Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane

Oko na sztukę

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu.

Warto nie zapominać o ciekawych ujęciach wizji artysty, o odkrywaniu, co współcześnie kształtuje oblicze rynku sztuki. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.


Adam Piotr Rutkowski (ur. 1973, Płock), 'Tylka ja i cisza', 2023
Wtorek, 05 września, DESA Unicum

Piękny, emocjonalny i pełen emocji pejzaż. Ciekawy efekt dało odbicie lustrzane, poszerzając kompozycję i pole widzenia. Magiczne tło wyczarowane przez niezwykłe połączenie odcieni i kolorów tworzy klimat tajemniczości. Postać kobieca jest kropką nad i, która jest z jednej strony uzupełnieniem z drugiej punktem kulminacyjnym.

Adam Piotr Rutkowski (ur. 1973, Płock), "Tylka ja i cisza", 2023

Juliusz ZUBER (1861-1910), W huculskiej chacie, 1891
Środa, 06 września, Rempex

Dawne malarstwo nie tylko zachwyca geniuszem twórcy, ale też wiele mówi przeszłych czasach. Pięknie dopracowane detale zdradzają charakter przedstawionej sceny. Uwagę przyciągają interesujące obrazy na ścianie, które budują dodatkową warstwę znaczeniową i przemycają ukryte przekazy.

Juliusz ZUBER (1861-1910), W huculskiej chacie, 1891

Patrycja Kruszyńska-Mikulska (ur. 1973, Lublin), Letnie popołudnie, 2023
Czwartek, 07 września, Yegorov Gallery

Artystka maluje wysmakowane estetycznie obrazy, które zachwycają formą i techniką. Nie tylko to jest ogromną zaletą obrazu, ale także niesamowita umiejętność przenoszenia odbiorcy w czasie. Patrząc na obraz, zanurzamy się w przedstawionej przestrzeni wręcz czując morską bryzę i piasek pod stopami.

Patrycja Kruszyńska-Mikulska (ur. 1973, Lublin), Letnie popołudnie, 2023

NATALIA LL (Natalia Lach-Lachowicz) (1937-2022), Sztuka konsumpcyjna
Czwartek, 07 września, Rempex

„Sztuka konsumpcyjna“ to najbardziej rozpoznawalna praca Natalii LL, kultowa wśród dzieł sztuki współczesnej. Schemat dominacji jednej płci nad drugą został odwrócony, to kobieta odgrywa główną rolę i przejmuje kontrolę. Pozycja, która zachwyci miłośników sztuki współczesnej.

NATALIA LL (Natalia Lach-Lachowicz) (1937-2022), Sztuka konsumpcyjna

Ed Box, Cytryny
Sobota, 09 września, Rynek Sztuki

Obraz tak uniwersalny, że pasujący zarówno do kuchni, jak i przedpokoju lub nawet salonu. Zachwycająca minimalistyczna, czysta estetyka. Niezwykle realistyczne przedstawienie, ale z nutą oryginalności. Proste kompozycje złożone z pozornie zwyczajnych elementów, często dają ciekawszy efekt niż skomplikowane zestawienia.

Ed Box, Cytryny

Władysław Chmieliński, Widok Rynku Starego Miasta w Warszawie
Niedziela, 10 września, Galeria Horn

Malarz uprawiał malarstwo olejne i akwarelę, a widoki Warszawy z jej architekturą stanowiły większą część jego spuścizny artystycznej. Niejednokrotnie były źródłem ikonograficznym dla odbudowującej się stolicy ze względu na swoją wręcz dokumentacyjną wartość w oddaniu szczegółów architektury. Warto mieć w swojej kolekcji pejzaż historycznej Warszawy, szczególnie w pięknej, starej ramie.

Władysław Chmieliński, Widok Rynku Starego Miasta w Warszawie

Grzegorz Kufel, Szach
Niedziela, 10 września, Art of Poland

Obraz, który może „zrobić” cały wystrój. Zbudowanie kilku planów kompozycyjnych zachęca do odkrywania obrazu i przyciąga uwagę. Połączenie pozornie niepasujących wzorów, kolorów i elementów.

Grzegorz Kufel, Szach


keyboard_arrow_up