Picasso i Nikifor na aukcji w „Żaglu” Libeskinda

Picasso i Nikifor na aukcji w „Żaglu” Libeskinda

Po raz kolejny w Warszawie pojawi się możliwość uczestnictwa w wyjątkowej aukcji sztuki.

Po raz kolejny w Warszawie pojawi się możliwość uczestnictwa w wyjątkowej aukcji sztuki. W środę, 27 marca 2019, na 52 piętrze jednego z najwyższych apartamentowców stolicy, projektu światowej klasy architekta Daniela Libeskinda – „Złota 44”, odbędzie się IV Aukcja Sztuki: Prace na Papierze. Organizatorami  wydarzenia są Art. Krajewski Galeria i Dom Aukcyjny oraz „Złota 44”.

IV Aukcja Sztuki: Prace na Papierze to świetna okazja do zapoznania się z dziełami klasyków polskiego i światowego malarstwa. Zaprezentowane zostaną prace Pabla Picassa, Nikifora, Rafała Olbińskiego, Juliusza Kossaka czy Zygmunta Menkesa. Wyjątkowymi pozycjami w katalogu aukcyjnym są przedstawienia kobiet - rysunki autorstwa Gustava Klimta oraz Henriego Matisse’a, a także szkice kolumbijskiego artysty Caballero. Selekcji dzieł dokonano w taki sposób, aby każdy z gości znalazł obiekty interesujące, różnorodne, o wysokiej wartości artystycznej. Przedstawionych zostanie około siedemdziesięciu prac, których ceny wywoławcze zwiastują emocjonującą rywalizację. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17.30 koktajlem przedaukcyjnym, podczas którego będzie można zapoznać się z dostępnymi pracami oraz porozmawiać na ich temat z zespołem Art. Krajewski. Licytacja zaplanowana jest na godzinie 19.00. Podczas wydarzenia goście będą mogli podziwiać panoramę Warszawy, a także najwyższej klasy apartamenty „Złotej 44”.

Powstała we wrześniu 2018 roku galeria sztuki i dom aukcyjny Artura Krajewskiego, specjalisty w dziedzinie historii oraz historii sztuki, stanowi ciekawy punkt na mapie podmiotów promujących polską i światową sztukę. Założeniem zespołu galerii jest nawiązywanie pozytywnego dialogu między światem artystycznym i biznesowym w Polsce. Połączenie obu tych obszarów, z uważnością na potrzeby każdego z nich, jest kluczem do wzbogacenia świata biznesu o piękno sztuki najwyższej klasy, jednocześnie umożliwiając twórcom odnalezienie nowych przestrzeni do prezentacji dzieł.

Katalog aukcyjny, regulamin aukcji oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie artkrajewski.pl. Zlecenia aukcyjne składać można również telefonicznie: 502 455 700 oraz mailowo: [email protected]


keyboard_arrow_up
+