Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane

Świat malarskich upominków

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Wielkimi krokami zbliża się czas szukania prezentów. Aby kupić trafiony prezent na święta związany ze sztuką, powinniśmy znać zainteresowania osoby obdarowywanej, aczkolwiek okres świąteczny obfituje w aukcje, w związku z czym z pewnością każdy znajdzie idealny upominek.

Jolanta Rudzka-Habisiak, ONA z cyklu „Atrybuty'
05 grudnia, 19:00, Rynek Sztuki

Interesująca, minimalistyczna praca, która przyciąga wzrok ciekawą formą wykonania, połączeniem kolorów i pomysłem. Niektóre z pozostałych prac artystki są równie minimalistyczne i ciekawie wykonane. Warto prześledzić przedstawione na obrazie elementy, które przedstawiają zarówno realistyczne, jak i filozoficzne i kulturowe atrybuty kobiety.

Jolanta Rudzka-Habisiak, ONA z cyklu „Atrybuty"

Wlastimil HOFMAN (1881-1970), W świat
05 grudnia, 19:00, Warszawski Dom Aukcyjny

Miłośnikom grafiki prace Wlastimila Hofmana sprawią wiele radości. Artysta tworzył minimalistyczne, ale wyraziste kompozycje. Uchwycone emocje postaci są szczere i przejmujące, łapiące odbiorców za serce.

Wlastimil HOFMAN (1881-1970), W świat

Alina Dorada-Krawczyk, Cello Concerto z cyklu Wariacje symfoniczne, 2018
06 grudnia, 20:30, Galeria Xanadu

Praca dla fanów abstrakcji i żywych kolorów. Z jednej strony będzie świetnie pasować do bogatego wystroju, z różnorodnymi elementami i łączeniem stylów, z drugiej natomiast stanie się jednym z głównych elementów w wystroju minimalistycznym. Muzyczna inspiracja dodatkowo zachęca do niecodziennego umiejscowienia tego obrazu.

Alina Dorada-Krawczyk, Cello Concerto z cyklu Wariacje symfoniczne, 2018

Piotr Uklański (ur. 1968, Warszawa), Bez tytułu (Phantasy Star), EM05, 2013
07 grudnia, 19:00, DESA Unicum

Piotr Uklański swoją sztuką stara się wchodzić w relacje z aktualnymi problemami społeczno-politycznymi, sięgając po różne media artystyczne, m.in. fotografię, instalację, performans czy malarstwo. Tym razem artysta wykorzystał także haft, ciekawie budując relacje płótna i przestrzeni, tytułem obrazu nie narzucając jego interpretacji.

Piotr Uklański (ur. 1968, Warszawa), Bez tytułu (Phantasy Star), EM05, 2013

Malarz nieokreślony (XX w.), U wróżki
07 grudnia, 19:30, Pragaleria

Obrazy nieznanych malarzy bywają często ciekawsze niż znanych autorów. Jak widać zainteresowanie astrologią, towarzyszyło ludziom od dawna. Artysta skupił się nie tylko na uchwyconej sytuacji, ale także oddał detale pomieszczenia i charakter tamtych czasów. Nie zapomniał nawet o czarnym kocie, który nierzadko jest także łączony z magicznym światem.

Malarz nieokreślony (XX w.), U wróżki

Tadeusz Makowski (1882 Oświęcim - 1932 Paryż), 'Zapusty' ('La Mi-Carême'), 1929
08 grudnia, 19:00, DESA Unicum

Twórczości Tadeusza Makowskiego nie trzeba nikomu przedstawiać. Niesamowity indywidualny styl i wyobraźnia sprawiły, że jest to jeden z najbardziej wyrazistych polskich malarzy. Warto wybrać dzieło artysty, gdy chce się dodać do swojego wnętrza nieco teatralności i poetyckości.

Tadeusz Makowski (1882 Oświęcim - 1932 Paryż), "Zapusty" ("La Mi-Carême"), 1929

Luiza Los-Pławszewska (ur. 1963), W drodze do Suvereto, z cyklu Toskania
08 grudnia, 19:00, Yegorov Gallery

Artystka tworzy charakterystyczne pejzaże, łączące realizm z intensywnością komiksu i grafiki. Piękne, żywe kolory oddziałują na wyobraźnię i sprawiają, że odbiorca od razu chce się przenieść w przedstawione na obrazie miejsce. Obraz z pewnością zmniejszy tęsknotę za wakacje w długie zimowe wieczory.

Luiza Los-Pławszewska (ur. 1963), W drodze do Suvereto, z cyklu Toskania

Andy Warhol (1928 - 1987), Coca-Cola
08 grudnia, 19:30, Polski Dom Aukcyjny

Grafiki Andy’ego Warhola mają wartość nie tylko artystyczną, ale także kulturową. Są obiektem pożądania wielu osób na całym świecie i silnym znakiem graficznym. Posiadanie takiej grafiki na ścianie przyciągnie uwagę wielu osób, ale także doda wnętrzu nowoczesności i lekkości.

Andy Warhol (1928 - 1987), Coca-Cola

Urszula Tekieli (ur. 1979), Bijin-ga, 2022
10 grudnia, 17:00, Sopocki Dom Aukcyjny

Bijinga to ogólne określenie portretów pięknych kobiet w japońskiej sztuce, zwłaszcza powstałych w drzeworytniczej technice ukiyo-e, które jest także czasami stosowane dzisiaj. Artystka wspaniale uchwyciła piękno kobiecej sylwetki i natury, pozwalając sobie na szczyptę nagości, która pogłębia realizm postaci. Warto zwrócić uwagę na spójną kolorystykę i oczywiście piękne detale.

Urszula Tekieli (ur. 1979), Bijin-ga, 2022

Jerzy Kossak, ZA MUSTANGAMI, 1942
11 grudnia, 19:00, Agra-Art

Dla miłośników klasyki i wielkich nazwisk polskiej sztuki prace malarzy z rodu Kossaków są prawdziwą gratką. Będą nie tylko świetnym pomysłem na prezent, ale także idealnie urozmaicą wystrój, zwrócą uwagę gości i sprowokują do rozmów o sztuce lub przedstawionych scen w kompozycji.

Jerzy Kossak, ZA MUSTANGAMI, 1942

Marian Lorek, Mężczyzna, 2022
11 grudnia, 20:30, Avantgarden Galeria & Dom Aukcyjny

Interesujące i oryginalne połączenie dwóch różnych tematów i postaci. Wielopoziomowa konceptualnie kompozycja zachwyca ciekawym połączeniem kolorów, kształtów, wzorów i dopracowaniem szczegółów. Intryguje swoją tajemniczością i przyciąga niczym ciało astralne drugiego człowieka.

Marian Lorek, Mężczyzna, 2022

keyboard_arrow_up