Sztuka w przybliżeniu

Sztuka w przybliżeniu

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Duży obraz to duży efekt. Warto jednakże brać pod uwagę także małoformatowe prace, które nierzadko są prawdziwymi arcydziełami. Bywa, że to nie obraz dobieramy do wystroju pokoju, ale wystrój do ukochanego obrazu. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.

17 maja, 19:30, Pragaleria

Piękna praca o ilustracyjnym charakterze, która pokazuje wysoki poziom umiejętności artystki, jeśli chodzi o operowanie akwarelami. Artystka w swojej twórczości często podejmuje temat natury, wato zwrócić uwagę na ciekawy sposób przedstawienia zarówno brzegu, jak i chmur.

Marta Konieczny (ur. 1969), Zimna majówka, 2021

17 maja, 19:30, 101 Projekt

Wspaniałe, intensywne połączenie kolorystyczne, które sprawi, że każde pomieszczenie nabierze interesującego charakteru. W wielu przypadkach obraz będzie głównym elementem wystroju i z pewnością przyciągnie uwagę.

Rafał Kapica, Zaćmienie słońca nie jest niebezpieczne, 2021

19 maja, 19:00, Sopocki Dom Aukcyjny

Klasyka gatunku. Dzieła Wlastimila Hofmana należą dziś do jednych z najbardziej rozpoznawanych i poszukiwanych. Dla miłośników tradycyjnego malarstwa pozycja idealna, posiadająca charakterystyczne cechy malarstwa artysty.

Wlastimil Hofman (1881 Praga - 1970 Szklarska Poręba), Dziewczyna

19 maja, 19:30, Pragaleria

Polskie Fabryki Porcelany "Ćmielów" i "Chodzież" to największa fabryka porcelany cienkościennej w Europie. W okresie międzywojennym do współpracy z Ćmielowem zapraszano wybitnych projektantów, m.in. Bogdana Wendorfa, autora dwóch najbardziej rozpoznawalnych przedwojennych serwisów – "Kuli" i "Płaskiego" – zaprojektowanych na początku lat 30. w stylu art déco i produkowanych do dziś.

Garnitur do herbaty z serwisu „Płaski” - proj. Bogdan WENDORF (1904-1998)

20 maja, 19:00, Warszawski Dom Aukcyjny

Prace tego typu mają duży potencjał wkomponowywania ich w różnorodne konfiguracje. Sama będzie świetnym dodatkiem, a połączona z innymi elementami stworzy niezwykle ciekawą, abstrakcyjną formę. O świetnym warsztacie i dużej wyobraźni Wyspiańskiego nie trzeba nikomu przypominać.

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907), Nasturcje, projekt do polichromji

20 maja, 19:30, Polski Dom Aukcyjny

Józef Jaroszyński tworzył nie tylko pejzaże. Charakterystyczne dla jego twórczości są także sceny rodzajowe z Huculszczyzny czy Ukrainy i studia koni. Artysta sprawnie operował plamą barwną, a jego dbałość o wierne oddanie tematu, dodało dziełu intensywności i realizmu.

Józef Jaroszyński (1835-1900), Przeprawa przez rzekę

20 maja, 20:00, Galeria Vratislavia

Kolejny przykład ciekawej pracy o ilustracyjnym charakterze. Warto przyjrzeć się interesującym formom postaci tytułowych lisków. Obraz będzie świetnym uzupełnieniem wystroju pokoju dziecięcego lub młodzieżowego, dzięki kolorystyce wpasuje się do wielu wystrojów.

Paulina Mager, "Liski"

20 maja, 20:30, Polski Dom Aukcyjny

Imponujące dzieło Marcina Maciejowskiego stanowi transfer malowidła ściennego wykonanego w ramach zajęć dydaktycznych w Pracowni Przenoszenia i Rozwarstwienia Malowideł Ściennych na WKiRDS, ASP w Krakowie. Malowidło zdobiło wnętrze kultowego krakowskiego klubu „Piękny Pies”

Marcin Maciejowski (ur. 1974), Smakuje wyłącznie słodko i doskonale, 2017

21 maja, 19:30, Art In House

Artystka w swoim malarstwie łączy realizm i abstrakcję. W cyklu portretów artystka skupia się na twarzy, które stanowią swoiste studia psychologiczne. Obrazy Miry Skoczek-Wojnickiej są niezwykle tajemnicze i przyciągają dużą uwagę.

Mira Skoczek-Wojnicka, Ola ma psa mopsa, 2021

22 maja, 16:00, DESA Katowice

Artysta w swoich obrazach przedstawiał pejzaże śląskie z charakterystycznymi hałdami, kominami, szybami kopalnianymi. Jego żywiołowe i niezwykle barwne scenki rodzajowe ukazują dzień powszedni i świąteczny mieszkańców górniczych osiedli. Obraz ma oryginalny rysunkowy charakter, a sama kompozycja przedstawia się bardzo interesująco.

Paweł Wróbel (1913-1984), Zabawa, 1978

23 maja, 21:00, Galeria Xanadu

Ciekawa i bardzo energetyczna praca. Dzięki niej każde pomieszczenie zyska dużą dawkę dobrej energii. Interesujący sposób nakładania farby i mieszania ze sobą kształtów sprawia, że spośród abstrakcyjnych form odbiorca jest w stanie ułożyć swoją własną kompozycję.

Agnieszka Kumoń, Geometric Feelings, 2020

23 maja, 22:40, Stricte

Obraz zachwyca niezwykłym realizmem przedstawienia. Artysta lubi malować obrazy, w których może skupić się na szczegółach. Są one często tak realistyczne, że można pomylić je z fotografią. W tym, co maluje Kulikowski widać jego uwielbienie dla nieco odleglejszych czasów i miejsc.

Janusz Kulikowski, Rzeka, 2021r.

keyboard_arrow_up
+