2019

30 marca 2021, Galeria Mabello

Alicja Wahl rzadko podejmowała abstrakcyjne eksperymenty, co sprawia, że pozycja jest jeszcze ciekawsza. Osnute wokół figuralnej kompozycji plamy barwne w niesamowitej kolorystyce oddają klimat i wnętrze postaci, zawierają analizę intymnych nastrojów.

Alicja Wahl, Erotyk, 1995 r.

31 marca 2021, Rempex

Artysta był rosyjskim malarzem, posiadającym szczególne uzdolnienia w pracy z akwarelami. Równie ciekawe są olejne portrety jego autorstwa, w których widać podobny sposób nakładania farby, taki jak w przypadku farb wodnych. Portret klasyczny w formie i kompozycji, jednakże posiadający cechy nowoczesnego malarstwa.

Fedor Ivanovich RERBERG (1865-1938), W promieniach słońca, 1903

31 marca 2021, Sopocki Dom Aukcyjny

Bardzo ciekawa pozycja, z dużym potencjałem wnętrzarskim. Dzięki swojej formie obraz może zostać w niezwykły sposób wkomponowany w resztę wystroju, wręcz symulując prawdziwy element architektoniczny. Piękna kolorystyka rozświetli i ożywi każde pomieszczenie.

Ewa Kukowska (ur. 1976), Okno 3

31 marca 2021, Dom Aukcyjny DNA

Efemeryczny świat przedstawiony na obrazie jest przyciągającą wzrok, ciekawą wizualizacją wiosny. Pozytywna, radosna kolorystyka nastraja odbiorcę optymistycznie. Sposób nakładania farby i różnicowane plamy i faktury świadczą o niezwykle przemyślanej koncepcji oraz pokazują nowoczesne podejście do tematu abstrakcji.

Marta Dunal, "Primavera"

31 marca 2021, Pragaleria

Artysta ukazuje nie tylko fizyczność swoich modeli, ale także ich psychikę, uwzględniając przy tym walory kolorystyczne, treść i przestrzeń. Twórczość Janusza Szpyta mieszcząca się w konwencji malarstwa realistycznego często podejmuje tematykę aktu i człowieka, doskonale odzwierciedlając rzeczywistość za pomocą sztuki.

Janusz Szpyt (ur. 1960), Do góry nogami, 2019

31 marca 2021, Kwadrat Art

Niezwykle nastrojowa praca, której siłą jest minimalizm. Artystka oparła kompozycję o plamy ujęte w konkretne kształty, które budują rytm i nastrój obrazu. Ciekawym fragmentem jest moment „spotkania się” postaci na obrazie, rozmyty i intrygujący.

Barbara Karpiel, Outside

04 kwietnia, 20:00, Galeria Szyb Wilson

Ciekawa pozycja nawiązująca do sztuki afrykańskiej i podejmująca tę tematykę. Artyście udało się znaleźć interesujący sposób na nowoczesne ujęcie krajobrazu kulturowego Afryki. Różnorodna kolorystyka i dynamiczna kompozycja oddają egzotyczny nastrój tej części świata.

Paule He, Wioska

keyboard_arrow_up
+