Świat wewnętrzny na obrazach

Świat wewnętrzny na obrazach

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Sztuka to umiejętność tworzenia za pomocą kresek, plam i kolorom opowieści o świecie wewnętrznym, o duchowych doświadczeniach i marzeniach. Jak artyści wykorzystują malarstwo współczesne i dawne do wyrażania uczuć? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.

24 lutego, 18:00, Libra

Piękny obraz reprezentanta klasycznej petersburskiej szkoły malarskiej. Piękna kolorystyka i zbliżona tonacja nadają obrazowi niezwykłej nastrojowości. Warto zwrócić uwagę na rysunek postaci i ich emocje oddane na płótnie. Obraz będzie wyglądał świetnie w wielu wnętrzach i połączeniach kolorystycznych.

Datsouk Kirill, Friends, 2004

24 lutego, 19:30, Pragaleria

Obraz z humorystycznym wydźwiękiem. Ciekawy pomysł i kompozycja, które na pierwszy rzut oka czynią sytuację na obrazie klasyczną, powoli odkrywając treści na drugim planie. Kolorystyka jest również dużym atutem obrazu.

Andrzej Cybura (ur. 1976), Lewitacja, 2020

24 lutego, 19:30, Krakowski Dom Aukcyjny

Hofman to jeden z najwybitniejszych polskich malarzy XX wieku. Naczelną zasadą obrazowania Hofmana była narracyjność, koncentracja na anegdocie i pewna teatralizacja przedstawień. Charakterystyczne obrazy silnie przykuwają uwagę i zachęcają do kontemplacji. Świetny warsztat malarski jest także nie bez znaczenia.

Wlastimil Hofman (1881-1970), Starzec z parą aniołków (1924)

25 lutego, 20:00, Galeria Mabello

Charakterystyczne dla twórczości artysty cechy widoczne w tej pracy to mocna linia konturu, bogata faktura, a z czasem także coraz wyraźniejsza geometryzacja form. Interesująca, wręcz abstrakcyjna kompozycja przedstawia ciekawy i niełatwy temat, będzie wyróżniającym się elementem wśród reszty.

Zygmunt (Sigmond) Józef Menkes - Bez tytułu

25 lutego, 21:00, NEXT - Aukcje Sztuki

Oryginalna twórczość artysty przykuwa niesamowitą uwagę. Sposób wykonania, faktura i zamysł pracy są zawsze pretekstem do wnikliwego pogłębienia znaczenia każdego obrazu. Obraz z pewnością będzie wyglądał wspaniale w wielu wnętrzach oraz będzie idealnym prezentem.

Andrzej Fronczak, Most, 2021 r.

26 lutego, 19:00, FACE TO FACE ART

Niezwykle ciekawa kompozycja pod względem konceptualnym. Oryginalny pomysł i wykonanie są wizualizacją ogromnej wyobraźni artysty. Postacie ludzkie tworzą niezwykły krajobraz plaży, a ich wygląd daje ciekawy kontrast z otoczeniem, polemizując z jego funkcjami i cechami.

Volker Kunz, Am Strand

26 lutego, 19:30, Art In House

Prace Fiodorowicza cieszą się ogromną popularnością i zwracają uwagę odbiorcy. Charakterystyczny styl i wykonanie zapewnia wspomniane zainteresowanie jak najbardziej zrozumiałe ze względu na duże walory artystyczne i ciekawą ideę.

Borys Fiodorowicz, Anioł Stróż, 2020

28 lutego, 19:00, Warszawski Dom Aukcyjny

Ciekawa scena rodzajowa stosunkowo rzadkiego malarza na polskim rynku. Piękna kolorystyka i sposób odwzorowania rzeczywistości. Bardzo nastrojowa kompozycja, nostalgiczna i poruszająca w połączeniu z oryginalnym stylem i świetnym warsztatem dały rezultat w postaci interesującego i wartościowego obiektu.

Jan Zdzisław KONOPACKI (1856-1894), Powrót żniwiarzy, 1880

28 lutego, 17:30, Galeria Mabello

Ciekawa kompozycja i połączenie kolorystyczne utrzymane w podobnych barwach o różnej tonacji. Oryginalna propozycja dla szukających wyrazistych obrazów, które będą dominującym elementem we wnętrzu.

Urszula Marcinkowska, Kukułka krwista

28 lutego, 22:00, Stricte

Przykład minimalistycznej kompozycji, która przykuwa uwagę właśnie poprzez małą ilość użytych środków i oszczędną formę. Kontrastowe zestawienie kolorów i ciekawy kształt, dynamiczny w swojej formie i nieskończoności z pewnością będą się wyróżniać.

Hanna Pyrzyńska , Nie bój się, 2019r.

keyboard_arrow_up
+