Sztuka w ruchu

Sztuka w ruchu

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Sztuka jest różnorodnym zjawiskiem. Z jednej strony jest elementem stałym w naszej rzeczywistości, z drugiej zaś charakteryzuje ją dynamika i zmienność, na co wskazują poniższe przykłady. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.

03 marca, 19:00, Sopocki Dom Aukcyjny

Różnorodna kompozycja, która jest wspaniałą propozycją w przypadku poszukiwań obrazu o tematyce kobiecej. Dynamiczna forma, zarówno w przypadku tła, jak i postaci świetnie urozmaici wnętrze i przyciągnie uwagę. Warto zwrócić uwagę na ciekawe i przemyślane wizerunki postaci, w szczególności ich ubiór.

Patrycja Kruszyńska-Mikulska, Trinity, 2021

03 marca, 19:00, Libra

Interesujący i bardzo sugestywny obraz. Posłużenie się ciekawą metaforą jest jedną z głównych zalet obrazu. Ponadto kolorystyka oraz układ kompozycyjny i tło tworzą spokojną w formie, ale dynamiczną w przekazie mieszankę.

Katarzyna SANIEWSKA (ur. 1979), Ostre słowa, 2019

Niezwykła wyobraźnia artystki pozwoliła na stworzenie przykuwającego uwagę dzieła. Warto przyjrzeć się niesamowitym łączeniom kolorów, stworzonym przy pomocy ciekawej i różnorodnej faktury. Dynamiczna kompozycja, aczkolwiek dzięki kolorystyce bardzo harmonijna. Propozycja pasująca zarówno na prezent, jak i do wielu wnętrz.

Olena HORHOL (ur. 1994), Wiosna (6), 2021

03 marca, 19:00, Piękna Gallery

Propozycja dla koneserów i miłośników sztuki współczesnej. Najbardziej rozpoznawalny cykl Romana Opałki. Artysta białą farbą zapisywał na płótnie szeregi liczb; początkowo robił to na czarnym płótnie, zmienił je następnie na szare, i, od 1972, stopniowo rozjaśniał używane tło. Każdą liczbę dodatkowo wymawiał, nagrywając ją na magnetofon, a do skończonego obrazu dodawał swoje aktualne zdjęcie. Cykl ma przedstawiać upływ czasu człowieka.

Roman Opałka, Justification du tirage, (teka 50 sztuk druków na papierze)

03 marca, 19:30, Pragaleria

Ciekawa propozycja nie tylko ze względu na odniesienia do mitologii, ale także dzięki możliwości interpretacji na kilku poziomach. Kompozycja i postać kobieca przywodzą na myśl kilka idei, zarówno antycznych, jak i współczesnych. Piękny rysunek postaci kobiecej, żywo kontrastujący z Dionizosem w tle.

Marcin Jaszczak (ur. 1975), Marzenie o Dionizosie, 2021

06 marca, 17:00, Dom Aukcyjny Ostoya

Tadeusz Kokietek, żyjący w latach 1920–1982, zamiast tworzyć w popularnych wówczas nurtach abstrakcji, skupił swą uwagę na malarstwie o tematyce historycznej. Kreował malarską wizję kraju potężnego, walecznego, krzewiącego wartości patriotyczne. Przedstawiony obraz skupia się bardziej na przedstawieniu sceny rodzajowej, ale warto zwrócić uwagę na rysunek koni oraz przedstawioną w tle naturę.

Tadeusz KOKIETEK

07 marca, 19:30, Galeria Akwarium

Intrygujący pejzaż wydawałoby się prosty w formie, ale wiele wymagający od twórcy. Artysta w ciekawy sposób wykorzystał możliwość modelowania kompozycji przy pomocy sposobu nakładania grubej warstwy farby. Powstała kolorystyka wyraźnie dynamizuje przedstawioną scenę, na tyle, że trzeba się dokładnie przyjrzeć, żeby dostrzec małe łódki.

Jerzy Stachura,Pejzaż morski

07 marca, 19:30, Avantgarden Gallery

W pracach artysty często można odnaleźć inspirację słowiańską kulturą i historią. Ponadto w prezentowanym obrazie wyraźnie można odnaleźć inspirację dawnymi epokami. Wyraźnie pobrzmiewają echa okresu międzywojnia, które zostało pokazane w bardzo ciekawy sposób, abstrakcyjny, dzięki kolorystyce wręcz bajkowy i magiczny.

Vasyl Netsko, Danzig dancing, 2020

keyboard_arrow_up
+