Sztuka narracji

Sztuka narracji

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Nie od dzisiaj wiadomo, że w świecie sztuki globalnej zacierają się podziały na sztukę artystyczną, wysoką czy popularną. Warto jednakże zwracać uwagę nie tylko na subiektywne odczucia względem obrazu, ale również doceniać warsztat artysty i tematykę kompozycji. To wszystko składa się na interesujące i wartościowe dzieło sztuki. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.27 lipca, 18:00, Warszawski Dom Aukcyjny

Jak przystało na przedstawiciela koloryzmu, Szancenbach w kompozycji akcentuje przede wszystkim kolor. Nie zapomina jednak, jak niektórzy koloryści o znaczeniu formy i linii przedmiotów, istotnych w martwych naturach.

Jan Szancenbach (1928-1998), Różowe kwiaty, 1997

27 lipca, 21:00, Pragaleria

Artystka w bardzo ciekawy sposób przedstawiła znany, biblijny motyw kuszenia. W tle pojawiają się archetypy takie jak wąż, drzewo i jabłko, które połączone ze współczesnymi postaciami kobiety i mężczyzny stworzyły nowoczesną kompozycję.

Marcelina Siwiec (ur. 1990), Kuszenie, 2020

28 lipca, 21:30, 101 Projekt

Interesująca pozycja pod względem konceptualnym. Biorąc pod uwagę tytułowy prześwit, artysta stworzył obraz możliwy do analizowania w kilku różnych kierunkach. Układ kompozycyjny i kolorystyka, wygląd postaci – wszystkie te elementy składają się na niezwykle ciekawy obraz.

Mikołaj Malesza, Prześwit, 2019

29 lipca, 19:30, Pragaleria

Rzeźby Bronisława Chromego mają charakterystyczny styl, który czyni je rozpoznawalnymi i niepowtarzalnymi. W rzeźbie artysta skupił się bardziej na formie i temacie niż na detalach, co nie jest częste. Z pewnością będzie to obiekt wzbudzający zainteresowanie wśród innych bibelotów.

Bronisław CHROMY (1925-2017), Don Kichot

30 lipca, 19:00, Libra

Dzieła artysty cieszą się dużą popularnością i często pojawiają się na aukcjach. Dzieje się tak dzięki wypracowaniu własnego języka malarskiego i wierności własnemu stylowi. W pracy zwraca uwagę kreska, niezwykle precyzyjna i czysta, która zwielokrotniona w kilku kolorach tworzy dynamiczną kompozycję niczym rozmywające się kręgi na wodzie.

Jan DOBKOWSKI ur. 1942, Bez tytułu, 1993

30 lipca, 19:00, Damma

Przykład klasycznego, dobrego malarstwa rodzajowego. Artysta wykonywał liczne studia koni, co przekłada się na precyzję przedstawienia. Pod względem artystycznym obraz ma liczne zalety takie jak światłocień, dynamika i samo ujęcie przedstawianej sytuacji. Dla poszukujących klasyki, która wzbogaci wnętrze pozycja idealna.

Józef Jaroszyński (1835-1900), W galopie, 1870.

Niezwykle ciekawa interpretacja malarska tucana. Jest to ptak coraz częściej pojawiający się w obrazach artystów, warto więc znaleźć na niego ciekawy sposób. Kreutz - Majewski zrobił to poprzez geometryczną formę i przybrudzone barwy, co dało efekt lekko abstrakcyjny.

Andrzej Kreutz-Majewski Droit De Suite (1936-2011), Tucan, 1965

30 lipca, 20:00, Galeria Maya

W twórczości artysty, inspirowanej nurtem surrealizmu i realizmu magicznego dominują motywy apokaliptyczne i metamorficzne. Każda praca Żyngiela jest niezwykle wyrazista, umiejętnie balansując na granicy kontrastu i przesadnej dekoracyjności .

Krzysztof Żyngiel - Mikropolis

01 sierpnia, 18:00, Galeria Vratislavia

Przepiękny odcień zieleni to pierwsze, czym ta pozycja przyciąga uwagę. Później warto docenić formę i kształt oraz wspaniałe, secesyjne zdobienia.

Naczynie Na Poncz, Secesyjne, szkło zielone, emalia, złocenie; wys. 36,5 cm;

Po raz kolejny pojawia się okazja do nabycia grafiki Lucjana Mianowskiego, artysty, który w prosty sposób potrafi przyciągnąć uwagę odbiorcy i zatrzymać ją na dłużej. Grafiki artysty mają w sobie duży ładunek emocjonalny i konceptualny, co czyni je nie tylko ozdobą.

Lucjan Mianowski (1933-2009), Spacer, 1975 r.

keyboard_arrow_up
+