To, co niewidoczne dla oczu

To, co niewidoczne dla oczu

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

W nadchodzącym tygodniu w ofertach aukcyjnych pojawi się wiele interesujących obrazów, których przekaz będzie można wielokrotnie analizować i które skłonią odbiorców do refleksji. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.06 stycznia, 19:30, Pragaleria

Ciekawy format obrazu przyciąga uwagę równie mocno, jak utrzymana w konwencji realistycznej kompozycja. Artysta dzięki dobremu warsztatowi oddał piękno portretowanego krajobrazu, a obraz dzięki klasycznej formie będzie wpasowywał się w gusta wielu osób.

Jan Bembenista (ur. 1962), Panorama Płocka, 2013

06 stycznia, 21:00, NEXT - Aukcje Sztuki

Przykład obrazu artysty, który idealnie oddaje energię koloru oraz siłę zestawień barwnych. Tytułowe płomienie miłości zostały pokazane w ciekawy, abstrakcyjny sposób głęboko oddziałując na odbiorcę.

Ernest ZAWADA, Płomienie miłości, 2020 r.

Piękny kolor centrum obrazu nawiązujący do tytułowego wejścia oryginalnie kontrastuje swoją dynamiką i abstrakcyjną formą z prostymi, surowymi ramami. Twórczość Zawady analizuje i przetwarza najlepsze wątki sztuki nieprzedstawiającej.

Ernest ZAWADA, Wejście, 2019 r.

06 stycznia, 19:30, Pragaleria

Punktem wyjścia dla twórczości artystki jest wnikliwa obserwacja rzeczywistości, szczególnie natury, która owocuje ciekawymi formami i pięknymi zestawieniami barwnymi. Warto zwrócić uwagę na umiejętne operowanie kilkoma odcieniami jednego koloru wprowadzające do obrazu niezwykłą dynamikę.

Katarzyna Lipska-Ziębińska (ur. 1974), Ławica na wzgórzach, 2003

10 stycznia, 19:00, Galeria POPART

Niezwykle interesujący obraz pod względem formalnym. Artystka w ciekawy sposób wykorzystała szlagmetal, niecodzienną formą budując odbicie rzeczywistej wizji natury. Naturalne przejścia kolorystyczne i rozmycia nadają obrazowi symbolicznego wymiaru.

Mariola Świgulska, Wiosenne impresje

10 stycznia, 19:00, Warszawski Dom Aukcyjny

Roman Bratkowski malował niemal wyłącznie pejzaże charakteryzujące się nostalgicznym nastrojem i wrażliwym odczuciem natury. Piękna kolorystyka, która będzie się dobrze łączyła z wieloma elementami i dodatkami.

Roman BRATKOWSKI (1869-1954), Kobieta z chrustem

Niesamowicie wrażliwy i wzruszający obraz Hofmana. Detale, które decydują o przekazie i nastroju obrazu, są pokazane zarówno w sposób jasny, jak i ukryty. Idealna harmonia pomiędzy pierwszym a drugim planem.

Wlastimil HOFMAN (1881-1970), Powrót, 1947

10 stycznia, 21:00, Galeria Mabello

Dla miłośników sztuki rodu Kossaków pozycja, którą warto wziąć pod uwagę ze względu na cenę i wykonanie. Przykład realizmu, który reprezentuje Jerzy Kossak w czystej postaci.

Jerzy Kossak, Ułan pytający o drogę

keyboard_arrow_up
+