Obrazy aktywne

Obrazy aktywne

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

W odbiorze dzieła sztuki niezwykle ważna jest jego energia i nastrój. Wybrane prace z pewnością wzbudzą w odbiorcy szereg intensywnych emocji. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.

Izabela Wolska (ur. 1983), Skóra VII, 2018
11 października, 19:30, Pragaleria

Malarstwo Izy Wolskiej to połączenie realizmu z abstrakcją. Prostota przekazu podkreśla kunszt przenikania planów i form. Dopełnieniem jest tytuł otwierający szerokie pole do interpretacji i skłaniający do refleksji.

Izabela Wolska (ur. 1983), Skóra VII, 2018

Adam Swoboda, Hotel Serce Oceanu,
12 października, 19:30, Galeria Akwarium

Malarstwo Adama Swobody sprawia niezwykłą przyjemność oglądającemu. Artysta udowodnia, że także decydując się na lżejszą tematykę obrazu, można pokazać wspaniały warsztat i niesamowitą wyobraźnię. Pozycja przypadnie do gustu wielu osobom i wprowadzi trochę radości do wnętrza.

Adam Swoboda, Hotel Serce Oceanu,

ARTYSTA NIEOKREŚLONY, XIX w., Śpiący Kupido
13 października, 18:00, Rempex

Warto zwrócić uwagę na ten obraz m.in. ze względu na piękną, odnowioną ramę, która w połączeniu z kunsztem malarskim artysty robi piorunujące wrażenie. Postać Kupidyna została przedstawiona w klasyczny, ale dość niespotykany jak na ten motyw sposób.

ARTYSTA NIEOKREŚLONY, XIX w., Śpiący Kupido

Jan SZANCENBACH (1928-1998), Pejzaż norweski z Mandal, 1985
13 października, 19:30, Rempex

Obrazy Jana Szancenbacha można oglądać w muzeach na całym świecie. Malarstwo artysty ma ciekawą formę, jest radosne, pełne życia i światła. Urozmaicona kompozycja, która pod względem formalnym miejscami zamienia się prawie w abstrakcję, ma niezwykłe walory estetyczne.

Jan SZANCENBACH (1928-1998), Pejzaż norweski z Mandal, 1985

Mateusz BRZOZOWSKI (ur. 1996), Jeziorak, 2021
14 października, 19:00, Libra

Piękny, czysty pejzaż, który w minimalistycznym otoczeniu zyska niesamowitą siłę wyrazu. Otwarta kompozycja i równoległe poziome fragmenty poszerzają pole widzenia obrazu. Warto zwrócić uwagę na wspaniałe przejścia kolorystyczne oraz wymodelowanie światłocienia. Wszystko to składa się na bardzo klimatyczny i tajemniczy „portret” jeziora.

Mateusz BRZOZOWSKI (ur. 1996), Jeziorak, 2021

Monika KRZAKIEWICZ, 'Akt'
16 października, 16:00, Dom Aukcyjny DNA

Nienachalnie wyeksponowana nagość sprawia, że obraz można eksponować w wielu miejscach. Również zróżnicowane pod względem faktury tło odciąga uwagę od klasycznej funkcji aktu i urozmaica kompozycję. Warto przyjrzeć się intrygującym detalom takim jak oczy bohaterki obrazu.

Monika KRZAKIEWICZ, "Akt"

Stefan BRZOZOWSKI, Portret dziewczyny
16 października, 16:00, DESA Kraków

Ciekawe połączenie portretu z martwą naturą, która wygląda na starannie zakomponowaną. Nasuwa się pytanie, czy pierwszy pojawił się u artysty pomysł namalowania martwej natury, czy jednak portretu w konkretnym otoczeniu. Artyście udało się uchwycić emocje na twarzy modelki, również jej poza nadaje obrazowi konkretny nastrój.

Stefan BRZOZOWSKI, Portret dziewczyny

Alfons Karpiński (1875 Rozwadów - 1961 Kraków), Żółte róże
16 października, 17:00, Sopocki Dom Aukcyjny

Artysta był zafascynowany kwiatami. Martwe natury to najczęstszy temat twórczości Karpińskiego. Wieloletnie studia nad naturą i formą kwiatów pozwoliły mu na osiągnięcie technicznego mistrzostwa.

Alfons Karpiński (1875 Rozwadów - 1961 Kraków), Żółte róże

Ewelina Wasilewska, W marzeniach Sennych 2021
16 października, 20:30, Galeria Kontrowersyjna

Artystka najczęściej porusza się w wokół hiperrealizmu i realizmu, co widać na perfekcyjnie przedstawionej na obrazie postaci. W tym przypadku niezwykle ciekawie zestawiła człowieka z naturą, czyniąc go wobec niej podległym i mniejszym. Muchomor, przedstawiony niezwykle realistycznie stał się centralnym punktem kompozycji, wobec którego reszta została naturalnie podporządkowana.

Ewelina Wasilewska, W marzeniach Sennych 2021

Maciejewski Zbysław Marek, BEZ TYTUŁU, 1981
17 października, 17:00, Agra-Art

Artysta bardzo lubił posługiwać się groteską, co widać na tym obrazie. Charakterystyczne są również dekoracyjne rozwiązania stylistyczne oraz kameralna kompozycja. Przybrudzoną kolorystykę malarz gdzieniegdzie przełamuje czerwienią, co ożywia całość obrazu. Oryginalna twórczość Zbysława Marka Maciejewskiego jest z pewnością warta uwagi.

Maciejewski Zbysław Marek, BEZ TYTUŁU, 1981

keyboard_arrow_up
+