Sezon na sztukę

Sezon na sztukę

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Rozpoczynająca się jesień to świetna okazja do zmiany wystroju wnętrza lub zakupu nowych dodatków. Nowy obraz, rzeźba lub ceramika z pewnością spełnią swoje zadanie w postaci urozmaicenia wnętrza. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.29 września, 21:30, 101 Projekt

Po raz kolejny pojawia się obraz autorstwa Iwony Kobryń, której twórczość jest bardzo wyrazista i charakterystyczna, skupia się na przedstawieniach postaci i silnych kontrastach kolorystycznych. Idealny obiekt dla osób poszukujących oryginalnego obrazu na pograniczu abstrakcji.

Iwona Kobryń, Bez tytułu, 2020

30 września, 18:00, Warszawski Dom Aukcyjny

Ludwik Maciąg był wspaniałym malarzem koni i scen batalistycznych. Rysunek charakteryzuje się niezwykłą siłą wyrazu pomimo szkicowej formuły. W szczególności warto zwrócić na piękny rysunek koni i walor.

Ludwik Maciąg (1920-2007), Ułani na koniach w łanach zbóż

01 października, 21:00, Artykwariat

Talerz o bogatej kolorystyce, utrzymany w stylu secesyjnym będzie wyjątkowym prezentem oraz urozmaici każdy wystrój. Pochodzi z manufaktury Nymphenburg, która jest zaliczana do jednej z najwybitniejszych manufaktur na świecie.

Talerz, Niemcy, Nymphenburg, 1895 r.

02 października, 19:00, NEXT - Aukcje Sztuki

Miłośnicy sztuki współczesnej powinni zwrócić uwagę na obrazy tej młodej i bardzo utalentowanej artystki. Intensywna kolorystyka i ciekawa technika sprawiają, że obrazy Alicji Kappy są interesujące i przyciągają wzrok. Niezwykle spójna twórczość artystki sprawia, że są również rozpoznawalne i cieszą się dużą popularnością.

Alicja KAPPA (pseud.), Powiew lata, 2020 r.

02 października, 19:00, Galeria Forbis

Ciekawy portret, który ukazuje świetny warsztat artystki. Sposób nakładania farby i wyraźnie widoczne pociągnięcia pędzla budują przestrzeń na obrazie, która dla Misztal jest bardzo istotna. Różne odcienie złota oprócz walorów estetycznych wzbogacają światłocień.

Joanna Misztal, Skrzenie

03 października, 12:00, Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny

Ta piękna para solniczek ze wspaniałymi zdobieniami będzie idealnym pomysłem na prezent. Wykonana ze srebra będzie oryginalną ozdobą kuchni i jadalni, a ze względu na walory estetyczne także salonu.

Para solniczek, srebro złocone, Wielka Brytania, I poł. XX w.

04 października, 16:00, Damma

Pierwsze, co uderza odbiorcę na tym obrazie to bogactwo różnorodnych kolorów i odcieni. Warto zwrócić uwagę na precyzyjnie dopracowane sylwetki wiatraków i konstrukcji skrzydeł. Dwie postacie stojące przy murze dodatkowo pogłębiają nostalgiczny nastrój obrazu.

Bogumiła Ciosek (Ur.1938), Wiatraki, 2000

28 września, 21:00, Pragaleria

Artystka ciekawie połączyła dopracowany wizerunek postaci z „rozpikselowanym” tłem. Piękne, jesienne kolory dodatkowo podkreślają urodę modelki, a umieszczenie na obrazie maseczki nadało mu bardzo aktualny charakter.

Marzena Hettich-Uryszek (ur. 1969), Girl RedGreen, 2020

Jest to propozycja dla osób preferujących stonowane kolory. Pomimo jasnych odcieni artystce świetnie udało się wydobyć piękno i charakter przedmiotów, a delikatne kwiaty z subtelnymi płatkami dobrze się z nimi komponują. Warto zaznajomić się z ciekawą estetyką twórczości artysty. Obrazy Kufla zawierają w sobie elementy typowe dla graffiti, sztuki street-artu oraz klasycznego malarstwa. To oryginalne połączenie daje rezultat w postaci charakterystycznych, interesujących prac.

Magdalena Muc, Bez tytułu, 2005

24 września, 19:00, Damma

Grube warstwy farby, którymi artysta „wyrzeźbił” obraz są charakterystyczne dla Ratajczyka. Rozświetla je światło, budując strukturę kompozycyjną i architektoniczną przedstawionej sceny. Jest to oryginalne, przykuwające uwagę potraktowanie tematu pejzażu.

Grzegorz Ratajczyk (Ur.1960), Jeruzalem przy Złotej Bramie, 2011

26 września, 17:00, Sopocki Dom Aukcyjny

W grafikach Stryjec często przeplatał motywy biblijne i postacie fantastyczne z krajobrazami Gdańska. Interesującymi elementami są przedstawione po bokach sceny i postacie. Całość wygląda prawie jak średniowieczna ilustracja, aczkolwiek forma jest także podobna do komiksu. Po raz kolejny widać ciekawe przełożenie pomysłu na realizację.

Ryszard Stryjec (1932 Lipniszki k. Lidy-1997 Gdańsk), Jednorożec II, 1989 r.

27 września, 19:30, Galeria Akwarium

Po raz kolejny Adam Swoboda w swojej twórczości igra z logicznym porządkiem. Robi to z pomocą dobrego warsztatu, dużej wyobraźni i pięknych kolorów. Klimat obrazu buduje pojawiające się prawie zawsze w twórczości artysty morze i elementy z nim związane.

Adam Swoboda,Hydrozagadka Wysp Owczych,2019

keyboard_arrow_up
+