Różnorodność to sztuka

Różnorodność to sztuka

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Nadchodzący tydzień obfituje w aukcje ciekawych dzieł sztuki. Jedną z podstawowych kwestii dużej możliwości wyboru jest, trudność z podejmowaniem decyzji. Śpieszymy z pomocą i poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu.15 czerwca, 21:00, Pragaleria

Bardzo dobre połączenie trzech pozornie odległych części, które, co widać, po przyjrzeniu się łączą detale i tematyka. W pracach artysty dużo jest szarości skontrowanej z jaskrawym kolorem. Podobnie jest tutaj, gdzie centrum stanowi część w pięknym, turkusowym odcieniu.

Piotr Woroniec jr, Trafo, tryptyk, 2017

16 czerwca, 19:30, Galeria Xanadu

Interesujący i mocny obraz zarówno pod względem barwy, jak i kompozycji. Siłą obrazu jest również kontrast. Plamy koloru obwiedzione są wyraźnym, grubym konturem, a kształty gubią się między sobą, tworząc abstrakcyjną kompozycję.

Andrzej Folfas, Les deux amoureuses, 2015

17 czerwca, 19:00, Art Agenda Nova

Gratka dla kolekcjonerów i miłośników Jerzego Nowosielskiego. Prace są kwintesencją twórczości artysty związanej z ikonami i tematyką prawosławną i sakralną.

NOWOSIELSKI JERZY, Teka kolekcjonerska: "Mandylion", ed. 2/19

17 czerwca, 19:30, Pragaleria

Obraz młodej artystki, której twórczość można analizować na wiele sposób. Jej obrazy, również ten są wypełnione kontekstami i nierzadko dotyczą ważnych tematów. Dzięki monochromatycznej palecie barw jeszcze ważniejszy staje się temat niż forma, która jest równie interesująca.

Wioleta Rzążewska, Przyjaźń międzygatunkowa, 2020

17 czerwca, 19:00, Antiqua et Moderna

Fascynujący bajkowym pięknem obraz to przykład niezmiennie zachwycającej wyobraźni Jacka Yerki, który w swojej twórczości łączy precyzję wykonania detali z pięknymi, czystymi kolorami i onirycznymi tematami.

Jacek Yerka (Właśc. Jacek Kowalski, 1952), PLANTACJA, 2010 r.

18 czerwca, 19:00, Libra

Ciekawe, minimalistyczne przedstawienie tematu obrazu. Schematyczne ujęcie postaci ludzkiej na obrazie, przedstawionej dokładnie tak, jak wskazuje na to tytuł to częsty zabieg wykorzystywany przez artystę w obrazach z lat 90.

Jarosław MODZELEWSKI ur. 1955, Kobieta wsiada na rower..., 1993

18 czerwca, 19:00, Artessia Dom Aukcyjny

Interesujące połączenie designu z malarstwem. Dzięki takim przedmiotom możemy obcować ze sztuką na co dzień, nie tylko na ścianie. Ludowa twórczość Stryjeńskiej dobrze koresponduje ze zdobieniem talerza, który będzie pięknym okazem wśród innych porcelanowych przedmiotów.

Talerz dekoracyjny z cyklu „Tańce polskie”, Mazur wg Zofii Stryjeńskiej, po 1963 r.

19 czerwca, 19:00, Galeria POPART

Niecodzienna forma i przedstawienie aktu. Ciekawe zestawienie plam barwnych z ostrymi pociągnięciami pędzla z grubą warstwą farby tworzą lekko geometryczną formę ciała zatracającą swoje kształty.

Jan Derek, Akt

19 czerwca, 19:30, Art In House

Przykład oryginalnej interpretacji portretu. Artysta wykorzystuje do tego modyfikacje formy i skali. Interesującym zabiegiem jest uformowanie twarzy z niejednorodnych plam barwnych, dające duże pole do interpretacji.

Tomasz Tobolewski, Głowa XI, 2020

20 czerwca, 19:00, Galeria Akwarium

Jedna z dwóch niezwykle ciekawych rzeźb, w której artysta połączył kilka elementów wyrzeźbionych w różnych, naturalnych materiałach. Warto zwrócić uwagę na precyzyjnie wykonane detale, co należy docenić ze względu na niewielki rozmiar pracy.

Sławomir Chmielewski

20 czerwca, 20:00, Damma

Akwarela przedstawiciela formistów ujawnia jego fascynację sztuką Amedeo Modiglianiego. Często pojawiającym się tematem w twórczości artysty były postacie kobiet, których nagość została przedstawiona na tle zrytmizowanych i pofałdowanych draperii, co tworzy ciekawą kompozycję.

Tymon Niesiołowski (1882-1965), Akt, 1959

20 czerwca, 21:00, Sopocki Dom Aukcyjny

Praca aktualnie jednej z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystek na świecie. Oryginalna twórczość Abakanowicz jest warta docenienia w każdej postaci, aczkolwiek grafika w ciekawy sposób przedstawia człowieka, temat dystansu, braku zaangażowania, protekcjonalizmu.

Magdalena Abakanowicz (1930 Falenty pod Warszawą - 2017 Warszawa), Plecy, 1987 r.

21 czerwca, 18:00, Warszawski Dom Aukcyjny

Malczewski na obrazie pokazał dwa skrajnie różne typy postaci związane z Akademią Sztuk Pięknych. Zaznaczył kontrast pomiędzy nimi i przypisał do dwóch różnych światów – modelka wygląda, jakby należała do innego, wręcz boskiego porządku, natomiast postacie mężczyzn do ziemskiego. Tym, co je łączy jest postawa i wyraz twarzy – skupiony, smutny, melancholijny. Dzięki temu można zinterpretować to jako ukazanie równości przedstawionych postaci.

Jacek Malczewski (1854-1929), Modelka między woźnymi Akademii

21 czerwca, 19:00, Agra-Art

Rzadki przykład malowanego w ten sposób wachlarzu, który pomimo różnorodnej tematyki fragmentów i różnych autorów jest niezwykle spójny. Po raz kolejny na uwagę zasługują detale i warsztat artystów.

Czachórski Władysław i inni malarze monachijscy, WACHLARZ MALOWANY, OK. 1915

21 czerwca, 22:00, Bohema Nowa Sztuka

Artystka łączy w obrazie sacrum z profanum i robi to w bardzo interesujący sposób. Delikatna nagość, tak naprawdę ukryta obrazuje wybujałą i żywiołową ludowość. Ornamenty i złota farba są dobrym, eleganckim i wyważonym połączeniem. Kompozycja obrazu jest bardzo ciekawa i idealnie zharmonizowana.

Marta Kic, Ludowa Madonna, 2014

keyboard_arrow_up
+