Nie tylko obrazy

Nie tylko obrazy

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Bez sztuki współczesnej nie sposób zrozumieć rzeczywistości. Sztuka to czuły sejsmograf i porusza ważne społecznie tematy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.

06 września, 19:30, 101 Projekt

Obraz wywołuje duże wrażenie poprzez mistrzowskie łączenia kolorów oraz absolutnie oryginalne ujęcie rzeczywistości. W twórczości Łozińskiego niejednokrotnie pojawia się motyw pustki, egoistycznej miłości, zagubienia w cyberprzestrzennym tłoku. Kompozycja jest niesamowicie melancholijna i nastrojowa, będąc zarazem ciekawym obrazem tytułowej fabryki i jej pracowników.

Filip Łoziński, Fabryka, 2021

08 września, 18:00, Rempex

Artysta zwracał ogromną uwagę na szczegóły. Tworzył w duchu realizmu, był jednak otwarty na nowe prądy i tendencje, które w niezwykle subtelny sposób transponował do swojej sztuki. Talent artysty, jako kolorysty był niezwykły, co widać na tym obrazie. Warto zwrócić uwagę na rysunek postaci oraz wymodelowanie draperii.

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936), Akt leżącej kobiety

08 września, 19:00, Galeria Stalowa

Tematem prac artystki są przede wszystkim kobiety, które przenikając się z otoczeniem, odsłaniają swoje wewnętrze stany i emocje. Kompozycja i forma obrazu są oryginalne i zwracają na siebie uwagę. Pozycja ta będzie wspaniale pasowała do wielu wnętrz oraz będzie idealnym pomysłem na prezent. Artystka zdążyła już wypracować charakterystyczny styl, który ściśle łączy się z jej malarstwem.

Dominika Kędzierska (ur. 1996), May, 2021

08 września, 19:30, Pragaleria

Niesamowite połączenie kolorystyczne, w przypadku akwareli wymagające wysokich umiejętności jest dużą zaletą prezentowanej pozycji. Jest to również przykład ciekawego ujęcia pejzażu miejskiego, rozpoczynając od perspektywy i kompozycji, na kolorystyce kończąc. Będzie to niezwykle interesująca pozycja dla fanów akwareli i rysunków.

Edward Karczmarski (ur. 1976), Hawana, 2020

08 września, 19:30, Rempex

Prace artystki są przesiąknięte fantazyjnymi wizjami, które wyglądają jak odzwierciedlenie najdziwniejszych marzeń sennych lub koszmarów. Ogromna wyobraźnia artystki została w ciekawy sposób zakomponowana i w intrygujący sposób kontrastuje z tytułem obrazu.

Stanisława PIETRZAK-KRUPIŃSKA (ur. 1930) , Miesiąc miodowy, 1991

10 września, 19:00, Jagiellońska 1

Atrakcyjna propozycja dla poszukujących interesującej martwej natury. Artystka doskonale realizuje się w takim formacie oraz operując intensywnymi barwami. Intrygujące kadrowanie obrazu podkreśliło wyczulenie na szczegóły. Kwiaty wyglądają jak skąpane światłem na tle intensywnego cienia. Będą ciekawy uzupełnieniem szczególnie minimalistycznego wystroju.

Anna Jaśkowiak, Kwiaty, 2021 r.

12 września, 20:30, Avantgarden Gallery

Obraz powstał, aby zwrócić uwagę na rosnące zaśmiecanie naszej planety i wszechogarniający nas plastik. Artysta zwrócił uwagę na problem w bardzo ciekawy sposób, wykorzystując ku temu motyw olimpiady, co przyciąga wzrok. Niezwykle realistyczna kompozycja pogłębia dramatyzm sytuacji i skłania ku przemyśleniom.

Tomasz Koper, Olimpiada, 2021

keyboard_arrow_up
+