Sztuka refleksji

Sztuka refleksji

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Malarstwo współczesne ma nie tylko zachwycać. Jego celem nie jest tylko i wyłącznie piękno w wymiarze estetycznym, nie jest nawet satysfakcja odbiorcy, ale zaintrygowanie drugiej osoby, zachęcenie jej do podjęcia refleksji dotyczącej różnych dziedzin życia. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.

29 czerwca, 19:00, Krakowski Dom Aukcyjny

Klasyczny pejzaż pokazujący skalę warsztatu artysty. Wyczulenie na szczegóły i sposób wymodelowania poszczególnych elementów dał efekt w postaci niezwykłej kompozycji przedstawiającej zimową aurę. Malowany z natury obraz to niepowtarzalna okazja na posiadanie idealnie oddanego klimatu tamtego miejsca.

Leszek STAŃKO (1924-2011), "Rejon Morskiego Oka" (1996)

29 czerwca, 19:30, Galeria Xanadu

Interesujący przykład obrazu, gdzie postacie są namalowane tyłem do odbiorcy. Pomimo tego, że nie widzimy ich twarzy i emocji, obraz jest ciekawy, artystka wykorzystała motywy związane z kulturą amerykańską. Warto zwrócić uwagę na sposób wymodelowania postaci i towarzyszący temu światłocień.

Beata Szumińska, Cowboys, 2021

30 czerwca, 18:00, Rempex

Wspaniała pozycja dla osób interesujących się historią lub wnętrzami. Jest to niezwykły ślad epoki obrazujący tamte czasy oraz wystrój wnętrz. Dzięki swoim walorom estetycznym spodoba się wielu odbiorcom, również zwolennikom klasycznych motywów.

Błażej IWANOWSKI (1889-1966), Wawel - Wnętrze sypialni Zygmunta Starego, 1939

30 czerwca, 19:00, Art Agenda Nova

Piękna i charakterystyczna martwa natura. Warto zwrócić uwagę na niezwykły kolor kapusty oraz rozmach jej kształtu. Jest głównym, niezwykle ciekawym elementem obrazu, aczkolwiek wspaniale współgra zresztą. Olejne obrazy artysty, odznaczające się bogatą fakturą grubo kładzionej farb zawsze kreują nastrój i rytm oddziaływający na odbiorcę.

ERB ERNO, Bez tytułu (martwa natura z kapustą)

30 czerwca, 19:00, Libra

Niezwykłych prac Zdzisława Beksińskiego nie trzeba nikomu przedstawiać. Największą popularnością cieszą się obrazy, aczkolwiek wydruki i fotomontaże są równie interesujące i oryginalne, a ich plusem jest przystępna cena.

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929 - 2005), Bez tytułu

30 czerwca, 19:30, Pragaleria

Siła obrazu tkwi w jego minimalistycznej kompozycji. Kontrast rozmytego tła i wyrazistych konturów samochodu tworzy niezwykłą mieszankę. Pierwsze skrzypce gra tu oczywiście kolor, który pięknie rozświetli każde wnętrze.

Weronika Wójcik (ur. 1994), Porsche, 2021

30 czerwca, 19:30, Rempex

Ciekawa kompozycja, która odsłania swoje znaczenia i pobudza do różnorodnych interpretacji z każdym spojrzeniem na nią. Namalowane formy przywodzą skojarzenia nie tylko czysto abstrakcyjne, ale także figuratywne.

Włodzimierz BUCZEK (ur. 1931), Kompozycja, 1957

02 lipca, 21:00, Rynek Sztuki

Artystka wypracowała oryginalny sposób obrazowania. Gra kolorów i faktur sprawia, że obraz jest bardzo nowoczesny. Będzie pasowało do wielu wnętrz. Rozmycie konturów i pokrycie wierzchniej warstwy różnymi odcieniami błękitu sprawiło, że po raz kolejny możemy sami zagłębić się w interpretację i nasz indywidualny odbiór obrazu.

Joanna Aninowska, Optymistyczny 2

03 lipca, 12:00, Rynek Sztuki

Piękny obraz o graficznym i ilustracyjnym charakterze. Połączenia kolorystyczne oraz kompozycja są ciekawe i przykuwają wzrok, a postać kobiety oraz papugi dodaje im emocjonalnego wydźwięku. Warto przyjrzeć się różnorodnym fakturom, które w niezwykle cenny sposób ubarwiają obraz.

Karolina Maciaszkiewicz, Szklarnia VIII

03 lipca, 19:30, Mazowiecki Dom Aukcyjny

Kolejny przykład interesującego obrazu o ilustracyjnym charakterze. Tego typu prace świetnie sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach i minimalistycznych wystrojach. Uwagę przykuwają tutaj w szczególności rysunek postaci oraz ciekawe ujęcie roślinności.

Michał Cygan, Basen V, 2021

04 lipca, 19:00, Warszawski Dom Aukcyjny

Następny przykład interesującej martwej natury. W tym przypadku widać wszystkie charakterystyczne cechy twórczości Mojżesza Kislinga. Mocne kontury i kontrasty oraz silny światłocień budują przestrzeń, pozostawiając jednak element zawieszenia.

Mojżesz KISLING (1891 - 1953), Martwa natura z owocami

04 lipca, 19:30, Mazowiecki Dom Aukcyjny

Piękny pejzaż, który zachwyci wielu odbiorców. Klasyczny temat, ujęty w interesujący sposób. Artystka posiada niesamowite wyczulenie na detale, które budują atmosferę obrazu, w szczególności kontrastując z kompozycją dalszych planów. Oryginalna kolorystyka jest także warta uwagi.

Luiza Los-Pławszewska, Golden hour II z cyklu Toskania, 2020

04 lipca, 21:00, Galeria Maya

Kompozycja zachwycająca ogromną wyobraźnią artystki oraz jej wspaniałym warsztatem. Ilość symboli i poziomów, na których można ten obraz interpretować, jest niesamowita. Motyw i nastrój są piękne i uczuciowe, wzbudzą wiele emocji u odbiorców. Pozycja ta będzie świetnym prezentem, także dla młodszych odbiorców sztuki.

Maja Wolf, Świetliki

03 lipca, 19:30, Mazowiecki Dom Aukcyjny

Bardzo ciekawy pomysł na stworzenie obrazu. Z jednej strony artysta wykorzystał motyw koperty, który wypełnił całą przestrzeń obrazu, z drugiej strony mógł dodatkowo pozwolić sobie na interesujące użycie jej płaszczyzny. Forma jest na tyle oryginalna, że wzbudzi uwagę wielu osób.

Dariusz Mlącki, Koperta, 2020

keyboard_arrow_up
add