Potęga fantazji

Potęga fantazji

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Na płótnach artystów często mieszają się ze sobą fantazja i magia, szaleństwo i absurd. Dzieła eksplorujące pełny potencjał wyobraźni, odkrywają przed widzem kulturę bogatą obfitującą w sugestywne wizje i przedziwne marzenia. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.

01 września, 19:00, Libra

Ekspresyjny obraz, w którym artystka położyła nacisk na ruch i dynamikę uzyskiwaną dzięki zastosowaniu zdecydowanych pociągnięć szpachelką malarską. Grubo kładziona farba buduje oryginalną strukturę i modeluje kompozycję. Ciekawa perspektywa z lotu ptaka i intensywne połączenie kolorystyczne sprawiają, że odbiorca zatrzymuje wzrok na dłużej i kontempluje piękną, letnią scenę.

Anna STĘPIEŃ (ur. 1982), Błękitna laguna 1, 2021

02 września, 19:00, Dom Aukcyjny DNA

Intrygujący portret, który szczególnie wpasuje się w minimalistyczny wystrój wnętrz. Awangardowa koncepcja nawiązująca do motywów sztuki artdeco i pop-art. Wizerunek kobiety został w intrygujący sposób zakomponowany oraz skontrastowany z tłem.

Elena Markova, ''Veronica''

03 września, 19:00, NEXT - Aukcje Sztuki

Artystka wykorzystała inspirację naturą do wykonania pięknego pejzażu, który dodatkowo wkomponowała w motyw mandali. Mandala jest przesyconym symboliką motywem, który pobudza inspiracje i kreatywność. Bogactwo zdobień i feria barw niesamowicie przykuwają uwagę. Hipnotyzujące działanie kompozycji wprowadza w stan relaksu i odprężenia.

Magdalena BRONAKOWSKA, Kwiat paproci, 2021 r.

04 września, 12:00, Rynek Sztuki

Nostalgiczna propozycja czerpiąca z twórczości największych mistrzów renesansu wzbogacona o animalistyczne motywy. Obraz intensywnie pobudza wyobraźnię i skłania do refleksji. Będzie świetnym prezentem oraz wpasuje się do wielu wnętrz, także pokoju dla młodszych miłośników sztuki.

Roksana Karczewska, Psyche I

04 września, 17:00, Dom Aukcyjny Ostoya

Malarz często podejmował w pejzażach trudne motywy światła o zachodzie słońca lub przy zapadającym zmroku. Klasyczny w formie i kompozycji pejzaż letni, który naśladuje niderlandzkich mistrzów malarstwa. Widoczne na obrazie natura, sielanka i spokój wprowadzą odbiorcę w błogostan.

Wiktor KORECKI

05 września, 20:00, Galeria Szyb Wilson

Pozycja idealna dla miłośników innych technik artystycznych niż malarstwo. Powieszony na ścianie asamblaż nie tylko zwróci uwagę wielu, ale także będzie świadczył o wysublimowanym guście posiadacza. Oryginalna kompozycja doda charakteru wystrojowi oraz wzbogaci przestrzeń.

Janusz Kuźmicz Kuźmiński, Johann Bros, Teraz Polska

05 września, 21:00, Galeria Maya

Fantazyjna kompozycja zbudowana z klasycznych motywów architektury, zwierząt oraz postaci przeniesionych na płótno w niecodzienny sposób. Zaburzona perspektywa i odrealnienie namalowanej sceny nadają obrazowi unikatowego charakteru. Obraz idealnie wpasuje się do pokoju dziecięcego i wzbogaci jego wystrój.

Maja Wolf, Kot Mit S

05 września, 22:00, Gabinet Sztuki

Malarz był członkiem Monachijskiej Secesji, która dawała swoim członkom swobodę wyrazu artystycznego. Pozycja idealna dla miłośników motywów mitologicznych oraz klasycznego malarstwa. Motyw łowiecki został przedstawiony w atrakcyjny sposób, wykorzystując symbolikę mitu i natury.

Max Kuschel, Diana na polowaniu, XIX/XX w.

keyboard_arrow_up
+