Piękno natury

Piękno natury

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Jednym z najpopularniejszych, najczęściej wykorzystywanych przez artystów motywów malarskich są pejzaże, których w tym tygodniu na aukcjach pojawia się sporo. Różnorodność tematów umożliwia wybór dzieła idealnie dopasowanego do potrzeb odbiorcy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.02 listopada, 19:30, Pragaleria

Magiczny pejzaż autorstwa białoruskiego artysty zachwyca klimatem uzyskanym przy pomocy pięknych kolorów i kompozycji.

Konstantyn Płotnikow (ur. 1991), The trees near water, 2020

04 listopada, 19:00, FACE TO FACE ART

Marcin Mikołajczak tworzy prace w charakterystycznym stylu, inspirując się podróżami po świecie, z kolorystyką nawiązującą do etnicznych klimatów odległych krain. Portrety, takie jak ten mają bardzo atrakcyjne i różnorodne kolory oraz dynamiczną kompozycję, która piękne wzbogaci wnętrze.

Marcin Mikołajczak, Chwila, 2020

04 listopada, 19:00, Libra

Alfred Lenica był jednym z najważniejszych artystów polskiej awangardy XX wieku. Tworzył interesujące grafiki i obrazy, które weszły do kanonu polskiej sztuki współczesnej i świadczą o ogromnej wyobraźni artysty.

Alfred LENICA (1899 - 1977), bez tytułu, lata 50.

04 listopada, 19:30, Pragaleria

Ciekawy kształt telewizora od razu przyciąga uwagę. Inspiracją do stworzenia tej formy była misja kosmiczna Apollo 11, kiedy to 20 lipca 1969 roku, po raz pierwszy w historii, człowiek wylądował na księżycu.

Telewizor - Discoverer, Firma: PHILIPS

06 listopada, 19:00, NEXT - Aukcje Sztuki

Artyście udało się przy pomocy farb i kolorów oddać niesamowity klimat Wenecji i jej architektury. Klasyczny pejzaż z nutą nowoczesności, uniwersalnie pasujący do wielu przestrzeni.

Piotr REMBIELIŃSKI, La musica di Venezia – Canal Grande, 2019 r.

06 listopada, 19:30, Art In House

Błażko słynie z charakterystycznych portretów, wykonanych grubą i zdecydowaną kreską, pełnymi kontrastów i dopracowanych detali. Warto zwrócić uwagę na to, jak artystka oddaje faktury, wzory i tkaniny.

Zofia Błażko, Kasia, 2018

07 listopada, 18:00, Darabanth

Ciekawy akt autorstwa węgierskiego artysty, w którym wykorzystał popularny niegdyś motyw kąpiących się kobiet. Interesująca, spójna kolorystyka oraz faktura tła pozwala prześledzić powstawanie obrazu. Dodatkowym atutem jest ładna rama.

Szautner Lipót (1889-?): Fürdőző aktok. Olaj, vászon, jelzett. Díszes, historizáló stílusú fakeretben, 55x68 cm ...

07 listopada, 21:30, Galeria WIL-ART

Artystce udało się uchwycić ruch na obrazie, co nie jest łatwe. Dzięki modelowaniu tkaniny i zabawie światłocieniem postać wygląda naprawdę jak zastana w tańcu. Atrakcyjny portret, również ze względu na interesujące niuanse w postaci oryginalnej fakturze detali i odcieni tła.

Maria Adamus Biskupska, W tańcu III, 2020

08 listopada, 15:00, ZPAP Kraków

Bardzo ciekawa gra plamą i kolorem. Przybrudzone odcienie kontrastują z czystym błękitem nieba. A żółte stanowiska na stacji dzięki umownemu kształtowi również bazują na pięknym, żółtym odcieniu.

Piotr Szczur, The gas station I, 2020

08 listopada, 21:00, Galeria Orthwein

Kolejny przykład interesującego pejzażu, w którym główną rolę nie odgrywają detale, tylko kształty i kolory. Dla artysty główną inspiracją jest pejzaż wielkich miast. Autor stara się przede wszystkim uchwycić klimat prezentowanych scen.

Piotr Piecko, Chinatown

keyboard_arrow_up
+