Sztuka dawna czy współczesna?

Sztuka dawna czy współczesna?

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Która jest lepsza, ciekawsza i dlaczego? Jest to pytanie ciężkie do rozstrzygnięcia. Tak naprawdę wszystko zależy od naszych osobistych preferencji, gdyż zawsze, w każdym nurcie znajdą się wspaniałe dzieła sztuki. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji zarówno sztuki dawnej, jak i współczesnej odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.31 sierpnia, 18:00, Warszawski Dom Aukcyjny

Artystka w ciekawy sposób zaznaczyła obecność pustelnika na obrazie, który wyłania się spośród plam barwnych składających się na formę chaty. Wszystko na obrazie jest umowne, rozmywa się, a mimo to doskonale rozpoznajemy koncepcję kompozycji.

Lilia Milto (Ur. 1973), Pustelnik

Klasyczny przykład czystego, prostego pejzażu, nieoczywistego w twórczości artysty, który często malując pejzaże, lubił eksperymentować z formą lub kadrem. Przykład świetnego warsztatowo malarstwa, które będzie pasowało do większości klasycznie urządzonych wnętrz.

Henryk Hayden (1883-1970), W porcie

01 września, 18:00, Warszawski Dom Aukcyjny

Julian Fałat w swoim życiu wykonał niewiele prac graficznych, natomiast jeśli chodzi o tematykę, specjalizował się w pejzażach i scenach rodzajowych. Bardzo dokładnie wykonana grafika i świetne cieniowanie oddają charakter oglądanej sceny.

Julian Fałat (1853- 1929), Klimczok widziany z Bystry z Teki autolitografii Czartaka, 1928

01 września, 21:30, 101 Projekt

Artyście udało się w interesujący sposób ująć kobiecą postać. Uwagę przyciągają szczególnie elementy wklęsłe, które wykorzystane w konkretnych miejscach tworzą ciekawą kompozycję z wypukłymi. Również ostre krawędzie obrazujące elementy szkieletu wpływają na odbicie światła i pogłębiają surowość materiału.

Sławomir Micek, Sara, 2020

02 września, 19:30, Pragaleria

Niezwykle stylowe fotele przykuwają uwagę w szczególności pięknym wzorem i kolorem obicia, który został wydobyty jeszcze mocniej dzięki kontrastowemu zestawieniu z czarnymi nóżkami.

Para foteli klubowych

04 września, 19:00, NEXT - Aukcje Sztuki

Bardzo oryginalny obraz, który urozmaici każdą przestrzeń. Nietuzinkowe połączenie barwnej plamy z wyraźnym, rysunkowym obrysem architektonicznych elementów dało rezultat w postaci obrazu z pogranicza abstrakcji i malarstwa figuratywnego. Bardzo trafnym zabiegiem było również zastosowanie odbicia lustrzanego w tafli wody. Intrygująca postać pośrodku łuku to wisienka na torcie kompozycji.

Łukasz Lucjan JANKIEWICZ, Metropolis, 2020 r.

04 września, 21:00, Galeria Nanazenit

Ryszard Szozda tworzy prace o tematyce opisującej otaczającą nas rzeczywistość, często brutalną i nieprzyjemną. Wykorzystuje do tego monochromatyczną paletę barw, która dodatkowo pogłębia nastrój obrazu.

RYSZARD SZOZDA, "Waga", 2015 r.

05 września, 12:00, Rynek Sztuki

Obraz, który będzie idealnym prezentem dla młodszych. Aczkolwiek bajkowa, nieco oniryczna kompozycja zachwyci nie tylko młodszych odbiorców, ale również dorosłych. Duża wyobraźnia artystki pozwoliła na stworzenie przemyślanej kompozycji łączącej różne wątki. Warto zwrócić uwagę na małego konika w łódce, będącego przeciwieństwem dużych koni, które są motywem przewodnim.

Paulina Zalewska, W krainie wodnych koni

05 września, 17:00, Dom Aukcyjny Ostoya

Propozycja dla miłośników malarstwa holenderskiego. Jest to kopia przypisywanego Rembrandtowi obrazu z lat 30. XVII w. znajdującego się we florenckiej galerii Uffizi. Pomimo lekkich zabrudzeń świadczących o upływie czasu, jest to obraz o dużych walorach estetycznych.

PORTRET MŁODEGO MĘŻCZYZNY, XIX w.

keyboard_arrow_up
+