W stronę sztuki wielokulturowej

W stronę sztuki wielokulturowej

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

W pierwszym tygodniu czerwca na aukcjach pojawi się sporo dzieł polskich artystów, ale również zagranicznych, odnoszących się do innych, także dawnych kultur. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.01 czerwca, 21:00, Pragaleria

Interesujący obraz, wykonany przy użyciu monochromatycznej palety barw charakterystycznej dla artysty. Na uwagę zasługuje kontrast ostrego pierwszego planu z rozmytą mgłą, która nadaje tajemniczy nastrój kompozycji.

Andrzej Fronczak, Mglisty poranek VI, 2019

01 czerwca, 19:30, 101 Projekt

Pejzaż, do którego można użyć pojęcia umowności, gdyż forma elementów krajobrazu jest bardziej wynikiem gestu artysty niż odwzorowania rzeczywistości. Do elementów organicznych i rzeczywistych artysta wykorzystuje inspirację formami geometrycznymi, co przenosi na obraz przy pomocy linii, kształtów, kierunków pociągnięć pędzla.

Dariusz Piekut, Śródziemnomorskie klimaty I, 2017

01 czerwca, 18:00, Warszawski Dom Aukcyjny

Propozycja dla miłośników Henryka Siemiradzkiego i wątków antycznych w malarstwie. Artystę od wczesnej młodości fascynował świat antyku. Zamiłowanie artysty do efektów dekoracyjnych delikatnie łagodzą kolory, nie pozbawiając jednak grafiki realistycznej budowy form, efektów światła i cienia w naturze.

Henryk Siemiradzki (1843-1902), Wazon czy kobieta

03 czerwca, 19:00, Sopocki Dom Aukcyjny

Obraz olejny aktualnie jednego z bardziej znanych współczesnych polskich malarzy. Artysta w niezwykle realistyczny i atrakcyjny zarazem sposób pokazuje wątki z życia społecznego i codziennego. Dodatkowo obraz Final Party posiada, oczywiście w przenośni, coś w rodzaju filtra retro, wytwarzając nastrój fotografii analogowej.

Marcin Maciejowski (ur. 1974), Final Party, 2006

03 czerwca, 19:30, Pragaleria

Niezwykle ciekawe formy geometryczne wykorzystane do stworzenia kompletu dwóch wazonów sprawiły, że będą pasowały zarówno do wnętrza nowoczesnego, jak i eklektycznego. Dodatkową zaletą jest wykonanie z grubej warstwy szkła barwionego w masie.

Para wazonów geometrycznych - proj. Ireneusz KIZIŃSKI (1937-2008)

04 czerwca, 19:00, FACE TO FACE ART

Hipnotyzująca grafika amerykańskiego artysty op-artu i hard-edge paintingu, nasycona żywymi kolorami, ułożonymi w geometryczne kompozycje, badające ich wpływ na ludzką percepcję.

Richard Anuszkiewicz, Kompozycja z teki "Inward eye", 1970

04 czerwca, 21:00, Artykwariat

Drzeworyt japońskiego artysty tworzącego ukiyo-e, przedstawiający jeden z najbardziej charakterystycznych kulturowych zjawisk okresu Edo, czyli teatr kabuki, a konkretnie aktorów teatru, których otaczano uwielbieniem. Wykonanie takiego drzeworytu wymagało niezwykłej precyzji w nakładaniu kolorów, a kolory w przypadku tego drzeworytu są niezwykle istotne.

Toyohara CHIKANOBU "Yoshu Chikanobu" [1838–1912] Aktorzy kabuki, okres Meiji

06 czerwca, 12:00, Rynek Sztuki

Obraz pierwszego polskiego taszysty, pokazujący nieskrępowane niczym emocje artysty, oddający jego stan emocjonalny. Widać w nim skupienie na fakturze i materii, ograniczenie szerokiej palety barwnej wyróżniające tę pozycję od większości prac artysty.

Alfred Lenica (1899-1977) Bez tytułu

keyboard_arrow_up
+