Sztuka wykończenia wnętrz

Sztuka wykończenia wnętrz

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Sztuka w domu może odgrywać pierwszorzędną rolę – przestrzeń budynku zyskuje nowy wymiar. Chłodne, minimalistyczne aranżacje, dzięki obrazom, rzeźbom i elementom zapożyczonym ze współczesnego designu, stają się kolorowe oraz ekspresyjne. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.

26 kwietnia, 19:00, Libra

Przyroda jest głównym centrum zainteresowania artystki. Ciekawa kompozycja opiera się na prostych kompilacjach kontrastu barwnych plam, które nadają wyrazistość wartościom i budują atmosferę obrazu.

Luiza LOS-PŁAWSZEWSKA ur. 1963, Pielgrzym, z cyklu Toskania, 2021

26 kwietnia, 19:30, Pragaleria

Twórczość artystki charakteryzuje zawsze intensywne odczucie rzeczywistości, wrażliwość na świat, przedstawianie różnych aspektów życia w oryginalny sposób. Rzeźba zainteresuje wiele osób i będzie wspaniałą ozdobą.

Anna KAMIEŃSKA-ŁAPIŃSKA (1932-2007), Na ławeczce

26 kwietnia, 20:30, Galeria Kontrowersyjna

Przedstawiona scena w interesujący sposób porusza temat ludzkiej psychiki oraz relacji człowieka z otaczającym go wszechświatem. Wiele prac artysty utrzymanych jest w klimacie mroku i tajemnicy. Obraz otwiera pole do różnorodnych interpretacji i ciekawych rozważań.

Tomasz Koper, Sacrum profanum, 1998

27 kwietnia, 19:00, FACE TO FACE ART

Obraz niezwykle ciekawy i atrakcyjny pod względem wizualnym. Przepełniony symbolami i metaforami oraz nawiązaniami do historii i kultury. Forma i kompozycja sprawiają, że jest nowoczesny i pasuje do wielu wnętrz.

Oscar De Mejo, Święto Dziękczynienia

27 kwietnia, 19:30, Galeria Xanadu

Oryginalna interpretacja motywu rusałki. Przedłużenie stroju jednej z bohaterek w ciekawy sposób układa kompozycję i kontynuuje przedstawienie natury. Realistyczne przedstawienia kobiet wybijają się na pierwszy plan dzięki formie i kolorystyce.

Katarzyna Boguszewska, Rusałki, 2020

28 kwietnia, 18:30, Piękna Gallery

Obraz charakteryzuje bogactwo symboli. Bohaterami „Wielkiego Kuszenia” są Cicciolina i Jeff Koons. Na obrazie znajduje się także jednorożec znany z cyklu tapiserii „Dama z jednorożcem”. Inspiracją dla pracy są dzieła wchodzące w skład cyklu „Made in Heaven” Jeffa Koonsa oraz Adam i Ewa Lucasa Cranacha starszego. Warto zwrócić uwagę na niesamowity warsztat artystki i kolorystykę.

Barbara Rej, Wielkie kuszenie, 2017/2018

28 kwietnia, 19:30, Galeria Akwarium

Zmiana kolorystyki z zielonej na niebieską była ciekawym wyborem, dzięki któremu obraz zyskał oryginalny charakter. Kompozycja obrazu bazuje na niedopowiedzeniach, które buduje rozbudowany światłocień. Warto także zwrócić uwagę na sposób zwrócenia uwagi na naturę i podkreślenie niektórych elementów.

Emil Ukleja(1902-1975),W parku

30 kwietnia, 19:00, Galeria POPART

Obrazy artysty często są inspirowane snami. W jego pracach istotną rolę odgrywają emocje, jest to szczególnie widoczne w przypadku abstrakcji. Różnorodne kształty mają ciekawą fakturę i duży ładunek emocjonalny. Dzięki swojemu uniwersalizmowi wpasuje się do wielu przestrzeni.

Michał Czejgis, Nowy początek

30 kwietnia, 19:00, Boguta Art

Jerzy Świątkowski urodził się w 1942 roku. Życiem i twórczością związany jest z Warszawą. Jest człowiekiem wielu talentów – maluje, tworzy grafiki i poezję, pisze. Artysta zawsze podkreśla swoją niezależność i krytyczny, jeśli nie sarkastyczny stosunek do rzeczywistości.

Jerzy Świątkowski, Akt siedzący w szpilkach

02 maja, 19:00, Galeria Bellotto

W sypialni, praca będzie obrazować ciekawy motyw wnętrza we wnętrzu. Dodatkowo interesującą kwestią jest abstrakcyjny pejzaż za oknem. Na obrazie widać ciekawe połączenie monochromatycznej kolorystyki, która urzeczywistnia kompozycję z abstrakcyjnymi kolorami przenoszącymi ją w inny wymiar.

Jakub Dominik (ur.1956), Sypialnia

keyboard_arrow_up
+