Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane

Piękno (z) natury

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu.

Piękno w sztuce, podobnie jak w naturze ma różne oblicza. Dzięki temu każdy z nas może je inaczej postrzegać. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji z nadchodzącego tygodnia, które mogą Państwa zainteresować.


Anna KLAMECKA (ur. 2004), Ból, 2023
Poniedziałek, 05 lutego, Pragaleria

Sztuka nie musi być klasycznie „piękna”, ale także pokazywać trudną rzeczywistość. Artystka w bardzo trafny sposób zilustrowała ból, przy tak naprawdę małej ilości środków. W przypadku takich tematów często mniej znaczy więcej.

Anna KLAMECKA (ur. 2004), Ból, 2023

Radosław Kuś (ur. 1983, Nisk), 'Soller', 2023
Wtorek, 06 lutego, DESA Unicum

Radosław Kuś w swoim malarstwie stara się przedstawiać rzeczywistość na wzór marzenia sennego, gdzie świat realny miesza się ze światem wyśnionym, nierealnym, ale pięknym. Artysta zbudował kompozycję na kilku planach, tworząc wizję abstrakcyjnego miasta. Pięknie wymodelowane detale zachwycają zarówno w architekturze, jak i „naturze”.

Radosław Kuś (ur. 1983, Nisk), "Soller", 2023

Jacek Drzymała, Koty kamienne - para (duże)
Wtorek, 06 lutego, Coco Art

Para kotów to uroczy prezent, który z pewnością zachwyci wiele osób, szczególnie w Walentynki. Modele nie są klasycznie piękni, ale może przez to jeszcze bardziej urzekający.

Jacek Drzymała, Koty kamienne - para (duże)

Franciszek STREITT (1839-1890), Zaloty, 1886
Środa, 07 lutego, Rempex

Sceny rodzajowe z małych miasteczek i wsi to częsty motyw w twórczości malarza. W pracach Streitta dużą rolę odgrywała anegdota, dopowiedziana jeszcze opisowym, literackim tytułem. W samej kompozycji jest coś niezwykłego. Poetyckie tło, roztarte kontury i niezwykle klimatyczne światło sprawiają, że na obrazie świat wokół pary na chwilę się zatrzymał.

Franciszek STREITT (1839-1890), Zaloty, 1886

Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004), Piękny Instalator, 1996/97
Czwartek, 08 lutego, Rempex

Dzieła artysty, podobnie jak ten obraz ukazują liczne wady ludzkie: głupotę, bezmyślność, lenistwo - malarz tworzył swoistą karykaturę człowieczeństwa. Pod płaszczykiem ironii i żartu pokazuje ludzką mentalność. Lata 90. to powrót artysty do tematów lokalnych, prowincji.

Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004), Piękny Instalator, 1996/97

Krzysztof Jackiewicz, Nimfa, 2022
Piątek, 09 lutego, Art In House

Ciekawa pozycja, która będzie świetnie prezentować się w nowoczesnych wnętrzach. Interesujące podejście do perspektywy, układu kompozycji, a w szczególności wykończenia podkreśla dramatyzm pozy modelki i poważny nastrój obrazu.

Krzysztof Jackiewicz, Nimfa, 2022

Gaspar Bouttats, Polonia Regnum
Sobota, 10 lutego, Sopocki Dom Aukcyjny

Każdy zakamarek papieru kryje fascynujące historie o zmianach terytorialnych i ewolucji kultur. To jak podróż w czasie, a każda mapa to unikalny zapis minionych epok. Piękne ilustracje, staranne detale i niesamowite kolory sprawiają, że są to nie tylko mapy, ale prawdziwe dzieła sztuki.

Gaspar Bouttats, Polonia Regnum

Jan Stokfisz Delarue, Paryska Galeria
Niedziela, 11 lutego, Opus Unicus

Artysta w swojej twórczości często zabiera nas w podróż po ukochanym Paryżu. W magiczny sposób potrafi oddać nawet lekko odrapane, nadszarpnięte zębem czasu budynki. Urok obrazu polega także na kolorach i detalach, które wzajemnie się uwidaczniają.

Jan Stokfisz Delarue, Paryska Galeria


keyboard_arrow_up