Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane

Piękno w otoczeniu

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu.

Posiadanie dzieł sztuki w swoim otoczeniu to zarówno korzyści estetyczne, jak i emocjonalne oraz intelektualne. Nasze wybory artystyczne mogą być wyrazem naszej osobowości, zainteresowań czy wartości.  


Daria Zbień, Feminine/2023
Poniedziałek, 01 kwietnia, Cosma Gallery

Brak malunku twarzy skupia uwagę na gestach, pozycji ciała i innych elementach kompozycji. Także brak możliwości odczytania emocji czy intencji postaci może prowadzić do zastanowienia się nad ich tożsamością i rolą w dziele sztuki, co z kolei może prowadzić do głębszych refleksji i interpretacji. Jest to zdecydowanie punkt centralny dzieła, który przyciąga uwagę odbiorcy.

Daria Zbień, Feminine/2023

ROLEX DAY-DATE 36 18238
Wtorek, 02 kwietnia, VERONIK WATCHES

Luksusowy zegarek jest prezentem odpowiednim dla różnych okazji, od urodzin i rocznic po awanse zawodowe czy śluby. To elegancki upominek, który zawsze będzie mile widziany. Często cechują się niepowtarzalnym i dopracowanym designem, łączącym wysoką jakość wykonania z estetyką.

ROLEX DAY-DATE 36 18238

V.APRILE, Granaty - Vincenzo Aprile
Środa, 03 kwietnia, DE FRANCESCO CASA D’ASTE E GALLERIA SRL

Piękna, klasyczna martwa natura z równie piękną ramą. Sama kompozycja nie jest klasyczna, gdyż przedstawia chaotycznie rozmieszczone owoce granatu z liśćmi i innymi elementami. Jest to zdecydowanie dynamiczna kompozycja, która ciekawie kontrastuje zamknięta w złotej, ciężkiej ramie.

V.APRILE, Granaty - Vincenzo Aprile

Monika Siwińska (ur. 1987, Skieriniewice), 'Janeczka' z cyklu 'Korzenie', 2023
Czwartek, 04 kwietnia, DESA Unicum

Artysta w swojej twórczości przywołuje przeszłość, której granica rozmywa się między wspomnieniem a wyobrażeniem. Artystka dotyka relacji rodzinnych, ale także próbuje odtworzyć uczucia przodków. Zapisać własne emocje, które odczuwa, wertując rodzinne albumy. Jej najnowsze prace są próbą odpowiedzi, na pytanie skąd przyszliśmy.

Monika Siwińska (ur. 1987, Skieriniewice), "Janeczka" z cyklu "Korzenie", 2023

Edward Dwurnik, Plac Trzech Krzyży, nr XI-811-6990, 2017
Piątek, 05 kwietnia, Art In House

Posiadanie obrazu Edwarda Dwurnika to nie tylko ozdoba, ale także inwestycja w dzieło sztuki o uznanej wartości artystycznej. Charakterystyczny styl malarstwa artysty sprawia, że to także możliwość cieszenia się dziełem uznawanym za ważny wkład w polską i światową sztukę współczesną.

Edward Dwurnik, Plac Trzech Krzyży, nr XI-811-6990, 2017

Adam PACH (1907 - 1980), Rzeźba ludowa 'Macierzyństwo', 1974
Piątek, 05 kwietnia, Pragaleria

Tematyka macierzyństwa jest jednym z popularnych motywów w sztuce, zarówno współczesnej, jak i historycznej. Rzeźba prezentuje nie tylko relację między matką a dzieckiem, ale także płodność, życie, opiekę i ochronę. Autor był rzeźbiarzem amatorem, tym bardziej warto docenić wykonanie.

Adam PACH (1907 - 1980), Rzeźba ludowa "Macierzyństwo", 1974

Edward Hopper (1882-1967), Przedział C, wagon 193
Niedziela, 07 kwietnia, Kwintesencja

Praca ta to nie tylko portret czytającej kobiety, ale także studium ludzkiego doświadczenia w kontekście podróży. Poprzez skupienie się na tej postaci, Hopper oddaje atmosferę intymności i refleksji, która często towarzyszy podróżowaniu. Grafiki to świetna okazja do posiadania w swoim domu prac znanych, światowych artystów.

Edward Hopper (1882-1967), Przedział C, wagon 193


keyboard_arrow_up