Różnorodność pod osłoną sztuki

Różnorodność pod osłoną sztuki

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Różnorodność dostępnych obrazów na aukcjach to świetna okazja do zapoznania się z dziełami młodych, zdolnych twórców oraz doświadczonych mistrzów pędzla. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.

Józef BRANDT (1841-1915), U Brodu
27 września 2021, Warszawski Dom Aukcyjny

Józef Brandt jest uznawany (obok Jana Matejki i Henryka Siemiradzkiego) za jednego z trzech najwybitniejszych malarzy polskich XIX w. Obrazy malarza osiągają bardzo duże kwoty na aukcjach. Grafika jest wspaniałą okazją do posiadania dzieła Brandta w korzystnej cenie, w szczególności, jeśli jest się miłośnikiem malarstwa batalistycznego.

Józef BRANDT (1841-1915), U Brodu

Jerzy Kossak, Na zwiadzie
27 września 2021, Galeria Mabello

Malarstwa Jerzego Kossaka nie trzeba nikomu przedstawiać. Renoma i twórczość artysty świadczą o dużej wartości pracy i niezwykłym warsztacie malarskim. Na obrazie widać niesamowity dar ukazywania koni w pełnym ruchu, w obrazach zadziwiających do dziś swoją ekspresją. Bogactwo i nasycenie kolorów to także duża zaleta obrazu.

Jerzy Kossak, Na zwiadzie

Żaneta Biernat (ur. 1967), Backstage, 2020
27 września 2021, Pragaleria

Pozycja z intrygującą kompozycją i formą. Wykonana w bardzo współczesny sposób postać znajdująca się na pierwszym planie, kontrastuje z oryginalnym tłem, na którym widzimy szkicowe postacie. Obraz ma w sobie coś z malarstwa dawnych mistrzów i prowokuje do refleksji. Nasycona kolorystyka i dopracowane detale dodają charakteru.

Żaneta Biernat (ur. 1967), Backstage, 2020

Patrycja Kruszyńska-Mikulska, Flapper girls, 2021
28 września, 19:30, Galeria Xanadu

Obraz o wspaniałej i bogatej stylistyce art déco, pokazanej w bardzo charakterystyczny dla tego stylu sposób. Warto zwrócić uwagę na świetny warsztat artystki i ogromną wyobraźnię. Ciekawe połączenie faktur i wzorów oraz zestawienia kolorystyczne są jednymi z filarów udanej kompozycji tego obrazu.

Patrycja Kruszyńska-Mikulska, Flapper girls, 2021

Rene MAGRITTE (1898 - 1967), Decalomanie, 2010
29 września, 19:00, Libra

Tak, jak w przypadku grafiki Józefa Brandta pozycja ta, to wspaniała okazja do posiadana dzieła jednego z najważniejszych surrealistów w historii. Sztuka artysty intryguje i stymuluje do myślenia, do rozwiązywania zagadek i zagłębienia się w poezję i filozofię, dwie największe inspiracje malarza. Artysta, który przedstawiał świat zuniformizowany, odbity w kolejnych powieleniach, silnie wpłynął na sztukę drugiej połowy XX w. Prace artysty są niezwykle atrakcyjne wizualnie, co jest ich kolejną zaletą.

Rene MAGRITTE (1898 - 1967), Decalomanie, 2010

Beksiński Zdzisław, OX, 1986
30 września, 18:00, Agra-Art

Zdzisław Beksiński rozpoczął około 1964 roku, w pełni oddał się malarstwu fantastycznemu, i figuratywnemu, starannie malowanemu farbą olejną na płycie pilśniowej. Artysta specjalnie nie nadawał swoim pracom konkretnych tytułów, aby nie narzucać interpretacji odbiorcom. Obrazy artysty od lat zachwycają i zadziwiają, skłaniają do kontemplacji, która mogłaby trwać i trwać, ze względu na potencjał znaczeniowy dzieła.

Beksiński Zdzisław, OX, 1986

Ilona Foryś, MONA lisa, 2021
30 września, 20:00, Kwadrat Art

Artystka w interesujący sposób stworzyła swoją wizję najbardziej znanego dzieła sztuki na świecie. Wykorzystała do tego motyw coraz bardziej popularnych filtrów zmieniających zdjęcia użytkowników na różne sposoby. Mona Lisa jest popularnym tematem, ciągle obecnym w popkulturze. Artystce udało się znaleźć własną formułę i stworzyć ciekawe przetworzenie.

Ilona Foryś, MONA lisa, 2021

Władysław MALECKI (1863-1900), Krajobraz z sylwetą kościoła, 1869
03 października, 19:00, Warszawski Dom Aukcyjny

Władysław Malecki należał do najwybitniejszych przedstawicieli polskiej kolonii artystycznej w Monachium. W jego twórczości dominują pejzaże rozwiązywane jako kompozycje samodzielne lub połączone ze sztafażem. Artysta wspaniale przedstawił nastrój krajobrazu oraz zmienność barw i światła w naturze. Pozycja będzie niezwykle cennym nabytkiem i ważną elementem wystroju.

Władysław MALECKI (1863-1900), Krajobraz z sylwetą kościoła, 1869

Adam Nowacki, Beauty And The Emperor, 2021
03 października, 20:30, Avantgarden Gallery

Jest to kolejna pozycja o niezwykle oryginalnej kompozycji. Rysunek postaci i tło nawiązują do twórczości dawnych mistrzów, takich jak m.in. Da Vinci i Rembrandt. Przedstawienie postaci w trzech stadiach jest oryginalny zabiegiem, który wzbogaca interpretację dzieła i jego wpływ na odbiorcę.

Adam Nowacki, Beauty And The Emperor, 2021

keyboard_arrow_up
+